Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor érdemes futó biciklit...

Mikor érdemes futó biciklit venni?

Figyelt kérdés
A lányom februárban töltötte be a 2 évet. Márciusban kezdett el kismotorozni, de annyira nincs oda érte, nem igazán használja. Van így értelme futó biciklire szoktatni? Vagy még korai? Vagy lehet, hogy azt jobban szeretné?

#2 éves #Kismotoroz
2021. ápr. 19. 22:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
Szia, az én kisfiam 2.szülinapjára kapott futóbiciklit ajándékba. Nagyon tetszett neki, de kezdetekben még nehézkesen ment, nem ült rá rendesen, pedig motorozni már szélsebesen tudott akkor. De hamar belejött, és már úgy megy vele, mint a villám. Most 2,5 éves :) szerintem nem korai,az egyensúlyérzéket fejleszti.
2021. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A kismotort kb 16-17 hósan kezdte használni, a futót meg kb 21 de még mindig szivesebben motorozik pedig már a bicikli is jól megy. 2 éves volt áprilisban
2021. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Derjaderja ***** válasza:
62%

Januárban volt 2 éves a lányom. Húsvétra kapta, de már alig várta, merr látta másoknál.

Szépen megy vele, lassan és gyorsan is, még trükköket is próbàlgat (magasra emelni mindkét sarkát gurulásnál).

Nagyon szereti. Vicces, mert a bukósisakot még a játsźón se engedi levenni. Bolondnak nézhetnek minket hogy bukósisakban homokoztatjuk a gyereket...

2021. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
51%
Mar 20 honaposan mentek vele mint az őrült :D Én jobban szeretem,mert a motor hangos, alig hallom tőle, hogy jön e autó.
2021. ápr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki azt irja, hogy mennek vele, mint az őrült. Pont ezért nem vennék sosem, nagyon baleset veszélyes. Sok értelmét bem is látom, enélkül is fejlődik az egyensúly érzéke és bicajozni is megtanul.
2021. ápr. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 3 gyermekem van. 6, 4 és 2 évesek. A legnagyobb kapta 2 éves szülinapjára a bicajt, utána 2 éves lett a középső akkor ő megkapta a futobicajt, a nagy akkor 4 évesen kapott sima biciklit. Most a kicsi 2 éves, ő kapta meg a futó bicajt és a középső is kapott egy sima bicajt. Hát őszinte leszek, én mindennel jobban örülök hogy elkezdtuk használni 2 évesen a futobicajt, mentek vele szépen, eleinte persze minden fele de megszoktak a közlekedést. Amikor a nagy 4 évesen és most a középső is 4 évesen megkaptak a rendes bicajt, a pedál használaton kívül ami nem volt nehéz semmit nem kellett gyakorolni. Első naptól kezdve gyönyörűen mennek sima bicajjal. Nagyon sokat segít a futobicaj az egyensúlyban, az iranyitasban. Így mire lett rendes bicikli első naptól úgy használták mintha mindig is tudtak volna bicajozni. Most a 2 éves kapta meg és nehézkesen indul, ő sem ült eddig rá, most már igen, és próbál egyre szebben gurulni vele. Nekem nagy segítség volt, hogy a pedálos bicajjal nem kellett tanítani a gyerekeket hanem simán ment nekik első perctől csak a pedált kellett megszokni hogy tekerni kell nem lábbal hajtani.
2021. ápr. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most már csak azt kellene eldönteni, milyen a jó futó bicikli, mire kell odafigyelni vásárláskor?
2021. ápr. 20. 07:23
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia. Utolsó vagyok, nekünk ez a bicaj van, a 3. gyerkőcöt szolgálja ki, és azóta sincs semmi baja, pedig maximálisan kihasználtuk. Jó kialakitasú, a kerekei pedig fújhatóak, nem tömör kereke van. Strapabíró bicaj, könnyű is, ha megunja a kicsi,egy kézben könnyen vihető.



[link]

2021. ápr. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem jó a link, küldök másikat 😊


[link]

2021. ápr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1évesen motrozott már a fiam, most áprilisban töltötte a 2t, szülinapjára kapott. Szetetjük...

Egyből ráérzett



Elmondom 5ös, a motorral jobban száguldozik, többször esik-kel a mai napig mint a bicóval....

2021. ápr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!