Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felírjátok vagy megjegyzitek...

Felírjátok vagy megjegyzitek valahogy hogy milyen gyógyszereket, antibiotikumokat kapott már a gyerek?

Figyelt kérdés

Eddig míg csak egy gyerek volt addig meg tudtam jegyezni, ráadásul ő 4 év alatt kb 3x kapott antibiotikumot. De mióta ketten vannak totál elfelejtettem, hogy miket kaptak már és keverem is a két gyereket( úgyértem, hogy melyik gyógyszert melyik szedte)

Most beteg a kisebbik és kérdezte az orvos, hogy Augmentint kapott e már. És nekem fogalmam sem volt. Tudom, hogy adtam már valamelyik gyereknek. De melyiknek?

Aztán mondtam, hogy márciusban kapott utoljára antibiotikumot, nézzék meg a gépben. De az asszisztens azt mondta, hogy nem találja (eddig mindig meg tudta nézni)

Szóval most mérges vagyok magamra, mert felírhattam volna, hogy mikor miket szedett. Közben felhívtam sógornőmet és ő azt mondta, hogy mindig letépi a gyógyszeresdoboz fülét és elteszi. Mostmár én is így fogom.

Ráadásul a márciusi antibiotikumtól ment a hasa, remélem ettől nem fog.


2011. szept. 5. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én vezetek egy naplót róla, amibe sztorikat, érdekes történéseket leírok. Abba szoktam írni azt is, ha véletlenül beteg, és hogy mit kapott rá, szóval vissza tudom nézni. Antibiotikumra szerencsére még nem volt szükség a két év alatt (kopp-kopp-kopp), és nem is beteges, úgyhogy azt a pár dolgot nem nehéz megjegyezni amúgy sem, ami volt.
2011. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is visszanéztem most a kérdéseimet itt a Gyakorin, mert írtam ki akkor egy kérdést márciusban, de nem írtam a gyógyszer nevét, csak annyit hogy antibiotikum.
2011. szept. 5. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:
nálunk a kisebbiknek a naplójában van egy oldal,ahova a betegségeket,gyógyszereket lehet írni.az övét oda írom,a nagyobbikét meg csak megjegyzem.meg alapból el szoktam rakni a gyógyszerek dobozát,vagy betegtájékoztatóját
2011. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az orvos a számítógépben vissza tudja nézni,hogy miket kaptunk már,így szokott gyógyszert felírni.

Az én fiam a bölcsi első évében annyit volt beteg,meg sem tudnám jegyezni a sokféle gyógyszert,a nagyobb betegségeiket írom csak.

2011. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálunk is vissza tudta nézni eddig a számítógépben, ezért is nem írtam fel eddig. Most nem tudom miért nem találta.

De mostantól elteszem én is a dobozokat. Mondjuk a férjemnek eddig is eltettem a gyógyszeres dobozait, mert ő penicillinérzékegy és "különleges" gyógyszereket szokott kapni. De szerencsére a gyerekeknél nem volt gond a penicillinnel, arra tutira emlékszem.

2011. szept. 5. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!