Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eleget eszik vagy épp sokat?

Eleget eszik vagy épp sokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kisfiam elég változatosan étkezik, és már néha nem tudom mi a normális mennyiség, mi a kevés és mi a sok számára.

A mai etrendje így nézett ki..

Reggeli 1 db melegszendvics, toast kenyér, 1 szelet sonka és 1 lap sajt volt benne.

Tízóraira 1 müzli szeletet kikönyörgött.

Ebéd kB 3-4 kanál krumpli püré volt 1 kisebb darab rántott hal szelettel. Uzsira evett 4 db kekszet és fél almát. Vacsira semmit nem volt hajlandó. Ez a mai étkezése, volt nap hogy ettől többet evett de volt hogy ennyit se. Ez a mai menüje mennyire számít normális mennyiségnek? Félek hogy kevés neki, de lehet végül azt írjátok hogy pont hogy sok is. Már nem tudom mi az a mennyiség amit merjek neki adni. Máskor pl ebédre többet is megevett mint a mai nap, evett ő már 2-3 kisebb darab halat is régebben, de akkor a krumplit hanyagolta. Ja, a lényeg, 2 és fél éves múlt a hónapban.



2021. ápr. 21. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Tehát fogalmad sincs, hogy ez sok vagy kevés? Szerintem kevés. De nem értem miért kell könyörögnie a müzliszeletért és miért ne mernél több ételt adni neki, nagy a súlya?
2021. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia. Nem nagy a súlya, korának megfelelő, most 15.5 kiló. Azért vagyok már összezavarodva, mert hol ennyit hol többet hol még ennyit se eszik. Lehet rosszul fogalmaztam, nem azért könyörögte ki a müzli szeletet mert annyira éhes volt, hanem adtam volna neki normálisan enni tizórait is, de ő nem akart enni csak kérte hogy hagy egye meg a müzli szeletet így azt kapta meg. Ebédre is elé tettem egy bizonyos adag ételt, de ő annyit evett meg amit leírtam. Nem magamtól adtam neki a mennyiséget hanem ő eszik ennyit. Szóval nem arról van szó hogy nem adok neki több ételt hanem ő nem eszik ennél többet. Általában ilyen mennyiséget eszik, de írtam hogy volt már több, kevesebb is egy napi étkezése, és ezért nem tudom már mi a normális.
2021. ápr. 21. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Soha az életben nem foglalkoztam vele, hogy mennyit eszik. Amíg a gyermek egészséges, fejlődik, nő, jókedvű, addig kár ezen ennyit agyalni. Hullámokban esznek hol többet-hol kevesebbet. Hidd el, ő tudja a legjobban, mennyi kell neki. Sajnos a szülők imádják túltömni őket, ami egyenes út az evésszavarhoz és az elhízáshoz.


Müzliszelet, tejszelet, cukros reggelizőpehely és társai nem valóak a gyeereknek. Adj helyette natúr magvakat.


6,5 éves lányom 20 -21 kg. Semmi cukor, semmi finomított szénhidrát. Gyümőlcs, zöldség, igazi barna kenyér, semmi mű felvágott, csakis sztíviás nasi (módjával). Szerencsére az ovi is ebben a szemléletben hisz. Minőségre és ne kilóra menj.

2021. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

3# miért ne lenne valóak a gyereknek az általad felsorolt dolgok?

Örülj neki, hogy a te gyereked madármagokat eszik, meg nem ehet édességet. Barna kenyér...jezusom.


Kérdező: ne aggódj! Fiam sokszor még ennyit sem eszik,mert olyanja van. De nem aggódom ,mert nem fogy. És enyém is szokott néha egész délelőtt csak egy tejszeletet vagy müzlit enni mert mást nem hajlandó és nyilván a torkán nem fogjuk ledugni. Majd az oviban jobb lesz,engem is ezzel nyugtatnak

2021. ápr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia. Természetesen eszem ágában nem jut tele tömni, elfogadom mennyit eszik, ha nem eszik azon se akadok ki, csak már kíváncsi voltam ez a mennyiség mennyire helytálló.

Súlyban egy ideje már stagnál, volt egy időszak amikor megugrott a súlya de mellé nyúlt sokat így nem tűnt fel. Azóta ennyi. Kap magvakat is, ez a müzli szelet kivételes eset volt, mert nem ez lett volna a tízórai, általában gyümit ragcsal. Zabkasat is szereti gyümölccsel fahéjjal de mostanában azt se nagyon eszi már. Nasi nagyon ritka, max keksz, abból is max 3-4 db amit elmajszol, szoktam neki csinálni pár db zabkekszet, azt én is stevia-bol és teljes kiőrlésű lisztből készítem, vagy simán vagy almát reszelek bele. Ritkán kap édességet, inkább gyümölcsöt,vagy ha esetleg én készítek itthon vmi sütit, megjegyzem ez igen ritka, akkor abból szokott még enni ami nasi. A napi 5x-i étkezést betartom, hogy az meglegyen, de mint ma is vacsira nem kért enni.

2021. ápr. 21. 22:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Az édességgel kapcsolatban, nem adok rendszeresen, de néha tízóraira vagy ebéd után szokott kapni aprósagot, de van amit tudom hogy szeret és általában azt kap ha édességről van szó, de mint írtam ritka hogy egyen, nem édes szájú. De nincs megtiltva tőle, csak elvan nélküle 😊
2021. ápr. 21. 22:19
 7/7 A kérdező kommentje:
#4 neked mennyi idős a kisfiad? Milyen súlyban van amúgy?
2021. ápr. 21. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!