Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermek súlycsökkenése mikor...

Gyermek súlycsökkenése mikor várható?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy kisfiam, 98 cm és 22 kiló. Sajnos súlyban nem egy vékony alkat így a doktornő több mozgást írt elő, napi szinten 2-3 órát minimum kint szaladgál, van hogy többet is, időjárástól függ, illetve étrendet kellett változtatnunk. Édessegeket elhagytuk, ha kap is általában diabetikus édesseget és azt is keveset csak. Szénhidrátot minimálisra csökkentettük, inkább rostban gazdag ételt kap, köles hajdina bulgur sovány húsok, levesek zöldség és gyümölcs, cukros üdítőt nem fogyasztunk. Érdeklődni szeretnék hogy akinek a gyermeke kicsinek túlsúlyos volt mennyi idő után kezdett el a súlya lefelé csökkenni? Lassan 2 hete tart a jelenlegi helyzet de súlyban meg semmit nem változott, csak gondoltam mivel kisgyermek így gyorsabban sikerül elhagyni a súlyfelesleget.

Kisfiam egyébként ránézésre nem kövér gyerek, nagyon magas, és erős alkat, eloszlik rajta a súly az egész testén, de sajnos ez a súlymennyiség sok mivel 3 éves lesz csak nyáron.



2021. ápr. 16. 06:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Biztos nem egyik napról a másikra fog meglátszani a változás.

Van a családban hasonló karakter? Apuka esetleg? Mert akkor viszont genetika a robosztus testalkat amit nehezebb lefaragni.

2021. ápr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hosszú folyamat.

Ha kicsit is hasonlít a felnőttek fogyózására, örülhetsz ha az első (akár) 2 hónapban nem gyarapstik a súlya.

A test érzékeli a változ@st és raktározásba kezd

2021. ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Szia. Igen, tudom hogy nem azonnal történik, csak kíváncsi volnék kB mennyi idő mire latszatja lenne.

Hát az az igazság, apuka 187 cm 83 kiló, én 175 cm 75 kiló vagyok. Rajtam van felesleg, de pár éve csak, kiderult hogy PCO beteg vagyok, és a hízás azóta nálam sajnos fenn áll. De előtte mindig is vékony alkat voltam, sajnos ez a helyzet zavar is így én is dietazok azóta. Van egy lányom is ő 6 éves de ő is jóval túlszárnyalja a korabeli gyerekeket mint súly és magasság téren..gyerekeknek volt vizsgálat, labor, semmi eltérést nem találtak, egészségesek viszont a súly miatt vigyáznunk kell az orvos szerint is. Persze mellé magasak is nagyon, de még a magassaghoz is több a súlyuk mint a megengedett.

2021. ápr. 16. 07:44
 4/31 anonim ***** válasza:
31%

A mennyiséget is visszafogtátok? Ötször keveset asztalnál ülve, nem etetve.

Mit jelent a cukros üdítőt nem? Miért kapott egyáltalán üdítőt egy 2 éves? Víz kell vízzel. Gyümölcslé is full cukor.

Ne adj diabetikus édesség sem, mert az édesítő nem való gyerekeknek. Gyümölcs pont elég édességnek kisetkezesre (kevés - pl: fél alma az egy adag).

Ne nassoljon étkezések között. Játszótéren sem, babakocsiban sem, utazás közben sem.

Annyira egyébként nem mondanám magasnak. 98 a középérték egy 3 évesnek. Nem sokkal lesz több nyárra, a súlya viszont 7 kilóval több.

Hónapok kérdése egyébként. Ha nem mozdul egy hónap múlva sem, nem változtattatok eleget.

2021. ápr. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a válaszokat. A magassagaval most nem vagyok tisztában, mert ez 2 éves státuszon volt a 98,viszont a súly mostani. Igen, mennyiséget főleg, mert sajnos olyan a kisfiam hogy barmibol bármennyit képes lenne megenni amit szeret. Így be van osztva az étkezések adagja is. Nasit nem kap, korábban persze kapott, aprosagokat de akkor se mertektelenul evett edesseget csak hébe hóba. Most csak gyumit kap foetkezesek között, meg amit írtam diabetikus pl pár szem keksz abból is a gullon és a korpovit amit veszek. És pl 2 db keksz mellé kap kis almát és ez egy uzsi vagy tízórai. Vagy natúr joghurt gyümölcs szintén keksz de csak 1-2 db kap hozzá.

Reggeli ebéd vacsi megint úgy néz ki hogy ha szereti eszik, de van amikor hozzá se akar nyúlni a kajahoz mert nem hajlandó bizonyos ételeket meg csak meg se kóstolni. Cukros üdítő alatt pl szörpöt értettem, persze nem méz édesen, vagy alkalmanként gyümölcslé, persze tudom hogy tiszta cukor. Ezeket hagytuk el, most vizet, enyhén citromos vizet, és cukor nélküli gyümölcs teát kap inni. Halistennek iszik elég sokat, azt elfogadta rendesen. De zöldségekkel koretekkel sajnos bajban vagyok. Répát megeszi, de semmi más zöldséget nem lehet vele megetetni kivéve a krumplit de ugye az se diétás étel.

Gyümölcsből alma amit nagyon szeret, szilva barack banán, ebből a banán megint nem előnyös.

Próbálom elfogadtatni vele a köles bulgur hajdina koreteket de nem bírja elviselni ezeket a szemcsés pergős ételeket, amint bekapja köpi is kifelé és ennyi. Tanácstalan vagyok hogy hogy etkezzen mit adjak neki hogy egyen is normálisan de mellé egészséges és diétás legyen.

2021. ápr. 16. 08:19
 6/31 A kérdező kommentje:
Meg ugye az a baj, h kisfiam enne állandóan. De bármit adok neki nem kell.. Csak olyat enne amit nem lehet. Azt meg a diéta miatt nem kap. Így egész nap a szenvedés megy hogy valamit bele varázsoljak hogy azért egyen is ne csak igyon.
2021. ápr. 16. 08:30
 7/31 anonim ***** válasza:
64%
Hát itt valami csaláfi dietetikai tanácsadás kéne, ha a lányodnak és neked is gondod van. A pcos mellé speciális étrend kell alapból, hiszen az ir csak így rakható rendbe. A gyereked súlya extrem sok, mindenképp addig mennj amíg egy jó szakembert nem találsz. Azért mert kicsit magasabb az átlagnál, a majdnem dupla súly még rengete. Fiam 99cm volt 2 évesen 12,5kg és nem volt sovány.
2021. ápr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
29%

Gyümölcsös zabkásához mit szól a fiad? Az is nagyon rostos. Mikróban tudsz főzni egy kis adagot, kipróbálásra (nem bolti tasakosat, hanem zab+tej). Eleinte egy kissé meg is cukrozhatod, aztán fokozatosan elhagyod az édesítést. Az nem jó, ha az ételek íze és állaga is egyszerre változik, persze hogy nem fogja elfogadni.


Az egész család eszi a bulgurt stb.? Mert ha látja a családi példát, az vonzóbbá teheti ezeket az ételeket.

2021. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

"Így egész nap a szenvedés megy hogy valamit bele varázsoljak hogy azért egyen is ne csak igyon."


De mi a franckarikának, amikor a fogyás a cél?

Nem fog éhen halni, ha nem kap fogára valót, nehogy azt hidd már!

Még egy fényevő gyereknél se tanácsos addig trükközni, amíg eszik valamit.

Nem szabad hogy a kaja körül forogjon a nap, mert az csak étkezési zavarokhoz vezet - lásd: egész nap zabálna.

2021. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Nekem speciális etrendem van, de persze mas mint a fiamnak. A lányom is volt laborban, hormon cukor vizsgálat, minden tökéletes. De ő szuletese óta ilyen ütemben fejlődik. Hiába a sok mozgás, normál étrend, az ő súlya csak stagnál.

Zabkását megeszi, pár kanállal utána eltolja. Persze nem is kell hogy sokat egyen, nem az a cél.

Nem is az a baj hogy nem eszik, mert nem fog éhen halni az biztos, hanem az egész napos sírás, mert ugye mondja hogy éhes, de nem eszik, és egy eddig jól evő gyereknél aki nem nagy mennyiségeket evett eddig sem csak sajnos szénhidrát dús ételeket így most mivel nem olyan ételeket kap az újat nem akarja megenni. Próbálok változatosan, gyümölccsel egy kis édeset is adni, de hát ugye azt is csak akkor hajlandó elfogadni ha már pár órán át kiorditotta magát és tudja mást nem kaphat. Persze tudom türelem, csak nem egyszerű.

A kicsivel is voltunk több vizsgálaton, csont röntgen alapján annyit állapítottak meg hogy csontozata szerint a csontjai fejlettsége majd 2 évvel a kortarsai felett jár. De erre azt mondta az orvosunk ez nem probléma csak nagyobb erősebb csontozata van. De a súly attól függetlenül nem kornak megfelelő meg így sem. Mást nála sem találtak.

2021. ápr. 16. 09:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!