Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok szülő tényleg ennyire...

Sok szülő tényleg ennyire félti a gyerekét a vírustól hogy elkapja az óvodában/iskoában, vagy csak politikai dacból nem engedték?

Figyelt kérdés
Számomra eléggé furcsa hogy annyian írták itt hogy ők ugyan nem engedik. Kicsit úgy jön le, mintha más betegséget nem kaphatna el bármikor a gyerek,vagy eddig- március előttig-ne vihette volna haza a covidot. Ezek a szülők mit vizionálnak egy esetleges elkapás esetén? Tényleg magától a vírustól féltik? Vagy csak "azért se" alapon nem engedik? Mi a helyzet ezzel kapcsolatban? Kinek mi a meglátása vagy tapasztalata?

2021. ápr. 19. 19:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Mikor bezárták a sulikat, volt kb. Napi 30 halott, azok közül is 90% 70 feletti.

Most van napi 250-300 halott és a 30-as, 40-es egészséges emberek hullanak.

A szülők nagy része nincs oltva. Féltik magukat is meg a gyerekeket is.

2021. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem engedtük a fiunkat. Igen, féltjük őt, féltjük a 7 hónapos kislányunkat és magunkat is (Ki neveli fel őket, ha velünk történik valami?). Én nagyon örülnék, ha mehetne, neki az lenne a jó, de ez most nem az a helyzet.
2021. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%
Nincs meg ilyen korú gyerekem, de ha "sima covid" lenne engedném. De a mutáns miatt nem... Az már minden korosztalyra veszélyes :(
2021. ápr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 600 covid árva van már Magyarországon. Nem hinném hogy hiszti lenne ha nem akarom, hogy a gyerekiem legyenek a következők.

Várjuk az oltást, a kisebbikkel egyébként is itthon vagyok, nem gond megoldani a nagyobb felügyeletét. Az apjuk home office-ban. A politikának ehhez semmi köze.

2021. ápr. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%
Én fideszpárti vagyok, mégis itthon tartom a gyereket, mert féltem magunkat.
2021. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%
Az én fiaim mentek iskolába óvodába.4 napja kezdtem el dolgozni egy új helyen, tegnap úgy jött haza a kicsi az ovibol hogy fáj a torka. 1 ki.baszott napot ment. Én tudtam hogy ez lesz,mivel megint lassan 2 hónapot itthon voltak, nem voltak nagyobb közösségében, egyből összeszednek mindent.Multheten tök jól elvoltak itthon a nagytesoval, de hogy most mi lesz??? Még egy hetet se dolgoztam végig, de már nemtudok menni. Örülni fognak neki.
2021. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%
Most komolyan, milyen gyakori az, hogy valaki "politikai dacból" hozzon a mindennapi életét érintő döntéseket? Engem pl. kvára idegesít a ner-körök gazdagodása, odafigyelek a főbb hírekre, de nincs az az isten, hogy egy utazás előtt minden szállást, éttermet és kulturális helyet lecsekkolja, hogy annak most nehogy neres személy legyen a tulaja, mert akkor oda én nem teszem be a lábam. Szóval nem, az emberek nem igazán hoznak döntéseket politikai dacból. Azért nem engedik iskolába a gyereküket, mert az kockázatosabb, mint otthon tartani.
2021. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Realisan vegiggondoltam. Amikor nem hosszabbitottak meg (mert nem kinyitottak altalanos iskola eseteben, hanem a zarast nem hosszabbitottak meg csak a felsosoknek) a zarast, akkor a jarvanyugyi adatok még katasztrofalisak voltak.

Nehany adat zaraskor aktiv fertozott kb 100.000 nyitaskor bőven 200.000 folott. Nekem az aktiv fertozott az aktívugy ertelmezek, hogy fertoz is valoban.

Adtak egy lehetoseget, hogy aki nem akarja ne vigye majus 10-ig a suliba a kisgyereket (akkor nyit a felsosoknek a suli).

Mi eltunk ezzel a lehetoseggel. Hogy a mar emlitett epp akkori rossz szamokon kivul mi alapjan?

1. A virust nem szeretnem ha barki elkapna a csaladomban (ennek erdekeben eddig is maxi.alisan mindent megtettunk legyen szo arrol, hogy ha lehetett akkor home officba kerte magat az apuka, nem jartunk jatszoterezni, nem mentu k plazakba, nem mentunk gyerekekkel, nagyikkal vasarolgatni, minimalisra csokkentettuk a boltbajarast, amit lehet onliine veszunk meg, nem a nepszeru kirandulohelyekre megyunk blablablablabla ja es mosunk kezet is.:-))

2.nem.kerultem meg sorra az oltassal. Ellenben a korosztalyomban, akiket ismerekhogy elkapta az vagy kifekudt tole vagy csak nagyon sza..ul.volt vagy meghalt. .ikozben akiket ismerek rajtuk kivul is meg ketfelekepp kaptak el a virust vagy csaladi osszejovetelen (zart terben) vagy iskolabol hozta haza a gyerek.

3. Az elozot folytatva ..a gyerek a suliban zart terben van hosszu ideig egy osztalyteremben napi sok orat. Nem kotelezo a maszkhordas es most se tettek kotelezove es a 28 gyerekbol osz ota 1 neha 3 hord maszkot.

4. A gyerek osztalyaban osszel voltak covidos gyerekek az osztalyt megse zartak le, es nem is szoltak a szuloknek. Szerencsere vannak rendes szulok, akik megis vilagga kiabaltak fertozott a gyerek es igy megtudtuk. Osszel meg nem.a brit varians terjedt,kevesbe fertozott. Most azonban brit varians van es sulinyitas elott nincsenek tesztelve a gyerekek (ja persze a szuleik se meg hat en honnan tudjam mas szuloje is olyan korultekinto-e mint mi vagy netan o mar tunetes csak nem.erdekli a gyereket meg beviszi de az meg ugywe hord maszkot es mivel hideg van nem.nyitnak ablakot stb.)

5. Van itthon veszelyeztetett csaladtag, aki ha elkapja akar a most iskolaba kuldott gyerekemtol, akar tolem vagy mastol, akkor szinte biztos, hogy korhazba kerul vagy leginkabbbele is halhat.

6. Valaszthatok vagy en viszem autoval a gyereket a suliba vagy az apuka megy autoval a munkahelyre. O nem teheti meg hogy ha be kell menni nem megy be, de még csak egy friss oltassal ugyanugy ra is ervenyesnek erezzuk, hogy ilyen szamok mellett még nem nagyon akarodzik tomegkozlekednie.

7. Pont leizelem kinek milyen a politikai hozzaallasa vagy mit mond a juj miert felted ennyirol. Mert ha megis elkapja a gyerek vagy en vagy akarki a csaladban, akkor biztos nem jon majd apolgatni, nem fog majd szaladgalni nekem a boltba (gondolom olyankor mar nem fog raerni velem foglalkozni:-)).


Majus 10-ig egy lehetoseget adtak, hogy ha akarja a szulo otthon tarthatja a gyereket ha felti. Ezzel eltem.

Felolem ezt lehet csurni csavarni kirohogni lefitymalni elismerni dijjazni de nem erdekel, mert csak a sajat tapashtalataim, erdekeink menten merlegeltem.

2021. ápr. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!