Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hízik csak pocakra?

Miért hízik csak pocakra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

6 éves kislányom mindig is kicsit husisabb volt a kortarsainal de mostanra eléggé megnyult. Jelenleg 132 cm és 28 kiló. A lába feneke karja szép arányos, viszont pocakja van. És látszik hogy nem felpuffadva van hanem felesleg. A pofija is kerekebb. Családban senkit nem tudok aki hasra hízna, átlagos alkatú mindenki. Voltunk laborban is, semmi gondot nem találtak, egészséges.

De nem tudom mi okozhatja hogy a pocakja, felső teste látványosan hízik. Próbálom tornaztatni felüles stb, de azt meg nem szereti, egyszerűen nem akar (mert bírna) felülni. Megeroltetonek érzi de futni ugrálni szeret és csinálja is akármikor lent vagyunk. Bicajozik, korizik. Egészségesen eszik, csak csapvizet iszik, gyümölcsöt, zöldséget is sokat.



2021. ápr. 16. 19:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Sok szemhidratot eszik + genetika.
2021. ápr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Nincs helyi fogyás, tudhatnád, így a felüléstől nem fog lemenni soha a felesleg.

Meg kellene reformálni az étrendjét. Többet eszik, mint kellene. Ugyanaz, mint a 22 kilós öccsénél.

2021. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Remelem te is csinalod vele a feluleseket, nem csak felette allsz, mint egy hajcsar...jezusom... Azt eszik amit fozol neki, rossz eteleket adsz neki. Es ha azzal sem vagy tisztaban, hogy csak hasrol nem lehet fogyni, el tudom kepzelni, hogy szerinted mik a nem hizlalo etelek...mintha anyamat hallanam. Elmondom, a gyereked utalni fog teged, mert most huzod le az onbizalmat egy eletre. Taps!
2021. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szép estét! Szénhidrátból nagyon minimálisat kap, amit az oviban evett, de ott se sokat mert kérdeztem az óvónőt is. De a vírus helyzet miatt nem járt oviba december óta. Itthon pedig elvétve kap szénhidrátot.Inkább a zöldségeket, gyümölcsöket nassolja, köretnek bármit szívesen fogyaszt.

Kettes válaszoló, szerintem összekeversz valakivel, mert a lányomnak nincs öccse, sőt testvére sem. Mennyiségileg normális adagokat eszik, nem repetázik. Étkezése be van osztva, nem össze vissza eszik.

Nem kövér a lányom sőt, combja feneke mint írtam normál alkatú, véknyabb. A hasa a problémásabb, az sem óriási és zsíros csak látszik hogy csak oda rakódik neki a felesleg. Nem helyi fogyásról van szó, mert nem fogyasztom a gyereket, mint írtam rengeteget szaladgál ugrál, kint van a szabadban, de elkezdtünk itthon is esténként egy kis mozgást ami kimondottan hasra szól. Emellé a napi mozgása bőven megvan.

2021. ápr. 16. 19:48
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Akkor fogadd el a lányod, ne vedd el az önbizalmát, kattanj le róla, meg bőven lesznek növekedési ugrásai.
2021. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Fiam kisiskolás koráig pocakos volt. A húga 4 éves,ő is ilyen.

Viszont mióta sportol a fiam, 10 éve, fokozatosan eltűnt a pocak.

Szerintem ki fogja nőni. De sportolhat is.

2021. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen, alma alkat, az én lányom is pocakos, halál vékony pálcika lábacskák, apró lapos fenék, és látszik rajta hogy deréknál kapaszkodó kidudorodik, husis pocak(nálunk puffad is). Nálunk is csak az én unokatesóim ilyen alkatok, dédiéktől jöhetett.. Egyébként az én 120 cm 19 kilós gyerekemen is látszik, pedig mások ájuldoznak milyen vékony(szerintem normális), akkor biztos nálatok is.


Nem lehet mit tenni, öltözködés segít elfedni az aránytalanságot Bővebb világosabb nadrágok és sötétebb átlagos felsők, ha lehet akkor vállatlan, most úgyis divat, vagy szoknya!


Ilyen arányokkal legalább "cicis" lesz felnőttként, olyan dekoltázsa lesz, amilyen nálunk átlagos alkattal sosem volt.

2021. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Nincs gond a kislányoddal, ez egy ilyen időszak. Nyúlni fog még, változik a testalkata. A felüléseket kérlek, ne erőltesd, ha ennyire nem szereti. Inkább engedd, hogy sokat mozogjon, fusson a szabadban. Tudom, hogy minden anya jót szeretne a gyerekének, hidd el, nem a felülés a megoldás.
2021. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a választ, nagyon jól esett és megnyugtatott. Megy a zöld kéz. 😊 Akkor nem erőltetem a tornát, mozog eleget így is, hátha idővel majd változik. Csak hát aggódtam mint a legtöbb anyuka, első perctől mindent túlparázok 😔
2021. ápr. 16. 20:27
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

Ugyan már! Ugyanaz a stílus. Ugyanaz a tudatlanság, hogy mi a ch, mit kellene ennie. Természetesen őt is kivizsgálták...

Értékelendő, hogy mindkét gyereken segíteni akarsz, ha már szembesítettek hogy nagy gáz van, de akkor talán megfogadhatnád a tanácsokat.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

2021. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!