Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyermeke autista...

Akinek a gyermeke autista leirná mik voltak azok a tünetek ami szembe tűnt és orvoshoz fordultak?

Figyelt kérdés
2021. jan. 1. 18:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Kislány.

-nem tudta elviselni, ha lelógott az étel a kanálról. Visított. Nagyon nehéz volt emiatt etetni.

-szótanuló könyvekben a képeket csak egy meghatározott sorrendben lehetett elsorolni. Különben visított.

-fejlesztéseken nem tudták a gyógypedagógusok leválasztani rólam. Visított, rugdosott..

-megkésett beszédfejlődésű, 3 évesen szólalt meg. Azelőtt csak gagyogott.

-nem teremtetr sose 1mp-nél hosszabb szemkontaktust.

-nagyon merev, rugalmatlan a napirendje. Változtatni rajta nagyon nehéz.

-egyáltalán nem tud beilleszkedni sehova, se a bölcsiben, se a fejlesztéseken, se az oviban nem közeledik senkihez. Tart kb 3 métert a gyerekektől, az oviban az óvónő mellett áll egész nap.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Diagnózis még nincs, 4.5 éves.

2021. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem barátkozik, felnőttesen beszél, kényszeres cselekedetek(izgalom hatátssára kezek rázása például). Azért imádkozz, hogy ne legyen szellemi fogyatékos. Én szerencsére megúsztam. És nem a szülő vagyok, hanem az egykori gyerek. Vagyis most vagyok végzős gimnazista. Senki nem tudja rólam, hogy gyerekkoromban ezzel diagnosztizáltak, mert túltettem magam a velemszületett gyengeségeimen :).
2021. jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1. köszönöm a válaszod. Hogy-hogy nincs még diagnózisotok? Lehet még sem az?


2. Szerintem értelmileg nincs vele baj vagy legalább is érti amit mondunk meg csinálja. Most lesz 2.5 éves. Csak vannak fura szokasai ami miatt meg fordult a fejembe.

2021. jan. 1. 19:11
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs még diagnózis, mert a fejlődésneurológus eddig minden kontrollon azt mondta, hogy "várjunk még fél évet".


Most untam meg, elvittem magán klinikai szakpszichológushoz. Elkezdem kivizsgáltatni.


Amúgy volt már 2 szakértői vizsgálata, de az nem az autizmus diagnózis miatt. Testi problémái miatt lassabban fejlődött. De szerencsére nagyon okos kislány,semmi baja értelmileg.


Első voltam.

2021. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Első körben fejlődés neurológushoz vagy gyermek pszihiáterhez kell elvinni?
2021. jan. 1. 19:41
 6/23 anonim ***** válasza:
Kérdező mi a tünete?
2021. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Hát, az rád van bízva. Én fejlődésneurológushoz vittem, nem sok sikerrel..


De egy 2.5 éves gyereket még gyermekpszichiáterhez sem vinnék.

Még a 4.5 éves lányomat sem vittem egyből oda. Előbb klinikai szakpszichológushoz. Aztán meglátjuk.

2021. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Pl.

Furán nézi az autót mikor tolja szeme sarkából figyel vissza rá akkor is ez van ha valami melett közel megy el. Ezt azóta látom rajt mióta egyedül jár.

Mostanában láttam nála a repkedést.

Tipikus tünetnek ezeket tudnám mondani.

Ami még fura szokása az autó kerekeit rágja

Meg ha kocsival vagy gyalog megyünk valahova mondig ő akarja meg mondani merre menjünk. És van mikor ebből hiszti van ha nem arra megyünk amerre ő szeretné.

Beszéde már szépen fejlődik de még mondatokban nem beszél.

2021. jan. 1. 20:32
 9/23 A kérdező kommentje:
Ja és nem szeret kismotorral, futó bicoval menni. Tud menni vele de nem akar. Kb más fél évesen ittbent ment a motorral de már az se. Szülinapjara kapott futóbiciklit de kb 1 percet használja és ennyi.
2021. jan. 1. 20:37
 10/23 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem tudott megtanulni futóbiciklin menni. 1.5 évig volt meg, eladtam.

2 biciklit és 2 rollert kellett venni, hogy megtaláljuk a megfelelőt.

De ez nem hiszem, hogy számít. A lányom hipotón izomzatú, azért nem bírt menni minden járművel.

Talán a futóbiciklin való száguldozás hiánya az, amivel már sok autista gyereknél találkoztam. Valahogy az nem jön be nekik.


De ez nem jelent semmit diagnosztizálás szempontjából.

És szerintem, amit leírtál a kisfiadról, az még semmi. MINDEN kisgyereknek vannak autisztikus tünetei!! A legtöbb kinövi.

Megmutathatod egy szakembernek, de ne a diagnózis legyen a cél!

Azt soha nem veszik le a nevéről, onnantól kezdve nem mehet akármelyik oviba vagy iskolába, a továbbtanulásról nem is beszélve!!

Ezt mind gondold át!


Volt egy tanítványom (tanár vagyok), egy mezei diszlexia diagnózis miatt alig talált magának középiskolát....


A legtöbb enyhe autista elboldogul egy normál iskolában.

2021. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!