Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy gyorsabban jöjjön?

Figyelt kérdés
A lányom 27 hónapos. Viszont igen lassan sétál. Órákba telik egy kisebb séta, meg-megáll, mindent felszed a földről (kavicsokat, falevelet). Evvel nem is lenne gond, de nagyon lassan sétál, lemarad. Vmikor beindul és szalad, de az esetek többségében inkább kényelmesen megy. Persze, mi sem rohanunk, ráérünk, de néha már túlzásnak érzem ezt a lassúságot. Ahogy elnézek körülbelül vele egykorú gyerekeket, mind felveszi a szülők tempóját, szépen sétálnak mellettük. De a lányom nem ilyen, nagyon le tud maradni, és nem is érdekli, hogy eltávolodunk tőle. Úgy néz ki, ősszel ovis lesz (mini csoport), és jó lenne, ha legkésőbb addigra vhogy gyorsabban jönne, mert nem szeretném, ha órákkal előtte el kéne indulni, hogy oda érjünk. Van vmi módszer, hogy ösztönözzük gyorsabb sétára?

2021. máj. 11. 11:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%

Sportbabakocsi, tricikli, kismotor, futóbicikli, felnőtt biciklin ülés, hordozókendő, csatos hordozó...a teljesség igénye nélkül hirtelen ennyi jutott eszembe, amit használhatsz, ha mentek valahová és siettek. Ha pedig nem siettek hadd bóklásszon, bogarásszon.

#2 #3 pedig húzza csak maga után a hisztiző gyereket, mint egy kutyát.

2021. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%
Hát nézd, két különböző dologról van szo: séta vagy célzott közlekedés. Sétánál nem kell sietni, van idő, bizony lehet andalogni, lehet minden xirxart felszedni. Celzott közlekedésnél meg haladni kell. Ha elmondod neki, meg fogja érteni. Anno pl mi az oviba odafelé tempósan sétáltunk a gyerekkel, haza meg andalogtunk, hazát építettünk a csigáknak, számoltuk a lépéseket, stb.
2021. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%
Most van ebben a korban.Nekünk a leglassabb sétánk kb háromnegyed óra alatt 800m😂 ennyire van a legközelebbi bolt.De aztán fokozatosan belejött.3 éves, most ugyanaz a 800m kb 10perc.Az ovi onnan még 5,ha jó napja van.Rosszabb napokon azért nem ilyen jó a tempó.
2021. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
54%
Ott a gond, hogy szamodra a gyerek 27 honapos,...nem ket eves. Babakent kezeled ennyi, nem vagy kovetkezetes.
2021. máj. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
61%

"Egyébként arra én is gondoltam, hogy megfogom a kezét, de egyrészt nem szeretném cibálni, másrészt nem is szereti. Jó, ha az úton való átkelésnél engedi."


Engedi??? Márminthogy örülsz, ha a 2 éves (bocs, 27 hónapos) gyerek MEGENGEDI, hogy az úttesten megfogd a kezét? Mert ő azt NEM SZERETI? Hát ne haragudj, de itt van baj rendesen, ez nem engedés kérdése, hanem megfogja és kész, nyilván anélkül nem mehet át az úton, mert veszélyes...nem?

Azért ez kicsit fontosabb, mint pl az, hogy melyik pólót akarja felvenni reggel. Abba lehet beleszólása, ebbe rohadtul nem.

Javaslom, hogy mától te legyél a főnök, ne ő. Lehet, hogy akkor minden más is gördülékenyebben menne.

2021. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
84%

Huh, komolyan ki kellett számolnom, hogy mennyi a 27 hónap, pedig az én gyerekem is ennyi idős. Szerintem hagyd el ezt a hónapozást.

Fogd meg a kezét, mondd el neki, hogy most nem értek rá bogarászni, menni kell tovább,mert siettek, majd visszafelé megnézitek (de akkor nézzétek is meg) és kérd meg, hogy most jöjjön veled. A lányom se szerette a kézfogást, de szépen lassan rászoktattam. Azért az nagy luxus lenne, ha a forgalmas úton is csak akkor fogjam meg a kezét, amikor neki kedve van hozzá.

Ha nagyon lekötné valami a figyelmét, de te tényleg sietnél tovább, akkor próbálj meg vele fogócskázni. Mutasd meg neki, hogy merre fusson és mondd neki, hogy elkapod. Kergetőzzetek a cél felé.

Az én lányom sok mindenre nem érett még meg (gond van az idegrendszerével), de ez a séta dolog nem idegrendszeri éretlenség pusztán szoktatás, nevelés kérdése.

2021. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam, hogy kétéves, mert februárban töltötte be, és gondoltam, nem mindegy, hogy most töltötte be, vagy 10 hónapja. Gondoltam, talán van jelentősége. De akkor nincs, mindegy hogy most kétéves vagy már elmúlt két és fél is. Van egy 4 hónapos testvére, így a babakocsit már rég nem használjuk. Megoldás talán a csatos hordozó, de már abban sem szeret lenni. Vettünk testvér fellépőt a babakocsihoz, de nem hajlandó használni.
2021. máj. 11. 15:43
 18/29 anonim ***** válasza:
88%
Azért az úttesten való átkelés az nem egyenlő a felfedező sétával. Ott muszáj, akkor muszáj, nem is az volt a kérdés. Nálunk sem szokott tetszeni, hogy jönni kell a hátamra, ha olyan a helyzet, de hát ez van, majd megnyugszik.
2021. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
96%
Ha sietünk vagy babakocsi vagy autó. Amúgy meg a 10 percrelévő patika nekünk is 1.5 óra😁😁
2021. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
25%

Fogd meg a kezét és sétálj. Mi ebben a nehéz? Komolyan nem értem.


Hisztizik mert a virágot leakarja tépni? Majd megbékél. Sír mert pont a zebrán lévő kavicsot nem veheti fel? Majd megbékél.


Semmi törést nem okoz ez a gyerekben azonkívül hogy végre találkozik egy magáért kiálló szülővel.


Ez a futóbiciklizős, meg babakocsizós ötlet nem megoldás, mert ezzel csak elodázod a problémamegoldást -> nem mersz kiállni a saját gyereked előtt, hanem elrejtőzöl az ilyen ötletek mögé.

2021. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!