Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elengedjem 4 éves kisfiamat a...

Elengedjem 4 éves kisfiamat a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
Szegény kisfiam egész nyáron nem strandolt,csak itthon a kertbe,mert terhes voltam az öcsivel.Most megint nem mehetünk,mert az öcsi még csak 11 hetes...A nagyszülők felajánlották,hogy elviszik a Balatonra....Nem tudom,hogy elengedjem-e,mert a nagyszülőkkel sohasem volt felhőtlen a viszony.Amikor a nagy még picike volt,akkor folyton beleszóltak,hogy én rosszul pelusozok,sokat alszik,keveset eszik,ne ebbe a ruhába legyen,ne ilyenkor tegyem le aludni,szóval szinte mindenbe...Ezt a mai napig nem adták alább.Sajnos még mindig előszeretettel szólnak bele mindenbe,ami a gyerekkel kapcsolatos.Egyszer régebben kb. 2 éve,akkor annyira összevesztünk,hogy megfenyegettek minket a férjemmel,hogy elveszik tőlünk a gyereket.Én erre nagyon begurultam,és jó egy évig nem is látták az unokát.Egyszer sem vitték még el úgy,hogy én vagy a férjem ne lennénk ott...A férjem dolgozik,így nem tud velük menni..Én meg a pici babával nem szeretnék elmenni.A férjem szülei.Elengednétek ilyen helyzetbe a gyereket? A távolság elég nagy.A Balatonra mennének,mi Baranya megyeiek vagyunk.

2012. júl. 20. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Azok alapján, amiket leírtál, én nem adnám oda nekik a gyereket.
2012. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak a beszólások miatt én engedném, annyit kötnék ki, hogy nem szeretném paprikapirosan viszontlátni a gyereket, tehát kenjék, és ne órákat legyenek a vízben a nap miatt.

De a fenyegetés miatt, és hogy volt, hogy egy évet nem is látták, illetve nem is volt még csak velük egyedül, így már meggondolnám, inkább nem.


Egy 3 hónapos babával lehet, hogy én már mennék Balcsira, nyaralni is akár. Nem csak otthon lehet megteremteni neki azt a környezetet, ami jó neki. Augusztusban nem tudtok elmenni 4-en valahová?

2012. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát megértem az idulataidat, nekem se jó a visonyom anyóspajtással sajnos.


Viszont ha objektíven nézem a dolgot, akkor a Te konfliktusod a nagyszülőkkel mit sem változtat a nagyszülők és a kisunoka viszonyán. Így inkább a következőket mérlegelném:


- Tudnak-e megbízhatóan vigyázni a kisfiúra? A Balaton veszélyes üzem!!

- Elvan-e nélküled a kisfiú ilyen hosszú ideig? HA nem, vagy netán betegség jön közbe vagy bármi, van-e autó, hogy gyorsan hazaröpítsék?

- Akar-e menni a kisfiú?

- Van-e szeretetkapcsolat a nagyszülők és a kisfiú között?


Tedd félre a saját indulataidat, ha agyerek és a nagyszülők kapcsolata renben, és a nagyszülők felelősségteljesek, megbízhatóak, akkor inkább örülj egy kicsit annak, hogy kettővel több ember szereti a kisfiadat, és hagyd, hogy kiélvezhesse ennek előnyeit!

2012. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem,hogy mégis elmegyek velük.Az én autómmal megyünk,én vezetek.Valahogy nem érezném biztonságba a kisfiamat a nagyszülőkkel.Mi is elmegyünk a kisbabával,max nem megyünk vízbe.Köszönöm a válaszokat!Ment a zöld pacsi.
2012. júl. 20. 10:42
 5/8 anonim ***** válasza:
nekünk jó a kapcsolatunk,mégsem engedem el őket,kicsik még h nélkülünk legyenek. 5 és 3 évesek,pocakban a kicsi,mi együtt megyünk balcsira,ez a biztos
2012. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél, így a legjobb a kisfiúnak. Neked biztos nem, mert össze leszel zárva a nagyszülőkkel, akik nyilván mindent jobban fognak tudni... Remélem, kibírod különsebb károk nélkül!
2012. júl. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem engedném.
2012. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem engedném !

Főbb indok : ELLENED NEVELNÉK A GYEREKET HA TÉNYLEG NAGYON UTÁLNAK !

2012. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!