Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Biztonságos így gyermeket...

Biztonságos így gyermeket vállalni a jövőben? (gyógyszeres kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párom hosszú évek óta szed antidepresszánst és nyugtatót is(Frontin), szorongásra, pánikra, depresszióra. Egyrészt szeretném leszoktatni, de ez nem könnyű. Másrészt ha babát szeretnénk, lehet hatása a gyerekre a gyógyszereinek? Mennyi idő kell míg ez úgymond kiürül a szervezetből? Volt már valaki ilyen helyzetben? Egészséges babát szeretnék és félek.



2019. márc. 17. 15:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Öröklődhet is..

Ha pedig te akarod leszoktatni majd az lesz a vége, hogy egy reggel úgy mész ki, hogy lóg a csilláron, mert megölte magát.

Akkor pedig nevelheted egyedül a gyermeket.

2019. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem biztonságos és nem feltétlen a rengeteg gyógyszer miatt. Ilyen labilis emberrel alapból kockázatos gyereket vállalni.
2019. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A gyogyszerek kovetkezmenyeire lennek kivancsi, de koszonom a jotanacsokat!
2019. márc. 17. 15:53
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Lehet hogy az 1-es paraszt volt,de őszinte.
2019. márc. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Te a férfi vagy akkor?

Ne te akard leszoktatni,arra ott az orvos,de van amikor nem lehet leszoktatni a kismamát csak keresni egy olyan gyógyszert amit szedhet.Az sem mindegy milyen állapotban van.Alkalmas arra,hogy anya legyen??? A mindennapokat tudja teljesíteni,elmenni otthonról,felkelni,dolgozni?

2019. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Gozotok nincs mennyire sulyos es mirol van szo pontosan. A gyogyszerekkel kapcsolatban kertem tanacsot. Nem a parommal kapcsolatban. Aki tud erdemben a feltett kerdesre valaszolni az kerem tegye meg, aki csak keresztbe akar magyarazni, az tegye meg mashol... A depresszio es a panikbetegseg nem egyenlo az ongyilkossaggal... En is panikbeteg vagyok, csak engem nem offolt le az orvos a hulye nyugtatoival. Mert nem voltam hajlando beszedni es raszokni.Inkabb megkuzdok vele magam es feldolgozom. A parom rosszabbul jart, mert raszokott. Ennyi a sztori. Nem pszichiatriai eset, csak bedolt a hazai orvos"tudomanynak". Idegessegre, alvaszavarra, gyaszra, szerelmibanatra, sot lassan hajtoredezesre is frontint vagy rivotrilt ir fol az orvos, mert egyszerubb mint a pszichoterapia, ami raadasul mar alig mukodik tb alapon. Szoval, koszi a sok haszontalan valaszt. Nem kerek belole. A gyogyszer hosszutavu es magzatkarosito hatasara vagyok kivancsi, illetve hogy jart-e mar ilyen cipoben valaki. KOSZONOM!
2019. márc. 17. 16:51
 7/20 A kérdező kommentje:
5-ös én nő vagyok :) csak felek a kovetkezmenyektol es inkabb varnank a dologgal ha karosithatja a babat. A parom is le szeretne tenni, szepen halad is vele, csak kerdes hogy evek vagy hetek a kiurulesi ido, vagy van-e ilyen egyaltalan ezen gyogyszereknel
2019. márc. 17. 16:53
 8/20 anonim ***** válasza:
34%

5-ös vagyok,értem.


Én megkérdeztem anno egy dokit,mert az én párom igaz másfajta gyógyszereket szed,de engem is aggasztott a kérdés. Azt mondta ez a nőgyógyász,hogy a férfiaknál ez úgy van,hogy ha egy gyógyszer galibát okozhat akkor az általában azzal jár,hogy steril lesz a férfi.Konkrét kérdésem nekem is az volt,hogy lehet e a baba beteg mert a férjem xy gyógyszert szedett? De a doki azt mondta,ez a nőnél lehet gáz csak.

Na már most én a helyedben beszélnék egy genetikussal biztos ami biztos.

De emlékszem Czeizel is azt mondta,hogy főleg csak az epilepszia elleni szereknél van kockázat és ott is csak a nő részéről,az is kevés.

Barátnőm valami C betűs antidepresszánst szedett,meg néha Frontint,és egészséges babát szült.

2019. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%
Röviden és tömören: nem az.
2019. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem magzatkárosító a férfi nyugtató szedése, de a helyedben ezt genetikustol is megkérdezném, mi is voltunk, ingyenes volt.
2019. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!