Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha egy anya nem vesz...

Baj, ha egy anya nem vesz mindeféle játékot a gyereknek?

Figyelt kérdés
A barátnőm alig vesz a gyerekének játékokat, pl a kertjükben egyetlen gyerek játék sincs. Nekünk van hinta, csúszda, homokozó stb, nekik semmi. Járnak játszótérre rendszeresen, ott szokott ilyeneket használni meg a bölcsődében. Kirándulni szoktak vele sokat. Ha nem tudnád hogy gyerek van, a kertből nem derülne ki annyira nincs nyoma. Plüssei is alig vannak, 5-6 darab max vagy annyi se. Könyvei vannak mondjuk sok, azt nem sajnálja tőle, azokat szokott venni neki könyvek meg színezők. Nincs futóbiciklije meg semmi ilyenje, egy db motorja van, amivel néha mennek, inkább sétálni hordja vagy bicikli hátsó ülésben megy vele bicajozni, de nincsenek ilyen saját járgányai. A szobájában is töredéke játék van, mint az összes többi kisgyerekes ismerősnél. Van egy két játékhangszere, logikai játéka, meg pár dolog még aztán ennyi. Kislány de egy darab babája sincs, nincsenek öltöztetős játékai meg semmi. Még nagyon gyurmázni se szoktak, azt se vesz neki mert azzal csak koszol azt mondja. Tv-t sokat néz a gyerek. Csak nekem fura ez? Azt mondja neki a játékok lomok. De hogy lehet ilyen egy gyerekkel?
2021. máj. 23. 15:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Ha könyveket vesz neki, kirándulnak, akkor neki igaza van. Nem a sok felesleges kütyü kell egy gyereknek. Sőt! Ha sok játéka van, akkor a legtöbbet megunja és nem játszik vele. A TV nézés viszonyt nem jó.
2021. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Semmi közöd hozzá!!!

Azért vért nem vesz halomra 25 műanyag szart,meg más szemetet nem lesz rossz.

Ha egyszer napontaennek a játszótérre meg biciklizni, olvas neki, mi közöd hozzá, az utcáról latszik-e hogy ott gyerek is.lakik... az agyam eldobom, mit megengedett maguknak egyesek.

Magaddal meg a saját életedben foglalkozz, neast ítélték meg a gyakorin.

Remélem magára ismer az illető anyuka aztán bemos egyet ha legközelebb az udvarát vizslatod.

A mindenki a maga házaknál sepregessen mindig, attól lesz rend....

2021. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem nem gond, hogy nincs rengeteg játék. Van olyan ismerősöm ahol a gyereknek nagyon sok játéka van és egymás hegyén-hátán összedobálva a nappali egyik sarkában, a másiknál megszámlálhatatlan műanyag dobozban több száz legó, kisautó, építőkocka stb...minek??? Ez manapság az elvárás, hogy akkor vagy jó szülő ha elhalmozod játékokkal? Ha csak pár van akkor szaranya vagy? Szerintem klassz dolog, hogy kirándulnak együtt meg olvas neki. 6 hónapos a gyerekem. Egy nagyobb pepcos doboznyi játéka van és tökéletesen elvan velük.
2021. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem, de az ilyen barátnőktől mentsen meg a Jóisten, mint te!
2021. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Olvasd el az Egyszerűbb gyerekkor című könyvet 😉
2021. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudtam, hogy kotelezo otthon terdig gazolni a sok muanyag szarban, de koszi a felvilagositast!

Egyebkent honnan tudod, hogy a gyereknek mennyi jateka van? Ott elsz veluk? Honnan tudod, hogy nincs babaja? Csak azert, mert voltal naluk es lattal valamit, az nem biztos, hogy tukrozi a valosagot. Egyebkent meg ha nem szereti a gyerek, minek vegyenek neki szazat? Mert ez is lehetseges.

Ha jar bolcsibe, mennek jatszoterre, halal felesleges (es draga) otthon is egy gyerekbirodalmat epiteni a kertbe, foleg ha egyke. Mikor jatszana vele, ha egyebkent kb alig vannak otthon?

Lakasban is laknak es felnonek emberek, ott meg csak kert sincs, remelem ettol nem kapsz agyverzest :D

2021. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem a játékok mennyisége számít, hanem a minősége. Ha normális, márkás, drága jatékai vannak akkor kevés is megteszi. Szar játékból hiába veszel neki sokat.
2021. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

ez a jo, en se fogok minden kacatot megvenni a gyereknek, mert ugysem fog jatszani veluk mind, legyen ket harom jo minosegu jateka (ha fejleszto akkor megjobb), es annyi boven eleg


mondjuk a sok tv nezes nem oke

2021. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk rengeteg játékunk volt, de nem azért, mert mi vettünk rengeteget, hanem kaptunk rengeteget. Nem tartom jó ötletnek, hogy tele van a gyerek szobája dugig kacattal.


Nekem sokkal jobban tetszik, ha foglalkoznak egy gyerekekkel, együtt játszanak, főznek, színeznek, mesét olvasnak, kirándulnak, jatszora mennek.


Az én egy szem kislányom történetesen játszott pár kedvenc játékkal, a 80 százaléka feleslegesen volt évekig a szobájában.


Tehát... Nem tartom furcsának, ha amúgy foglalkoznak a szülők a gyerekkel.


Anyumnak annak idején egyetlen egy babája volt...

2021. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Esküszöm, ha nem 37 éves lennék, azt hinném, hogy a szüleimről beszélsz. Nálunk sem volt a kertben mászóka, nem volt hatmillió játék, egy darab babám nem volt (mondjuk a plüsseim sem nagyon érdekeltek engem), nem volt futóbiciklim, se motorom (volt háromkerekűm, meg később normális kerékpárom). Viszont nem volt szabad fal a házban, mert mindenhol könyvespolc volt.

Imádtam gyereknek lenni nálunk.

2021. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!