Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális egy 5 éves...

Mennyire normális egy 5 éves gyerektől, hogy ordít, visít megállás nélkül, mert valami nem megfelelő neki?

Figyelt kérdés
2021. máj. 2. 18:59
 1/10 anonim válasza:
30%

Szia, mit értesz pontosabban ez alatt, hogy nem megfelelő neki?

Pl.: Nem kapja meg a játékot a boltban, ami tetszik neki?

Vagy: Nem szeretne enni zöldséget?

Próbáld meg neki szépen elmondani, hogy ne csinálja ezt, mert akkor nem viselkedik jól, és megbánt téged. Kérdezd meg, hogy azt szeretné, ha szomorú lennél?

Egyébként teljesen normális szerintem, még kicsi. Beszélgess vele, és biztosan megérti, amit mondasz neki. Ne izgulj ezen, meg fogja érteni, sok sikert! 😊

2021. máj. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

5 évesen nem kellene már hisztiznie, egy 5 éves már meg tudja érteni ha valamit nem kaphat meg.


Ellenben ha van idegrendszeri fejletlenség akkor igen, durván tudnak hisztizni.

2021. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Semennyire sem normális. Vagy valami neurológiai problémája van vagy egyszerűen nincs nevelve. Utóbbi jóval gyakoribb manapság...
2021. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is nagyon keményen hisztis voltam még ekkor. De az iskola helyre tett.


Valószínűleg frusztrált valamiért, nem tudja kezelni a dühét, s igy adja ki. Ra kene jönni az okára, hogy mitől viselkedik ugy ahogy.

2021. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pszichológus érdemes lenne? Vagy elég a nevelés, szigor, következetesség?
2021. máj. 3. 08:46
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Hiába pontoztak le. Nem csak nem nevelés hozadéka az ha a gyerek túl hisztis.

Üdv egy fejletlen idegrendszerű gyerek anyukája..

2021. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pszichológustól útmutatást kerni mindig nagyon jó út.

Nem feltétlen kell őt járatni, elég ha ti konzultatok vele.

Pl.: Babaszpichologus Vida Ágnes.

O gyerekekkel is foglalkozik.

2021. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 6 eves a lányom, es nála is 5 eves kora körül előjött egy ilyen fajta viselkedés. Korábban nem volt.

Ha valamit akar es nem azonnal lehet akkor tombol, mérges lesz, nem tetszik neki. Játékban ha nem o nyer valamiben akkor is megy a sirdogalas stb. Ami engem zavar hogy ha valami nem sikerul neki elsőre es azonnal, alá becsüli magát. Pedig nagyon ügyes, okos gyerek, de o azt hiszi magáról hogy semmit nem tud, pedig milliószor van dicserve, rengeteget segit, beszélgetünk. De hiába minden igyekezet, csak akkor örül ha valami rogton sikerül es ugy van ahogy ő akarja, es amit akar. Ha bármiben ellenvetes van mar orjöng.

2021. máj. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

8#


Az sem jó ha folyamatosan agyon van dicsérve kb a semmiért is. Ehhez van szokva de a kudarcot így sosem fogja tudni kezelni.


Az én 6 éves lányom is ilyen, és most fogja megkapni az sni jelzőt.

2021. máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9# a dicséretet jogosan kapja, olyanra ertem pl hogy rengeteget tanul verseket es nagyon gyorsan ugyesen meg tudja tanulni. Ha valami kézügyességes dolgot készít olyankor is megdicserjuk mert büszke ra hogy egyedül csinálta. Olyan dolgokat amiket korabban nem csinalt magatol es most csinalja azokert dicserem meg h ügyes.

De sajnos sok dolog van amivel örömet akar szerezni, akar egy vers hogy megtanuljuk, es mikor el akarja mondani egyedul es elakad benne akkor mar jon a szomorkás meg h ő ezt nem tudja, pedig igen.. De rögtön alabecsuli magat hogy nem sikerült elsore akkor o azt nem is tudja pedig ha nekikezd megegyszer akkor mar megy..

2021. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!