Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi képernyőidőt engedsz...

Mennyi képernyőidőt engedsz kisgyerekednek?

Figyelt kérdés

És hogy osztod be neki? Honnan tudja, hogy annyi idő van, amikor nézheti? Kötöd valamihez, pl fürdés után?


Eléggé elhatalmasodott a dolog nálunk, szeretném beszabályozni.

A számítógépet nem fogom engedni, mert annak sosincs vége. Amit szoktam csinálni, hogy pendrive-ra másolok neki mesét, ha annak vége, akkor nincs több.

Melyik napszakban nem káros annyira?

2,5 éves, bölcsibe jár, udvaron vagyunk minden nap. Ti hogy csináljátok?


Dolgozom, tanulok, segítségem nincs, kérlek titeket a szánakozó kommenteket hanyagoljátok.


2021. ápr. 22. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Fürdés után 30 perc nyugis mese van (4,5 és 2 évesek)
2021. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Naponta 5 perces Kerekítő manó videót néz vacsora után, fürdés előtt. Azért szeretem, mert interaktív, nem csak ül kukán, hanem eljátsszuk, mondókázunk, énekelünk.

Fürdés után, lefekvés előtt 30-40 diából álló diamesét néz.

Ezen kívül a körömvágáshoz kapcsolok neki a Macskarisztokratákból 3 zeneblokkot, mert az sajnos nagyon vergődős volt előtte.

Szerintem nem napszaktól függ, hanem a hosszától, típusától, hogy mennyire káros. (Pl. egy egyévesnek szerintem már agyzsibbasztó lehet 1 óra mese egyhuzamban.)

2021. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
A kisebb 2 éves, neki 0 percet.
2021. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a fiam én nem kapcsolok neki délelőtt, mert az apját meggyőzi így ha délután nem tudunk kimenni, akkor tévézik.

Amúgy este fürdés előtt néz mesét kb 30-60perc

2021. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4 éves lesz és nagyon sokat néz, összeadva 2-3 óra is lehet naponta, jimjam csatornát nézi. Nem jó, de nem jár oviba és nem tudok vele egész nap foglalkozni.
2021. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5 éves fiam az Exatlonért van oda - mi nem nézzük, de Anyóséknál látta, amikor ott aludt -, úgyhogy azt nézheti este amíg vacsorázik, aztán fürdés után még 10-15 percet, lefekvésig. Ezen kívül ha rossz idő van és nem tudunk délután kimenni, akkor van, hogy Szókeresőzik fél órát a telefonomon, vagy autós játékkal játszik kb ugyanennyit a férjem gépén.
2021. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6,5 és 4 évesek. Este néznek egy nagy mesét (disney, pixar kb. 1,5 óra) vacsora közben. Én is tv előtt szeretek vacsorázni, álszentség lenne, ha nekik nem engedném.

Utána zuhany, olvasok nekik és 8 óra körül alszanak.


Soha nincs abból gond, ha kikapcsoltatom. Időnként bepróbálkoznak, hogy légyszi még egy kicsit, de nincs belőle hiszti.

Egyébként érdeklődőek, soka5 es ügyesen mozognak, korukat meghaladó szókinccsel és tisztasággal beszélnek. Semmi káros hatást nem tapasztalunk.

2021. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 éves koráig nem nézhetett tv-t (orvosi tilalom volt idegrendszeri éretlenség miatt).

Ma már 5 éves a lányom. Nézhet tv-t, ha akar. Mostanában csak Viasat Nature-t nézünk, mesét most egyáltalán nem akar. A kutya ajánlók a kedvencei (pet vignettes), amiben 1-1 fajtát mutatnak be.

Én,ha nézem a Folyami szörnyekez, nézi velem. De alapvetően nincs időnk tévézni, mert alighogy hazahozom az oviból, megyünk a játszótérre. Jó időben nem lehet benn tartani. Szerencsére.

2021. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
2 éves, nem mesézik. Nem nekik való még a képernyő előtt ülni.
2021. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon változó mikor mennyit meséznek (4 és 6 évesek).

Ha pl ovi van és utána még jó időben kint is vagyunk akkor elég kevedet (lefekvés előtt 30 perc) .

Ha mondjuk hétvége és rossz idő van és nem lehet sehova elmenni programot csinálni akkor jóval több (2-3 óra/nap több részletben). Én mindig arra osztonzom őket hogy jatszanak, alkossanak, nézzenek könyvet stb. Ha már mindent unnak (egymást is) akkor megszanom őket és mehet egy kis mese (M2-n kevésbé agyament mesék mennek, azt nézhetik vagy tabletre letöltött mesék pl. Hupikék.

2021. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!