Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek mikor hagyta el a...

Nektek mikor hagyta el a gyereketek a nappali, ebéd utáni alvást? ( lent)

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves elmúlt, ( 26 hónapos)

Úgy veszem észre, hogy már nem igényli az ebéd utáni alvást?! Egyszer pikk-pakk elalszik.. Máskor pl 2 nap múlva semmi hajlandóságot nem mutat és csak "szenvedünk" a szobában!

De olyankor délutánra estére gondolhatjátok mi van..

Oké nem mindig de azért ki tud borulni:)

Egyre kevesebbszer akar aludni. Mi a megoldás?

Teljesen hagyjuk el? Vagy minden nap azért tegyek egy próbát hátha..? A kocsiba rögtön 5 perc alatt vége.. Horkol :) Tehát fáradtnak fáradt... Gondolom?!

Annyi, hogy 8 fél 9-9fele kel reggelente.. Ez általában nem változik ha alszik délután ha nem..


Köszi a válaszokat!



2017. febr. 22. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ismerősnél minden nqp volt kötelező 20 vagy 30 perc csened pihenő

Nem volt kötelező aludni de sötétben a kiságyban kellett lenni

Úgy mégszokták hogy a letelt idő után maguktól jöttek ki ( nem isnerték az órár, csak érzékelték az időt)

Valaá hasonlót csöndes járék mese nézés/olvasás bevezetése?

2017. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Kb 1,5 évesen :/ Akármit csináltam nem volt hajlandó aludni
2017. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az 5 évesem oviban, anyuéknál simán alszik két órát ebéd után.

Itthon viszont nem tudom rávenni, ennek persze este isszuk a levét, mert totál bedilizik.

2017. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lassan 6 éves a nagyobbik lányom, 2 és fél a kicsi. Minden délután alszanak. Nagyot ebéd után hozom haza az oviból, utána alszik. Szeptemberben iskola, nem tudom, hogy akkor mi lesz.
2017. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor iskolaba kerultek.
2017. febr. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 évesen szokott le a cumizásról, és azóta nem alszik ebéd után. Otthon. Az oviban igen, mert ott kell. nekem meg az idegeimre megy, hogy ettől még este 10kor sem álmos. szeptemberben suli, szóval végre megoldódik.


ne hagyjátok el, az oviban csak szenvedni fog, amíg visszaszokik az alvásra.

legyen minden ebéd után csendespihenő legalább.

2017. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nagyobbik 2 éves kora óta nem alszik. A kicsi most 4,5 az oviban szinte mindig alszik, otthon már nem. Viszont a nagyobbik este 8 körül már alszik, a kicsi sokszor hallom, hogy még fél 10-kor is énekelget a szobájában. Más az alvásigényük.
2017. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém hát oviban mindig alszik (6 éves) szerintem lefárad mindig . De itthon viszont ritkán dől le , főleg akkor ha unatkozik ami hát nagyon ritka :D
2017. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!