Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy gyorsabban jöjjön?

Figyelt kérdés
A lányom 27 hónapos. Viszont igen lassan sétál. Órákba telik egy kisebb séta, meg-megáll, mindent felszed a földről (kavicsokat, falevelet). Evvel nem is lenne gond, de nagyon lassan sétál, lemarad. Vmikor beindul és szalad, de az esetek többségében inkább kényelmesen megy. Persze, mi sem rohanunk, ráérünk, de néha már túlzásnak érzem ezt a lassúságot. Ahogy elnézek körülbelül vele egykorú gyerekeket, mind felveszi a szülők tempóját, szépen sétálnak mellettük. De a lányom nem ilyen, nagyon le tud maradni, és nem is érdekli, hogy eltávolodunk tőle. Úgy néz ki, ősszel ovis lesz (mini csoport), és jó lenne, ha legkésőbb addigra vhogy gyorsabban jönne, mert nem szeretném, ha órákkal előtte el kéne indulni, hogy oda érjünk. Van vmi módszer, hogy ösztönözzük gyorsabb sétára?

2021. máj. 11. 11:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
37%

A lányomat 14 hónapos kora után (már stabilan járt addigra) kezdtem szoktatni a kézfogásos sétához olyan helyen, ahol kevesen voltak, így senki nem nézett rám rossz szemmel, vagy osztogatott kéretlen tanácsokat. Persze üvöltött. Majdnem megharapott, de nem nagyon érdekelt, csináltuk két hónapon keresztül, 16 hónaposan együtt mentünk a boltba kézenfogva, kèt éves korában már 3 km-t sétáltunk le így, és nem tartott fél napig, tudta tartani a tempót. Ha időre mentünk, nem hagytam nagyon nézelődni, ettől persze voltak céltalan, nyugis séták is, amikor nyugodtan kibontakozhatott, de mikor azt mondtam, haladás van, úgy is történt.


Nálam nem volt olyan, hogy mondok valamit és mást csinál. Az anyja vagyok, nem a haver az oviból, a lapokat én osztogatom ki. Ha azt mondom sietnünk kell valahova, akkor sietünk, ha nyugton kell állnia mellettem pl. a boltban, akkor nyugton marad, ha azt mondom, várja meg az ebéd végét, akkor csücsül a fenekén, és nem az ágyon eszi tovább a kaját. Ez persze hosszú folyamat volt, nem ment egyik napról a másikra, de a gyerekek nem buták, csak kicsik, ha megtanítod neki, mit vársz el ilyenkor, egy idő után meg tudja csinálni. Én mindig szerettem feszegetni a határait, mert tudtam, ha nagyon akarja, akkor sok mindenre képes. Könnyű mindig bólogatni arra, amit a kicsi kigondol, de így könnyen a fejetekre nőhet. Nem lesz semmi baja, ha határozottan fellépsz ellene. Szigorú vagyok, de a lányommal így is nagyon jó a kapcsolatom, látszik rajta, hogy kiegyensúlyozott és boldog.

2021. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
66%

21!


Neked inkább kutyád van, amit idomítasz, nem gyereked, akit neve lesz....

2021. máj. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
27%
Elég érdekes lelkivilága lehet annak, aki a valódi gyereknevelésben kutya idomítást lát. De lehet hogy csak troll.
2021. máj. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
86%
Igen, úgy megneveled, hogy egy cuki kis bábod van, akit teljesen elnyomsz. Nem most lesz meg a böjtje, de lesz. Nem azt mondom, hogy nincs helye a szigornak és igenis következetesnek kell lenni, de szerintem meg átestél a ló túloldalára. Te dolgod, lelked rajta. Azért engedd néha gyereknek is lenni.
2021. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
79%

21!


Amit te csinálsz, az nem gyereknevelés, pláne nem "valódi gyereknevelés". Idomítás. Ugyanígy a "szobatisztaság" is megoldható 1 évesen, más kérdés, hogy az sem szobatisztaság, max nem pisil a pelenkába az egy éves.

2021. máj. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem, valaki vagy egy gyökér szerencsétlen gyerekével és teljesen tekintélyelvűen nevel, vagy full liberális és kis zsarnokot nevel csóriból. Miért nem lehet aranyközéputat találni egészséges szabályokkal, ahol a gyerek is biztonságban érezheti magát? Annyival azért nincs kevesebb idő a gyerekekre, hogy lusták legyünk foglalkozni vele. Akinek meg se ideje, se energiája, annak minek?
2021. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
60%

A 21-es hozzáállásában mi a gyökérség?


Az hogy ha sétálnak akkor a gyerek fogadja el hogy kézen fogva mennek?!


Vagy az hogy a boltban nem ver le mindent?!


Vagy az hogy végigüli az ebédet?!


Komolyan nem értelek titeket. Nem verésről beszélünk, nem kínzásról, nem érzelmi zsarolásról, hanem egyszerű emberléptékű elvárásokról.


Ha a 21-es gyökér akkor kb az összes valamire való óvónőt és tanárt legyökerezitek.

2021. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
72%

25: megkérdeztem a lányomat, hogy kutyának érzi-e magát, de pont azt a korszakát éli, mikor valamilyen állatnak képzeli magát, most éppen kutyának, aki négykézláb jár és ugat, szóval nem jó időpontban tettem fel neki a kérdést, legközelebb megváron, hogy újra visszaváltozzon emberré :)


Amúgy a lányom nevében köszi az aggodalmat, de szükségtelen. Egy végtelenül boldog és kiegyensúlyozott kislány, akit bölcsiben és oviban is imádtak/imádnak. Ismeri a szabályokat, tudja a határokat. Tudja, hogy mindig számíthat rám, és folyton azon gondolkodok, mivel okozhatnék neki örömet. De! Ettől még lehetnek elvárásaim felé, mert azt szeretném, ha ügyes és önálló lány lenne belőle, aki saját erőből bármire képes, és be tud illeszkedni egy adott közösségbe. Ha ez idomítás, akkor legyen az, nekem mindegy :)

2021. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
45%
Jaj, hát akinek nem inge...
2021. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!