Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesegetek alatt ki milyen...

Terhesegetek alatt ki milyen fajdalom csillapítót szedett? És milyen krémet használtatok a pocakra és a mellre kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
2020. febr. 24. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nekem elég sokat fájt a fejem, panadolt szedtem az viszonylag jó is volt, pocakra mellre bio oilt és dm saját márkás olajat használtam de semmit ért egyik sem. Szétrepedt a bőröm itt is ott is de gondolom közre játszott a genetika és az is hogy brutál módon vizesedtem.
2020. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Paracetamolt. Fájdalom csillapítására csak 2-szer szedtem 2 epegörcsöm is volt (akinek volt tudja milyen az) illetve kb 2 napig lázcsillapításra mert az veszélyesebb a babára. Ha nem ilyen a fájdalom, hanem egy kósza fejfájás akkor szerintem ne szedd.


Én egy shea vaj aloe vera krémet használok, Soap & Glory - Righteous Butter a neve. Eddig még nincs extra csíkom, lekopogom. Azért mondom, hogy extra mert tiniként csíkos lett a cicim, azzal nem tudok mit kezdeni, de hátha új nem lesz.

2020. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
A krém csak arra jó, hogy ne száradjon ki a bőröd. Ha reped, így is, úgy is reped, kenhetsz rá akármit. Azt hittem megúszom, de kb 30-32, amikor elkezd sokat nőni a baba, kb 1ik napról a másikra berepedt a hasam kb mindenhol. Gyógyszert nekem algopyrint írtak fel, de szerencsére kb 3× szedtem csak be, azt is a terhesség elején. Azóta nem fájt a fejem hál Istennek.
2020. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Kék panadol. Kb 16 hetes voltam amikor összeszedtem valamit, hánytam, majd lázas is lettem, de szerencsére 1 fél szem elég volt. Ezen kívül a 40.hétig még 2x vettem be 1-1 szemet fejfájásra.

Első terhességemnél kentem a pocakomat és a combomat, semmit nem ért, összevissza repedt mindenhol a bőröm. Másodiknál semmi krémet nem használtam, nem lett repedés. (Mondjuk akkor nem is híztam annyit, mint az elsőnél)

2020. febr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Algopyrin.
2020. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🤗
2020. febr. 24. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Algopyrint szedtem. És body shop testvajjal kentem a borom. Egyébként kenheted bármivel, genetika, hogy reped-e. A viszketés ellen viszont mindenképp jó, ha hidratalod.
2020. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, amit meg írnak előttem a borrepedés nagyban függ attól, hány kilót szedsz fel, illetve mekkora lesz a pocakod az utolsó 4-6 hétben. Nyilván aki felkap 30 kilót akar vizet, akar rendes hízásban, annak jobb eséllyel fog repedni a bőre. De ne aggódj ha így lesz sem, mert szépen elhalvanyodik. De ezért is érdemes az egészséges étkezésre is odafigyelni.
2020. febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kék panadolt, nagyon sokat fájt a fejem az első trimeszterben. Iszonyat volt. :(



Bio Oillal kentem a hasam és a fenekem, melleim már elég korán, nagyon oda figyelek magamra, mindkét terhesseg alatt használtam. Reggel és este + kakaóvajat napközben.


Nem lettek csíkjaim, de nagy hasam sem volt és előbb jött mindkét baba is. Szóval nem hiszem, h csak a Bio oil kiatt, de viszont tudom h az is sokat segített. Meg a sok víz fogyasztása!

2020. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Panadolt, algopirynt. A hasamra nem kentem semmit, nem repedtem sehol, hála Istennek. Ez tényleg genetika. Mondjuk ittam a kollagént, lehet attól volt rugalmas a bőröm.
2020. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!