Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek max. 3-4 éves a gyereke...

Akinek max. 3-4 éves a gyereke annak mennyit vigyáznak rá a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Az egész családban, az összes ismerősnél ennyi idős korukra meg hamarabb napokat is ott vannak a nagyszülőknél. Az enyémet meg alig viszik el, de közben meg folyton azt hallgatom, hogy milyen jó, ahol olyan sokat ott vannak az unokák. Csak akkor azt nem értem, hogy őt mi tartja vissza? Én engedném, sőt, örülnék, ha vinnék minél többet. Folyton mennem kell nekem is a gyerekkel és azt várják, hogy takarítsam közben a házukat, meg főzzek meg ilyenek és mikor megyünk haza, csak akkor mehetünk el, ha szépen kitakarítottam magunk után meg ilyenek. Persze, mivel ott vagyok, a gyerek ugyanúgy engem nyaggat mindennel, szóval nem hogy ugyanúgy én foglalkozok vele, de közben még otthon se rakok keresztbe egy szalmaszálat se ilyenkor és csodálkozik anyám, hogy miért nem akarok menni én is. 54 éves, egészséges, nem dolgozó nő, aki folyton arról papol, hogy hogy imád az unokájával lenni és mindig azzal macerál, hogy szegény fiamnak milyen szar lesz magába, szüljek már még egy gyereket gyorsan. Hát nekem ez az egy is elég, lehet, ha többet vinné el, akkor könnyebben lennék úgy vele, hogy vállalok még egyet, de így úgy vagyok vele, hogy hagyjon már engem, az én fszommal ne verje a csalánt, hogy azért, hogy ő gyönyörködjön a több unokájában.. Egy gyerek nekem elég, kettőre, akármilyen ciki, nekem nincs erőm. Ezért folyton lehord, de többet nem segítene, pedig annyira tudja mondani, hogy ezeknél meg azoknál a rokonoknál milyen jó már, hogy egész hétvégéket ott vannak a gyerekek (több is!!!! és kisebbek is, mint az enyém). Nem rossz gyerek, sőt, nem az a baja, hogy nem lehet vele bírni, meg milyen gyerek már. Nem értem komolyan. Persze, az én gyerekem, nem kötelessége elvinni meg vigyázni rá, csak azt nem értem, hogy akkor miért kell ezt hallgatni, hogy milyen csodálatos, ahol folyton ott vannak az unokák. Van, hogy azt mondja, hogy majd később lehet jön érte, szegény gyerek várja egész nap, aztán bacik jönni érte... vagy van olyan, hogy a gyerek kéri, hogy hívjuk fel, felhívjuk, hogy szeretne menni mamához, mondja, hogy oké, nem csinál semmit, most kelt fel, akkor eljön érte nem sokára, aztán megjelenik 4-5(!!!) óra múlva, ha egyáltalán, feljön, nekiáll játszani a gyerekkel, meg üldögél kicsit, aztán felpattan és közli, hogy akkor hagyjad anyának, hogy lerakjon aludni én meg megyek haza, szia. Mi van? Ha ilyenkor megkérdezem, hogy most akkor nem viszi el, azt mondta neki, akkor meg vállat von, hogy nem úgy néz ki, mint aki menni akar, persze ba meg, hát feljöttél és leültél vele játszani, akkor persze, hogy játszik veled és nem azt mondja, hogy induljunk már...

Szeptembertől óvodás lesz, hát már alig várom. Szeretem, imádom, de ez, hogy egy percem sincs nélküle, hát kikészít...


2021. máj. 23. 20:30
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

"Szeptembertől óvodás lesz, hát már alig várom. Szeretem, imádom, de ez, hogy egy percem sincs nélküle, hát kikészít..."


Mondjuk szerintem még ettől se lennék annyira kész, ha nem ez a szövegelés menne folyton, amit hallgatok, csak épp csinálni nem csinálja, ami úgy tetszik neki...

2021. máj. 23. 20:33
 2/20 anonim ***** válasza:
48%

Mivel 800 km-re élnek, ezért semennyit.

Ha valaki gyereket vállal, ezt bele kell kalkulálni, hogy neki kell a gyerekkel foglalkozni, nem másoknak.

2021. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem akarod az igazságot hallani, akkor ne kérdezz!
2021. máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk is messze élnek, ezért nem nagyon szoktak rá vigyázni.
2021. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagyon gáz, amit anyukád csinál.
2021. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Én szerencsés vagyok, mert nekem sokat viszik a gyerekeket. Egy településen lakunk mind, anyósom ráadásul a szomszédban.

Nálunk mindenki még aktívan dolgozik, de amikor csak tehetik jönnek vagy én viszem a gyerekeket.

Nekem anyukám már nem él, de az idősebb nővérem 19 évvel idősebb nálam (édes testvérek vagyunk), ő olyan a gyerekeimnek, mint egy pót nagymama. Az ő gyerekei már felnőttek.

Ő minden hétvégén elviszi őket, a nagyobbik 4,5 éves szombaton délután megy és vasárnap délelőtt megyek érte, a kicsi 8 hónapos, őt csak pár órára szoktam ott hagyni, még nem alszik ott. Nekem ez hatalmas segítség, mert ilyenkor intézzük a nagybevásárlást, illetve egy nagyobb takarítást szoktam tartani.

De anyósom is rendszeresen vigyáz rájuk. A nagyobb már át is sétál hozzá.

Nem én kérem őket, hogy vigyék, ők kérik a gyerekeimet. De ha valami dolgunk van, ahova nem vihetjük el őket, akkor is mindig akad jelentkező bébi csősznek.

2021. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 babyboom567 ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!

Én megértelek, anyukád csak szájkaratés,ezt el kell fogadod.

Én a következő módon ráznám le.

-Jucikám, mikor hozod már át az kisunokámat ,tudod hogy macikánál is egész hétvégén ott vannak az unokák.

-Anyukám nem megyünk, van itthon is elég dolgom,életerős felnőtt nő vagy,nem fogok nálatok is takarítani,de elviheted ha délután 4re érte jössz,addigra összekészítem a cuccát,hogy rögtön tudjatok indulni,ha ideértél.


De sajnos anyukád nem fogja elvinni,mert csak a szája nagy.

2021. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos anyukad sokszor csak igerget, aztán az igereteibol nem lesz semmi. Szerintem inkább ne szamits tőle semmire és akkor nem csalodsz.

Anyukamek még aktívan dolgoznak, másik oldalról nincs nagyszülő már. Keveset tudnak segíteni pedig szeretnének, de egyszerűen idejük nincs rá túl sok. Kb havi/másfél havonta 1-szer tudják elvinni a két gyereket 1-1 ejszakara. Mi már ennek is örülünk a ferjemmel, ilyenkor van nekünk is szabad estenk. Hetkozben max munka után délután tudnak atjonni vigyázni rájuk ha valami olyan helyre kell mennünk ahova nem jöhetnek velünk a gyerekek, de ez ritka és nem megy "ad hoc", az ilyen alkalmakat legalább két hétre előre egyeztetni kell velük. Amúgy imádnak velük/nalukenni a gyerekek, pár honapos koruktól ott aludtak néha, de 2 éjszaka a maximum és az is ritkán, inkább mindig csak 1.

2021. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
2-4 nem vagyok hülye, ahogy írtam nem is kötelessége elvinni, illetve nem is vállalok többet, mert erre az egyre van kapacitásom segítség nélkül is, többre meg nincs.
2021. máj. 23. 21:43
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
Mért maradsz meny át hagyd ott a gyereket és menj, hogy dolgod van.
2021. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!