Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két v. három kisgyerekes...

Két v. három kisgyerekes szülôk, nektek pihentetô a hétvége, amikor nem dolgoztok és együtt a család?

Figyelt kérdés

2021. máj. 15. 18:23
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
38 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Egy gyerekkel sem pihentető :D
2021. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Egy gyerekem van, bocsi hogy írok, de nem, nem az :/

Be kell hozni azt amire hétköznap nincs idő.

Egy dacos 2 éves mellett..

Csak a mai napom: felkeltem, a gyereket felöltöztettem, tisztába tettem, megmosdattam, reggelit csináltam, evett. Majd az apja elvitte 2.5 órára játszótérre, addig füvet nyírtam, gazoltam, kapáltam. Mire hazaértek végeztem, bementünk, nekiálltam főzni, leves+ második, ettünk, utána megint pakolás, mosogatás, rendrakás. Legoztunk a gyerekkel, majd kimostam kiteregettem, kisikáltam a kanapén esett foltot, elvittem a kutyát sétálni, hazaértem, megnéztem egy 1.5 órás mesét a nyűgös gyerekkel olyankor már csak velem ül el, elaludt, elmentem a boltba, most értem haza, vacsorát csinálok, visszük utána fürdeni stb..

Nem vagyok kipihent :/

És ma még egy olyan nap volt, amikor semmi elintéznivaló, se pelenkáért nem kellett menni a DM-be, se nagyobb bevásárlás, se gumishoz, se semmi ilyesmi, ami amúgy mindig van kb valami..

Szerintem ezen sokat nem változtat a gyerekek száma, max annyit ha többen vannak elvannak jobban, pl a szomszéd gyerekek míg a kertben voltam végig kint voltak és egymással játszottak (3) míg egyet szórakoztatni kell.. De hát ez van, én nem akarok többet.

2021. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Legtöbbször igen, ha nem, akkor is csak másképp fárasztó, mint a munka (pl. egy nagyobb túrázás).

Óvodai dajka vagyok, így 2 gyerek nyüzsgése meg sem kottyan.

Korán kelők vagyunk, így a kötelező dolgokat gyorsan letudom. Reggel fél 6-kor már beraktam 1 mosást, az ágyban megkávéztunk, barchobáztunk a lányokkal (6,5 és 4 évesek) 7-kor reggeli, 10 perc alatt rendet raktam, a gyerekek beágyazták az ágyaikat, majd a nagy legózni kezdett, a kicsivel logikai játékoztam, majd ő is önállóan kezdett játszani. 10-kor bedobtam sülni 1 tepsi hurkát, kimentünk virágot ültetni, majd én délig olvastam, a gyerekek játszottak. Ebéd után együtt elpakoltuk a mosott ruhákat és mentünk kirándulni.

Fél 6-kor hazaértünk, az apjuk lezuhanyoztatta őket, én csináltam melegszendvicset. Most mesét néznek én híradót, este pedig együtt nézzük a műugró Eb-t.


Holnap kb. 1 órás takarítás lesz, de nem feszülünk rá a dolgokra.

2021. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább nyugisabb.

Szeretem ha mindenki itthon van, ilyenkor vagyok nyugodt, ha “szem előtt” vannak.😁

2021. máj. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, amíg kicsik voltak, nem volt az. :D Most már 8-10-12 évesek, így már én is tudok pihenni hétvégén, nem csak ők. :)
2021. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem

Hétvégén is dolgozunk

2021. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem pihentető a hétvége sem, ugyanis (a tavalyi karantén óta) sajnos nagyon megromlott a gyerekeim kapcsolata, 8 éves fiú, 6 éves lány, egész álló nap egymást "gyilkolják". A pszichológus azt mondja, semmi gond ezekkel a gyerekekkel, csak szó szerint az egymás agyára mentek a nagy bezárkózás idején, szinte post-Covid depis tüneteik vannak. Nálunk sulis, ovis napokon van viszonylagos nyugalom, jót tesz Nekik, ha a nap egy részében mindketten a saját barátaikkal a saját közösségükben vannak, így a délutánok, esték itthon békésebben telnek. Egyébként nagyon jó tesók voltak, bízom benne, hogy lassan túljutunk ezen a borzalmas járványidőszakon, lassan minden visszaáll a régibe.
2021. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egy kicsit megnyugodtam 😅


#6 nyilván akkor nem neked szólt a kérdés

2021. máj. 16. 16:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pihentetőbb, mint amikor dolgozunk, mivel nem kell olyan korán kelni.
2021. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Max annyiban pihentetobb, hogy nem 6-kor kelünk, csak 8-kor és délután pihenek egy órát a gyerekekkel (6 és 4 évesek). Mai napunk: reggeli, elramolas, oltozes, elmentünk kerti munkához venni pár dolgot és hoztunk ebédet mert vagy főzés vagy kerti munka, kettő üti egymást. Fél 1-ig kert:funyiras, gazolas, ültetés, ebéd, gyerekeknek pihi, én is ledoltem egy órára. Délelőtt még lement 2 adag mosás, rendet raktam a lakásban és felsoportem felmostam a konyhát. Miután délután felkeltek a gyerekek, elmentünk a közeli utcákban biciklizni, játszottunk a kertben együtt, locsolni kellett (1000nm-en nem 10 perc), atjottek anyukamek vendegsegbe. Aztán vacsora, furdetes és most altatás.

Szóval bőven van mit csinálni és ma nem is főztem és komolyabb szintű takarítás sem volt...

2021. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!