Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy egy 10 éves...

Normális, hogy egy 10 éves fiú egy napot sem bír ki az anyja nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves fiam, az anyjával elváltunk, így ritkábban látom mint szeretném. Úgy volt hogy a hétvégét velem tölti ,elmegyünk kirándulni. Tegnap reggel el is indultunk, egész nap nagyon klassz volt, jól érezte magát, beszélgettünk, minden. De este felé már kezdett hisztizni hogy haza akar menni, végül éjfél körül kellett haza indulni vele annyira sírt az anyjáért. Pedig mára is lefoglaltam és kifizettem a szállást, rengeteg programra el akartam vinni, erre ülhetek itthon egész nap. És ez nem egyszeri eset, ezerszer volt már ez a forgatókönyv, de mindig azzal nyugtáztam, hogy még kicsi, majd ha nagyobb lesz velem is elmarad.

2019. szept. 15. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ebben a helyzetben előfordulhat. Azért még nem olyan nagy ő és lehet érzékenyebb is, mint az átlag. Az anyja a biztos pont az életében, téged ritkán lát, nem úgy kötődik hozzád, mintha együtt élnétek. Ez a válás ára.
2019. szept. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem normális. Mi lesz a gyerekkel később, ha ennyire magához szoktatja az anyja? Nem lesz normális párkapcsolata. 10 évesen már nem lenne szabad ennyire az anyjához kötődni.
2019. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem biztos, hogy az anyja szoktatta magához túlságosan. A kérdésből csak az derül ki, hogy a ritkán látott apjával nem akart maradni. Simán lehet, hogy pl. a nagyszülőkkel elvan.
2019. szept. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
4 én is erre gondoltam. Ne vidd ott alvós helyekre többet ha mindig ez van.
2019. szept. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

így ritkábban látom mint szeretném


tényleg? És mi akadályoz, hogy negbeszéld a feleségeddel, és néha te kísérd haza a suliból, pl:?

2019. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Az sem nyugtatja meg ilyenkor ha felhívjátok az anyukát és beszél vele? Lehet normális is ez a helyzet, de azért egy 10 éves fiú már elég nagy ahhoz, hogy el bírjon lenni az apukával is egy hétvégét.Főleg ha ritkán ugyan, de rendszeresen találkoztok és ismer téged megfelelően, illetve ha tartjátok hétköznapokon is a kapcsolatot.Tehát hívod telefonon, beszéltek valamilyen portálon vagy valami ilyesmi.A saját környezetemben az ennyi idős gyerekek (elvált szülők esetén) mindkét szülővel jól el vannak.Nincsenek éjszakai hazaszaladgálások.De nyilván vannak érzékenyebb és anyjukhoz jobban ragaszkodó gyerekek is.Csak nálad fordul ez elő vagy másokkal is, nagyszülő, barátoknál alvás(ha van) osztálykirándulás?
2019. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Volt valaha veled kettesben estenként vagy pláne napokra, mielőtt elváltatok? Az én fiaim (5 és 9) simán táboroznak egy hetet idegenekkel, de a ritkábban látott apai nagyszülőknél este rájuk jön a nyafogás és hiszti, akkor is, ha előtte látszólag jól érezték magukat és nagyszülők is mindent megadtak (élmények, finom kaják, csak épp folyton kritizálják őket meg burkoltan engem, mint "finomabb, mint otthon", vagy "majd mi így-meg-úgy megadjuk vagy pont megnevelünk, ha eddig kimaradtál belőle"...). Nem tiltom őket tőlük, és soha semmi rosszat nem mondtam, sőt próbálok lelkesíteni, hiszen nekem is könnyebb lenne a nyári szünet minimum és végül is szeretik őket, de szerintem mindezt leveszik a radarjukkal. Egy válás esetén gyanús, hogy valami hasonló lehet a helyzet.
2019. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
1: Ilyet ne is mondj. Sokkal jobb ha előbb elválnak, minthogy évekig veszekedjenek. Tudom, mert az én szüleim is elváltak. 5 évig folyamatosan feszültség volt otthon, még akkor is, amikor nem veszekedtek. Szörnyű volt. Mikor végre elváltak nagyon örültem neki. Előtte borzasztó volt otthon lenni.
2019. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is 10 eves . Mi kiegyensúlyozott kapcsolatban élünk es sajnos ő sem marad el tőlem . Nehez igy . De bizok benne hogy javul , kitartast
2019. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos h nem bír ki egy napot sem az anyja nélkül, inkább az lehet hogy veled nem bír ki egy éjszakát sem.

Milyen gyakran találkoztok, mennyire vagy része az életének? Mert ha nem hetente többször találkoztok és ha nem vagy aktív részese az életének, akkor egy kisgyerek nyilván nem fog elmaradni veled, akkor se ha te vagy az apja. Nagyon fontos h mennyire közvetlen, szeretetteljes a viszonyotok, vagy esetleg érzi rajtad h na apa megjött 2 hét után mert "kötelező" neki, de egyébként tökjól elvan a gyerek nélkül, viszont most rá akar költeni 30 ezret h így kompenzáljon amiért előtte 1 hónapig rá se bagózott...

Nekem 1 éves koromban váltak el a szüleim, teljesen csak anyukám nevelt, apukámmal nagyon ritkán találkoztam, így amikor elvitt közös programra mindig sírtam, még 9 évesen is, kb olyan volt számomra mint egy idegen, alig tudott rólam, az életünkről, a szokásainkról, egy kislány igényeiről bármit is.

2019. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!