Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett úgy enni gyermek...

Mikor kezdett úgy enni gyermeked, hogy már nem kellett átöltöztetni?

Figyelt kérdés

Itt főleg azoknak szól a kérdésem, akik engedik a gyereknek, hogy egyedül egyen. 15 hónapos lányom kanállal, villával eszik és pohárból iszik az asztalnál. Minden nagy étkezés után teljes mosdás és átöltöztetés van. Hány évesen kezdett úgy enni a gyermeked, hogy nem, vagy csak kicsit lett foltos a ruhája? (előke szart sem ér, ikeás is kevés, feje, haja, nadrágja is teljesen olyan lesz)

Egyébként nagyon ügyesen használ mindent, de természetesen még sok félremegy. Pohárból főleg véletlen leönti magát, nem is ivás közben... 💁‍♀️

Vendégségben inkább etetjük, úgy nem lesz koszos 😆


És egyébként meddig használtátok az etetőszéket?


2021. máj. 17. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk annyira jól bevált az ikeás előke, hogy elvétve kellett csak mosdatni, átöltöztetni. Most 22 hónapos, még mindig maszatol, mellé megy a kanálból. Még etetőszékben eszik, ikeás előkével.
2021. máj. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Hamikabi! Nagyon jó. Én lányom blw-s, s ez a folyamatos öltözés, fürdetés... Úgyhogy beruháztam 4 db hamikabira, a legjobb döntés volt.
2021. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Kukazsak karnal kivagva, eldobhato fodrasz nejlon stb. Vegtelen a lehetoseg.
2021. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Hehe, #3, ez jó :D Még csak 10 hónapos a lányom, igazán csak most lendül bele (mi is BLW-zünk, nekünk a hamikabi szintúgy cart se ér, a füle-haja-nadrágja attól még ugyanúgy csupa mocsok). Én megoldom úgy, hogy hacsak nem csöpög a víztől(kefírtől/levestől/akármitől), akkor úgy hagyom. Átöltöztetem, ha valahová megyünk, itthonra minek mocskoljunk össze több ruhát. Neki mindegy, én meg piszkosan is szeretem. Lehet ezért megkövezni :D
2021. máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Másfél éves, csak akkor maszatol, ha joghurt-állagú dolgot eszik. (De akkor nagyon.) Előkét sose tűrt meg magán.
2021. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ki akartam már írni. 14 hónaposom úgy eszik, mint egy disznó. Ebéd után mindig öltözés van, persze utálja, de hát mit lehet tenni.
2021. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából engem nem zavar ez, az lett volna a kérdés lényege, hogy kinek milyen idős korában kezdett szépen, kb maszatmentesen enni a gyereke, meg nem direkt belekenni a hajába a kaját... 🤦‍♀️

De köszi az ötleteket

2021. máj. 17. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbik gyerekem fura szerzet, a mai napig leeszi magát. 5 éves múlt. 🙈

A kicsivel kezdetben ujjas pul előkét használtunk, mindig megvédte.

Most már csak joghurthoz, leveshez kap műanyag merev előkét, egyébként szépen eszik. Most lesz 2. Kezdettől BLW-s.

2021. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 éves lesz, még kap előkét, főként leveshez. A többivel már csak időnként eszi le magát, de ez néha még nálam is előfordul 😆
2021. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!