Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem visszatetsző ha egy...

Nem visszatetsző ha egy hiperaktív gyereket szeretettel, türelemmel vesz körül a családja, vajon ha egy kellően szigorú, megfelelő határozottsággal fegyelmezni képes felnőtt kezei közé kerülne a gyerek akkor képes lenne normálisan viselkedni is?

Figyelt kérdés

Mindenhol jó kibúvónak hangzik:"De hiszen hiperaktív,azért ilyen" , gyakran beletörődően felsóhajtanak a szülők.

Nem lenne érdemesebb felvenni a harcot és szigorral,fegyelmezéssel,büntetéssel tisztelettudó gyereket nevelni a társadalomnak?


Az óvónők,tanítónők persze megszenvedik az ilyen szülők felelőtlen ,semmirekellő ,kényelmi szempontból ráhagyó ,megengedő nevelését,mert ezek a gyerekek a közösségben sem lesznek képesek betartani még a legalapvetőbb normákat sem!


2011. jún. 9. 14:12
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
80%
Felneveltem egy hiperaktív gyereket. végignéztem a szenvedését, megaláztatását, gyötrelmeit önnön mássága miatt, és NEM HISZEK a szigorban, fegyelmezésben, büntetésben. Mindezzel csak tönkretenni, akár a halálba hajszolni lehet ezeket a gyerekeket!!!!!!!!
2011. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
85%

Próbáld ki menyire egyszerű is ez....no comment. Igazából zavar téged vagy a környezetedben van, és ez nem tetszik,vagy nem értelek.

A szeretet, türelem nem egyenlő a beletorődomséggel. Attól még a szigor és a határok meg vannak. De mint mondottam volt, próbáld ki.

2011. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
85%
Egy hiperaktív gyermeket,aki valóban beteg,és nem csak ráfogják,nem lehet szigorral,fegyelmezéssel,és büntetéssel nevelni.Ahogyan egy bénát nem fogsz megtanítani járni,vagy egy vakot olvasni.
2011. jún. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként a te nevelésedben is elcsesztek valamit, hisz olyan dologhoz szólsz elég megbotránkoztatóan, amihez úgy látom semmi közöd. Ha nem tüzet szerettél volna szítani, akkor másként tennéd fel a kérdést.
2011. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
86%
Javaslom a kérdezőnek, hogy ha majd lesz egy valóban hiperaktív!! -nem neveletlenre gondolok!! saját gyereke, akkor tegye fel ezt a kérdést újra, kb. mikor a gyerek 14 éves lesz. Várom majd a beszámolókat.
2011. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

A bibi szerintem az, hogy nagyon sok gyerekre tévesen sütik rá a "hiperaktív figyelemzavaros" bélyeget. Mert egyszerűbb, mint feltárni és kezelni a valódi problémák valódi okait.

Vagy más típusú problémájuk van, amit úgyszintén kezelni kéne, vagy neveletlenek, és akkor bizony gáz, hogy a szülő csendben belenyugszik.


DE akinél valóban hiperaktív figyelemzavar áll fenn, ott bizony üvölthetsz vele, csak rontasz a helyzeten. Nem akarnak ők "rosszak" és "kibírhatatlanok" lenni, ergo nem tudod rávenni őket, hogy ne tegyék.

2011. jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a kérdező gondja sztem, hogy vannak gyerekek, akikre ráfogják, hogy hiperaktívak, pedig csak rosszalkodnak. Ilyenkor ez egy kifogás a szülő részérőlk. Ha tudná, mennivel nehezebb dolga van egy valóban hiperaktív gyerek szülőjének, félne, hogy a falra festi az ördögöt és nem keresne ilyen mondvacsinált mentségeket.
2011. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
83%

A hiperaktivitás egy betegség és nem állapot. Azt szigorral nem lehet megszüntetni. Ezt csak pszichológiai kezeléssel, esetleg gyógyszerezéssel lehet megszüntetni, de azért megverni, vagy megbüntetni, mert beteg, a lehető legrosszabb megoldás.


Nekem unokatesóm volt az, tanulási nehézségei is voltak (hiperaktivitása mellé dis-es is (disgraphia, discalkulia, dislexica)). Az iskolában folyamatosan alázták, a tanárok gyűlölték, mert egyszerűen más, mint a többiek. Ő erről nem tehet, ha bele szakad is, nem tehet róla, ahogy a szülő sem. Egy 4 soros verset nem tudott soha megtanulni, neki a 45 perc egy helyben ülés maga az örökkévalóság, kínzás.


Olvass utána pontosan a hiperaktivitásnak, és rájössz, hogy nagy butaság, amit írtál...


Ez nem kényelmi szempont, mert igen is a szülő is sokat szenved emiatt, még ha te ezt nem is látod, mert nem látsz bele az életükbe. Ha a játszótéren leüvöltené a szülő a gyerek fejét, akkor meg az lenne a bajod...



Ja, és a legtöbb szülő nem meri a gyerekét a gyógyszeres kezelésnek alávetni, mert leszedálja a gyerekeket a gyógyszer. Mikor unokatesómról kiderült a betegsége, akkor volt róla szó, hogy egy gyerek a gyógyszertől lebénult, olyan, mint egy zombi... Anyuka visszasírja az időt, mikor a gyerek rohangált minden felé...

2011. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
14:24 vagyok, és szerintem egyáltalán nem visszatetsző, ha bárkit szeretettel vesz körül a családja, inkább nagyon is szívet melengető. Különösen, ha egy olyan embert is láthatóan szeretettel és türelemmel vesznek körül, akihez bizony nehéz türelmesnek lenni. Mert aki hiperaktív, azt ne is szeressék?
2011. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszek abban, aki azt mondja hiperaktív a gyereke, azt azért mondja mert szakembertől van róla szakvéleménye. Az pedig nem egyik napról a másikra állapítják meg. szóval ez egy folyamat, és ha ott a papír bizony nem a gyerek neveletlen. Össze se lehet hasonlítani egy neveletlent egy hiperaktívval...bár tény és való, hallottam már olyat aki inkább ez mögé bújt, holott egyszer sem látta szakember. De naív vagyok és remélem nem fog az ember inkább egy úgymond betegség mögé bújni és magyarázkodni.

Az én fiam hiperaktív gyanús, 1,5 éve járunk szakemberhez, de soha senkinek nem magyarázkodtam, nem dicsekszem vele. Tudom hogyan kell kezelni, sőt hamarabb helyre tudom az adott pillanatban tenni őt, mint más a neveletlenét. Mert megtanultam kezelni . De nem dicsekszek azzal, hogy azért ilyen, mert....

2011. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!