Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha az esti lázcsillapító után...

Ha az esti lázcsillapító után leizzad, ti felkeltitek átöltöztetni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha át tudod öltöztetni felkeltés nélkül akkor nem. De át át kell öltözni, mert a vizes ruhában csak megfázik, főleg a háta.
2012. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nálam ez nem kérdés hiszen akár tüdögyulladást is kaphat
2012. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
at kell,az en picim nem ebred meg,mindig atoltoztetem.
2012. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Én tutkó nem kelteném fel és nem is szoktam. Én sem öltözök át éjjel, ha betegen leizzadok. Ha izzadok, azt jelenti melegben vagyok és nem fázok meg... De persze ez az én magánvéleményem...
2013. márc. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen át kell öltöztetni. Lázas gyereket nem szabad túlöltöztetni, vékonyan kell betakarni. Hiába látod, hogy remeg a láztól, mert fázik, nem szabad duplán betakarni és hasonlók. Ha túl van öltöztetve, nemhogy csökkenne, de emelkedhet is a láz, mivel a több réteg ruha vagy vastag takaró gátolja a hőleadást.

Mindenképp könnyű, szellős ruhát, pizsamát adjunk rá. Az se baj, ha nincs betakarva.

Kedves Válaszoló, aki saját magát se öltözteti át, ha lázasan beleizzad a ruhába, remélem tisztában vagy vele, hogy ez igen veszélyes állapot kialakulásához vezethet, hőpangás is kialakulhat, ugyanakkor a bőr sem kerül megfelelő oxigénhez, nem lélegzik. 3 év alatti gyerek esetében magas láz esetén lázgörcs is kialakulhat. Ennek lehetőségét a túlöltöztetés, a nem megfelelően szellőző ruha emeli.

Egy gyeden lévő mentőtiszt

2013. márc. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó!


Én is GYED-en levő mt vagyok :)) - bár ezt soha nem firtatom.

Mindig átöltöztetem, ha már lement a láza (mert - ugye - azért izzad annyira (nem a túlöltöztetés miatt)). A kérdést azért tettem fel, mert a párom mindig balhézik emiatt. Nem hagyom a gyereket csurom vizes ruhában éjszakára, hisz' még a hálózsák is vizes rajta olyankor.


...és én is átöltözöm ilyen helyzetben.

2013. márc. 20. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:
:)) Nem értem, miért balhézik miatta a párod, hisz akkor tudja, hogy tudod, hogy mit csinálsz:))
2013. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!