Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házi módszerekkel,hogyan...

Házi módszerekkel,hogyan lehet meggyorsitani a vaslemez rozsdásodását? Minél gyorsabban,minél rozsdásabb,rusztikus vas felülelet szeretnék elérni.

Figyelt kérdés

2020. jún. 24. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kint hagyod a napon, és naponta többször vízzel locsolod. Távolíts el róla minden zsírt/olajat, ami esetleg rajta lehet, mert az is lassítja a rozsdásodást. Mást szerintem nem nagyon tehetsz vele házilag. A lényeg az, hogy ne tedd folyamatosan víz alá, mert kell az oxigén is a folyamathoz. Ezért locsold minél többször, ha már leszáradt róla a víz.


Bár azt nem tudom, hogy ezzel a módszerrel mennyi idő alatt tudsz olyan eredményt elérni, amilyet szeretnél.

2020. jún. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Az első kb jól leírta, de ecettel jól be lehet indítani a folyamatot (nekem a rozsda kellett)
2020. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Pár venti földet rá és vizezni. Pár év kell neki.
2020. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Centi
2020. jún. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Cementes vizet próbáld meg.
2020. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Régebben láttam youtube videókat rat tuning autóknál hogyan csinálták a rozsdás motorháztetőket.

Keress rá

2020. jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Majatom ***** válasza:
100%
Mezőgazdasági szakboltban veszel nitrogén tartalmú műtrágyát, azt feloldod vízben és azzal leöntöd. Pár nap alatt rozsdásra vágja a fémet.
2020. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Közben érdeklődtem máshol is.

Van aki a sósav+viz keverékkel locsolást ajánlja,van aki a hidrogén peroxid+sósav+viz keveréket.

Kipróbálom.

Azért még várom a válaszokat,hátha valakinek van egy nagyon szuper egyszerű,gyors módszere.

2020. jún. 25. 15:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tárolok mindenféle vasakat a kertben, de rusztikusra rozsdásodáshoz évtizedek kellenek. A sós víz is jó lehet, a kocsikat is megeszi.
2020. jún. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Majatom ***** válasza:
100%
Én tapasztalatból mondtam a műtrágyát, mert foglalkozom mezőgazdasággal, és ha műtrágya kiszórás után nem sikerül mindenhonnan eltávolítani a megmaradt műtrágyát, akkor ha nedvességet kap, pár nap múlva már rozsdásodást okoz. Persze ez a rozsda eltávolítható, de ha a rozsda a cél, akkor csak hagyni kell had dolgozzon tovább.
2020. jún. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!