Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor érdemes futó biciklit...

Mikor érdemes futó biciklit venni?

Figyelt kérdés
A lányom februárban töltötte be a 2 évet. Márciusban kezdett el kismotorozni, de annyira nincs oda érte, nem igazán használja. Van így értelme futó biciklire szoktatni? Vagy még korai? Vagy lehet, hogy azt jobban szeretné?

#2 éves #Kismotoroz
2021. ápr. 19. 22:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az enyémnek nem volt a legjobb választás, de egy előnye van, nem tud olyan gyorsan menni vele, mint a kismotorral. Csak totyog a futobiciklivel, egyszerűbb ha simán sétál. De lehet a tied ügyesebb, láttam már 2 évest futobiciklivel.
2021. ápr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Derjaderja ***** válasza:
tanulobicikli.hu - nekünk ez van
2021. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Derjaderja ***** válasza:

Amúgy meg azért kapja, hogy száguldozzon. Annyira nem tud vele, hogy tényleg extra balesetveszélyes legyen. Főleg bukósisakkal. Minél jobban ügyesedik, annál kevesebb baleset fogja érni, illetve minel jobban megtanul felelòsséget vállalni a mozgásáért.

A kifejezetten kockázatkereső, irányíthatatlan kisgyerek esetleg kivétel lehet, vagy pont neki is hasznos csak jobban kell felügyelni.

2021. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
6os vagyok, egyébként nekem a 2 nagyobb gyerkőc teljesen baleset mentesen tudott közlekedni vele. Eleinte mellettünk később már előre engedtük, mi utánuk gyalogoltunk. Persze ez már akkor volt amikor tudta mikor hol kell megallni és megvarni minket. Utóbbi időkben jártunk úgy is hogy én és a legnagyobb gyerkőc rendes bicajjal a középső futobicajjal jött, de persze a rendes bicajjal is szép kényelmes tempóban hogy a kisebb is tudja tartani a sebességet. Lábával amúgy pillanatok alatt megall a bicajjal. Kismotor nekem egyiket se érdekelte pedig a legkisebb fiú, és inkább a futobicajra ül rá 😀 de eleinte kényelmes lassú lepkedos a közlekedés a gyerkőc részéről, utána amint raerez és tud vele rendesen gurulni akkor se olyan durva hogy annyira elmenjen, max később de akkor már alapból nagyobb ügyesebb, értelmesebb, és tudja hol mikor lassitson, álljon meg.
2021. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Nalunk nem estek el a futobiciklivel, pedig nagyon gyorsan mennek. Tényleg 20 hónapos kortól mennek vele, bár a fiaim extra ügyesek minden mozgásos dologban, igaz nagyon elevenek is. Mi csak auchanos biciklit vettünk 6000 volt darabja, teljesen jól működik mar 1 éve nyuzzak mindennap, még télen is mentek vele nagyon sokat.
2021. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a kérdést én is feltettem egy pár hónappal ezelőtt.

Kislányom (2,5 éves) egyáltalán nem motorozott. Nem is érdekelte.

A rollert szerette/ szereti, de azzal sem megy túl sokat.

Ezért kérdeztem rá én is a futóbiciklire, mert voltak kétségeim, hogy van-e így egyáltalán értelme, és nem csak kidobjuk rá a pénzt, aztán porosodik, mint a többi...


Végül Húsvétra kapott egyet. Ő választhatta ki, már 1-2 hónappal korábban; le is rajzolta a nyuszinak, hogy Ő ilyet szeretne. Abban az 1-2 hónapban nagyon vágyott rá. Mindenkinek elmesélte, hogy milyen biciklit kért. Aztán amikor megkapta; nagy volt az öröm, és sokat használja is. Nagyon szereti. Második- harmadik alkalommal már tökéletesen használta.

2021. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16 Nálunk ezt választotta, és nagyon be is vált; csak jót tudok róla mondani:

[link]

2021. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!