Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan történik a "csendes...

Hogyan történik a "csendes pihenő", délután már nem alvó 4-5 éves gyereketeknél?

Figyelt kérdés

4 éves lesz nyáron a kisfiam és nem tudom elaltatni délutánonként. Talán 4-5kor van olyan állapotban hogy el tudna aludni, akkor már nem altatom.

Védőnő javasolta hogy csendes pihenő mindenképp maradjon meg. Feküdni csak úgy nem tud mert dobálja magát, türelmetlenül forgolódik, hogy mikor mehet már a dolgára..

Mégis hogy, milyen módon tudnám kivitelezni hogy ebéd után azért pihenjen valamennyit.


2021. máj. 17. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Szépen ráparancsolsz, hogy márpedig pihenő van. Úgy. Ezt máshogy nem lehet, ne alkudj meg. Te vagy az anyja, ő meg egy 4 éves gyerek.

Világosan tisztázd vele a délutáni programot. Kösd a pihenéshez.

Ha pihen egy órát, délután elmentek játazótérre, ide-oda.


Az én lányom 5 éves. Most hagyja el a délutáni alvást, de nagyon megszenvedi :(.

Ezért én el sem hozom az oviból ebéd után, mert ott jobban pihen.

Itthon is pihen, mert muszáj, de az oviban 20-30 perce el is alszik. Hétvégén pedig lefekteted.

2021. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Mi most hagyjuk el az alvást délután, a kislányom mindig is egyedül aludt el, letettük du és este és magától elaludt pár percen belül. Na most erre már nem hajlandó, hetek óta nem alszik. Viszont mi ugyanúgy letesszük az ágyába délután, ugyanabban az időben és magára hagyjuk. Ilyenkor “olvasgat”, játszik, de nem jön ki az ágyából, nagyjából 1-1,5 óra után amennyi az alvás is lenne bemegyünk és szólunk neki, hogy mehetünk játszani.
2021. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Ebéd után a pihenés nem feltétlen azt jelenti, hogy feküdni kell neki - sok ekkora gyereknek már nincs rá igénye -, csendes pihenöként böven elég, ha valahol csendben és nyugton van, ül rajtol, könyvet néz. Nálunk az oviban aki nem bír aludni, az egy másik terembe mehet, ahol csendesen kell lennie, amíg a többiek alszanak.

Amit meg az elözö írt, hogy "parancsolj rá", hogy aludjon - ez garantáltan nem müködik, ha a gyerek már nem igényli az alvást. Szerintem mindenkinek volt már olyan, hogy nem bírt elaludni felnöttként és akarattal, vagy föleg kényszerrel még annyira sem sikerül!

2021. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó! Egy szóval sem írtam, hogy aludjon!

Pihenjen. Nem muszáj aludni. De feküdjön legalább egy órát.


Én nem hiszem, hogy egy 4 éves gyerektől ez akkora nagy elvárás lenne...

Főleg, hogy az oviban is feküdnie kell.

2021. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, itthon már másfél éve nincs csendes pihenő. Ebéd után ugyanúgy megy tovább a nap, mint előtte. Játszik, rajzol, tesz vesz.
2021. máj. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Mi a fenéért fektetném az ágyban az aludni nem tudó gyereket egy órát? Normális óvodában is engedik őket rajzolni, ha nem tudnak aludni.
2021. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktunk csendes pihenőt tartani dèlutàn, pedig 3 ès 4 èves kora közt elhagyta a dèlutani alvàst a kisfiam. Nincs igènye rà. Ha betegsèg bùjkàl benne, akkor magàtòl megy az àgyba 10-30 percre pihenhetni napközben, de egyèbkènt egèsz nap fent van.
2021. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt, hogy meseolvasással kezdődött a csendes pihenő (délutáni alvás előtt is volt mindig mese). Ő egyedül is szerette nézegetni a könyveit, szóval bevitt egy csomó könyvet az ágyába vagy a kanapéra, azzal is elvolt egy darabig. Ami még bejött, az a hangoskönyv hallgatás, illetve zenehallgatás halkan. Ha néha még szüksége volt rá, akkor ezek alatt el is aludt, ha nem, akkor nem.

Ha nagyon nem akart egy helyben maradni, akkor rajzolás vagy csendes legózás mehetett, de ez ritkán volt.

2021. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, jókat írtatok!

Kipróbáljuk!

2021. máj. 18. 12:44
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

"Én nem hiszem, hogy egy 4 éves gyerektől ez akkora nagy elvárás lenne...

Főleg, hogy az oviban is feküdnie kell."


Iskolában és óvodában is dolgoztam. Gyakori, hogy 4-6 éves gyerekek java része (főleg az idősebbek, 5-6 évesek) már nem alszanak, és a puszta háton fekvés / pihenés sincs ínyükre.


Erőltetni ilyesmit nem szabad. Ahogy az evést se!


Rengeteg pedagógustól tudom, hogyan járnak el, akárcsak, ahogy mi, annak idején: aki nem akar aludni, se csendben pihenni, az csendben játszhat az ágyán. Ennyi.


Kérdező, 3 éves kortól legalább az esti mese, felnőtt általi ÉLŐ elmondása (vagy felolvasása) nagyon fontos, de teljesen jó, ha megpróbálod délután is, pl ebéd után. Küzben pihen, és elképzelni a mesét. AMENNYIBEN jól esik neki. Ha nem, akkor nem kell erőltetni a pihenést, napközben.


Este viszont javaslom ügyelni arra, hogy egyre kevesebb inger érje a gyermeket, nehogy felpörögjön. És esti mese mondása / olvasása.

Nem video, nem tévé. Hanem a te hangoddal, élőben.

2021. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!