Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van esélyem?! Szerintetek, ha...

Van esélyem?! Szerintetek, ha normálisan eszek nem szénhidrátot (egészséges ételeket, mert eddig nem nagyon étkeztem megfelelően) és mozgok is annyit amennyi engedett, akkor van esélyem hogy valamennyit lefoggyak?

Figyelt kérdés

Mert nagyon örülök, hogy terhes vagyok, de meg vagyok hízva (egykicsit, . ) 5hetes terhes vagyok most!

Szóval 166cm magas és 70kilo vagyok... az utobbi 2évbe csak ugy feljött rám ennyi, elhanyagoltam a mozgást és csak ettem, azelőtt 60kg körül mozogtam... de anyukámra hasonlítva hajlamos vagyok a hízásra.

Tudom hogy a babát nem szabad veszélyeztetni stb. de mégis van esélyem? Hogy legalább az első 3-4 hónapban leadjak pár kilot, persze csakis rendes étkezéssel és egy kis mozgással. Mit gondoltok? Járt valaki hasonló helyzetben mint én? Picit el vagyok keseredve, nem akarok ugy menni szülni mint egy bálna...:-(((( És persze a szülés után depressziót is elkerülném!!


2012. nov. 23. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Terhesen tilos fogyókúrázni. Vigyázz, hogy ne hízz sokat. Elég pl. 8 kg és majd szoptatás után lefogysz.
2012. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem fogyókúrára gondoltam! CSak normális étkezésre! Életmód váltásra!! Akkor sem lehetséges, hogy pár kilo lemegy?Higgyétek el nem vagyok olyan hiú, de sokakat láttam szenvedni szülés után nagyon nehéz rendbe tenni magadat...
2012. nov. 23. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem arra van esely hogy keveset hizz, de ne a fogyas legyen a cel. Egyel 5x keveset egeszsegeset. Ket etkezes kozott teljen el min 2 ora ugy hogy nem eszel semmit. Igyal sokat (vizet). A lenyeg hogy egeszsegesen cukormentesen etkezz. Cukor egyaltalan nem kell a babanak. Rizs krumpli helyett egyel bulgurt. Sok sikert es gratulalok.

35h km

2012. nov. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 165 cm vagyok és 71 kg-vel lettem terhes, tehát a paramétereink hasonlóak! :D Én úgy étkeztem, ahogy mondod, szénhidrát mentesen, husi az inkább grillezve volt és nem zsírban tocsogó, meg rántott meg ilyenek, hozzá sali vagy párolt zöldség. Reggelire ettem néha egy pici szénhidrátot cornflakes formájában, de csak mert folsav van benne, és akkor még nem vettem folsavat. Vacsorára meg gyümölcsök, igaz én március elején lettem terhes, és így az egész nyarat végigettem gyümölcsből. :) Az a jó, hogy a gyümölcscukor természetes cukor, és nem hízlal (annyira), mint a kristálycukor. Úgyhogy simán megehetsz akár 3 almát is vacsorára. Én gyümisalikat ettem csak úgy natúr. Félidőig semmit nem híztam, a második fél időben viszont sajna elhagytam magam és rámjött 15 kg. Ma vagyok negyven hetes, de bízom benne, hogy a babám kb 4 kilója mellett még lemegy rólam egy csomó víz formájában (szövetek közötti meg hát magzatvíz), és talán visszamegyek olyan 73-74 kg-ra. Onnan már nem lesz nehéz visszamenni az eredeti súlyra, vagy tán még az alá is. Szoptatás zsírt éget ám, csak nem szabad összevissza zabálni akkor sem.


A mozgással viszont még várj egy kicsit. A 12. 14. hét után szokták javasolni, addigra már "megköt" annyira a baba, hogy egy kis torna ne válasszon szét titeket! :D Én is a 14. héttől jógázom, mármint kismamajóga, de a hátfájásra pl tök jó a kismamaúszás is, ha zárt a méhszájad és nem vagy hajlamos fertőzésre sem.


Gratulálok!


40 hkm

2012. nov. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs sok esély fogyni és ne is próbáld meg.

Nem bántani akarlak, de terhesség előtt kellett volna inkább erre gondolni.

Étkezz normálisan, ami nem egyenlő a zabálással! Sétálj sokat!

Feljön, amennyi feljön. Majd leadod utána!

2012. nov. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Nézd úgy csinálod, ahogy akarod, de azért jó, ha tudod, hogy terhesség alatt minimum 160 gr szénhidrát kell ahhoz, hogy a baba tudjon fejlődni, de az nagyon az alsó határ. Én cukorbeteg vagyok. Egyébként 180 gr-os diétát tartok, de terhesség alatt 190-200 körül kellett ennem és inkább az inzulint emelték ehhez. Amúgy ez nem olyan sok, de olyat elvileg nem szabad csinálni terhesen hosszú távon, hogy pl. mindig natúr hús salátával. Nyilván ne csokiból vidd be a szénhidrátot (bár szerintem azt is lehet), de gyümölcs, zöldség, krumpli, risz, tészta, kenyér kell. Én mindenből teljes kiörlésűt eszek. Rizsből barna rizst. Én végül 13 kg-t híztam. Amikor kijöttem a kórházból 1 kg volt már csak rajtam.

Vigyázz, hogy ne hízz sokat, de a korábbi súlyfelesleget nem most kell leadni. (amúgy ha hányni fogsz, lehet hogy magától megoldódik a problémád)

2012. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!