Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hajtépés lassan már ott...

Hajtépés lassan már ott tartok,h.kopaszra nyiratom magam🤣.Mért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
15hónapos a kisfiam.Ha valami nem úgy van ahogy akarja pl játszótéren vagyunk és ideje haza indulni ő persze nem akar letérdel ha felveszem egyszerre a hajamat húzza.Másnak is csinálja ezt a kisgyereke? Annyira cikisnek érzem magam mikor valahol vagyunk de máshogy nem indul el így muszály felvennem mert szerintem még mindig ott lennénk..Tudom h.ez csak rosszabb lesz ahogy nől de ehhez is nehéz egyenlőre hozzászoknom,eddig nem volt ilyen.
2021. máj. 28. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Erélyes fellépés nekem mindig segített az ilyeneknél. Ne hagyd, hogy rugjon harapjon, tepjen

Derekig ér a hajam, kiengedve hordom. Ha copfban van is a hátam kozepeig er, kontyban meg nem fogom mindennap hordani.

2021. máj. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2napja csinálja és nem értem mi változott benne😕
2021. máj. 28. 18:36
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Én lenyírtam ma a hajamat a tükör előtt 9 mmesre 😁

Lányom alváshoz tépte mindig.

De amúgy nem azért nyírtam le, csak egy szempont volt.

Megfogod a kezét, kiveszed a hajadat belőle, és rászólsz. Nekem még az szokott segíteni, hogy kifelé fordítva viszem, így nem ér el 😳😂

2021. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Dehogy csinált ilyeneket, meg se próbálta, de valószínűleg tudja rólam, hogy ilyeneket nem fogok engedni. Csinálj copfot, előre csatok és ha elkezdi tépni szólj rá erélyesen, következő lépés, hogy rácsapsz a kezére, vagy a fenekére.akkor
2021. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Soha nem csináltak ilyet. Pedig nem vagyok szuperanyu. Következetesnek kell lenni. Nagyon sok mindenben engedek, de hogy megüssön, vagy megtépjen valamelyik azt biztos hogy nem.

Ha nem akarna haza jönni, és elkezdené tépni a hajam, megmondanám neki, hogy ezért x ideig nem jövünk. És nem is vinném! Plusz erre többször emlékeztetném otthon. Ma sem megyünk a játszira, mert nem viselkedtél úgy ahogy kell.

2021. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Imádom hogy akinek soha nem csinált ilyet a gyereke az ad tanácsot. Ilyen gyereket fogtál ki, nem a te érdemed.


Mintha azt kérdezné valaki hogy másnak is kemény marad a lasagneben a tészta? Erre valaki írja hogy még sose csinált lasagnet de így meg úgy kell. No mindegy.


Kérdező, legyél határozott, fogd le a kezét nézz a szemébe és mondd, hogy nem szabad. Ne adj ki "vicces" hangokat, ne vágj "vicces" arcot fapofával, kicsit erélyesebben állítsd le, a kezét mindig fogd le. Egy idő után elmúlik ez az életszakasz.

2021. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok. Igen, én próbáltam tanácsot adni. Soha nem csinált ilyet a egyik gyerekem sem. De ez nem azt jelenti hogy mást sem. Harapás, és ütés nálunk is volt. De még ott csírájában elfolytottam a dolgot. A legnagyobb baj amit sok szülőnél látok, hogy a másfél 2 éves gyerek üti vágja, harapja, és anyuka jaj Petike nem szabaaaad....

Most kell ebben igenis határozottan leállítani. Így kerülheti el, hogy majd a kamasz gyerek pofán vágja.

2021. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

6 lehet, ezt nem tudhatja senki, lehet, hogy ilyen gyereket fogtam ki

De az is lehet, hogy az első fizikai agresszionál, amivel próbálkozott, csírájában fojtottam el a dolgot és nagyon határozottan beszéltem vele.

Én is láttam már rossz gyereket, akinél ez nem vált volna be, de sok olyan szülőt is, aki nem szól erélyesen soha és hülyére is veszik emiatt.

2021. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek!Igen muszàly határozottnak lennem eddig nem csinálta,hát nem nevetek az tuti inkább tök fáj meg rosszul esik,h.ilyen velem az anyukájával ilyenkor az van bennem mit rontottam el...Első gyerkőc.
2021. máj. 28. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

5ös és 7es vagyok.

Nem rontottál el semmit. Feszegeti a határait. Épp ezért kell most meghúznod a vonalat. Aztán majd jön a következő amivel próbálkozik :)

Egyszer a bolttól hazáig üvöltött a lányom. De akkor sem kapta meg, amit hisztivel próbált elérni.

2021. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!