Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáltok, ha a gyerek...

Hogyan reagáltok, ha a gyerek nem szeretne enni vagy, ha nem veszi be a gyógyszerét?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem egy videót, ahol különböző tanácsokat adtak a szülőnek, hogy például, ha a gyerek nem akar enni, tegye a kajáját egy pörgetős játékba (ahol van egy pörgethető nyíl a közepén és a gyerek kipörgeti, hogy mi legyen a következő falat) és az evést játéknak fogja fel vagy a gyógyszert mártogassa nyalókába és akkor beveszi a gyerek.


Ti is csináltok hasonló dolgokat vagy ilyenkor inkább rászóltok a gyerekre, hogy egyen, vegye be a gyógyszert, írja meg a leckét, takarítson. Ha különböző trükköket vettek be, annak nincs kihatása az iskolára (hogy pl ha ott nem akar enni a gyerek)?


Nem csak evés vagy gyógyszerbevétel hanem bármi hasonló (takarítás rendrakás leckeírás, etc).


2021. máj. 23. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Az én lányom 5 éves.


Ott ülök vele, vele eszek, különben semmit se enne. Éhes ő, de lusta. Szóval igenis ott vagyok vele, és motiválom :). Ha végképp nem akar enni, mert fáradt, akkor besegítek kicsit.



A gyógyszer NEM akarat meg kedv kérdése. Be kell venni. De szerencsére be is veszi.

2021. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Én nem pörgetem magam az evésen, ha nem eszik, akkor valószínűleg nem éhes. Értelmes keretek között még válogathat is, tehát nem az van, hogy csak tökfőzeléket kap, hanem ha nem kell neki a tökfőzelék, akkor kap egy alternatívát (mondjuk vajas kenyér+alma, azért nem főzök kétszer). Olyan viszont nincs, hogy kaja helyett csokit egyen.

A gyógyszer meg természetesen muszáj, ott nincs alternatíva, ha nem venné be, akkor is beleerőszakolnám.

2021. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Az unokahúgomnak én is játékossá tettem az evést, meséltem neki közben, de mondjuk ő ritkàn mondta azt, hogy nem akar enni.


Nekem kiskoronban azt mondták, amikor jól laktam, hogy még annyi kanállal egyek, ahány éves vagyok. Az iskolaban is annyit vártak, hogy legalább a felét egyem meg az ebédnek.


A gyógyszer nyalóka beadásaval hülyeség, ha a gyereknek valami hasi baja van akkor nem fogja bevenni a gyógyszert?


Én a takarításnál voltam motiválatlan nagyon, nem szerettem csinálni, untam nagyon, de tegyük hozzá, hogy két tisztaságmániás is van a családban, akiknek nem tetszett, ahogy takarítok és volt, hogy kétszer egymás utan le kellett törölnöm a port, mert fújde koszos maradt a polc ... Szerintem a házimunka ráeső részét érdemes úgy végeztetni a gyerekkel, hogy ne a végeredmény számítson, hanem az, hogy végezze el és időközben lehet neki tanácsot adni, hogy hogyan érdemes csinálnia.

2021. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Gygyszer bevétele nem opció.


Evésnél elé teszem, ha éhes eszik ha nem nem. Akkor majd eszik vacsorát, de addig nincs nasi és nincs előrébb hozva se az étkezés. Egykor van ebéd, fél 7kor vacsora, tudja hogy ha nem eszik ebédet, akkor akármit is csinál, nem kap enni mondjuk 5kor. Ha eszik ebédet, 3kor van kis nasi(tejszelet, túrókrém, túrórudi, joghurt stb)amit ő választhat. Ha nem eszik ebédet akkor ez nincs aznap.

2021. máj. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az evés nem játék, nem szórakoztatni akarom közben. Tudomásul veszem, ha éppen nem akar enni, nem robot a gyerek sem. Majd esik máskor.

A gyógyszer meg nem vitaalap.

2021. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszer: én voltam olyan, hogy nem tudtak meggyőzni, hogy bevegyem. Addig üvöltöttem, amíg végül ha le is nyeltem, egyből kihánytam. A kanalas gyógyszer szagától mai napig öklendezem.

Szerencsére a gyerekeimnek nem okoz gondot, de 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor kellett nekik adni.


Evés: nem szórakozunk. Leülünk és együtt eszünk. Mindenki annyit, amennyit kíván. Szerencsére jó evők. Zöldséget, gyümölcsöt is esznek.

Nálunk egy szabály van, hogy meg kell kóstolni. Ha nem ízlik ott lehet hagyni. Viszont nem mindig van alternatív ebéd.

2021. máj. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Miért lettem lepontozva?
2021. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem eszik, akkor nem eszik. Eszik mikor akar. Nálam sincs mindig fix időpont arra, hogy mikor eszek. Néha vacsorázok, néha nem, néha ebéd előtt eszek még valamit, néha nem, stb.


A gyógyszerbevétel meg tudom, hogy néha úgy is nehéz, ha akarja az ember, de a teste nem. Nekem pl szinte mindig össze kellet törni, és cukorba kellet keverni a gyógyszert, mert mikor nyeltem le, a torkomnál tért vissza.

2021. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!