Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves gyerekeknek milyen...

8 éves gyerekeknek milyen játékok lehetnek szülinapi bulira?

Figyelt kérdés
Sok-sok választ várok:D
2010. aug. 24. 20:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Van pár ötletem,de még várok..:D
2010. aug. 24. 20:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl. rajzolj fel funér lemezre egy cacsit és a farkincája legyen egy vastag fonál, amiből rajzszög áll ki. Bekötni a gyerkőc szemét és tűzze fel a farkát a helyére, miután egy picit megforgattátok a gyerkőcöt a tengelye körül. :-)
2010. aug. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet:D

Még ilyesmiket tudnál írni?

2010. aug. 24. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Írok. :-)

A gyerekek körben ülnek. A játékvezető egy összecsomózott zsebkendőt (vagy labdát) dob egy kiszemelt játékosnak és ezt mondja: " Haragszom rád." A játékos visszakérdez: "Miért?" Ekkor gyorsan a játékosnak egy megfelelő mentséget kell kitalálni és válaszolni.Ha sikerül elfogadható mentséget találnia, akkor továbbadhatja a labdát(zsebit) és a játék folytatódik. Ha nem, zálogot kell adnia.

2010. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Még írok, előző vagyok (bocsi, csak közben jutnak eszembe, ha már elküldtem egy-egy választ). Szóval: a társaság tagjai körbeülnek. És 1-től kezdve számolnak úgy, hogy mindenki mond egy számot.l

Tehát az első kezdi: 1.

Második:2. stb.

Akinek 7-et kell mondania, az nem mondja ki a számot, hanem ehelyett azt mondja: "Bumm!"Megint megy körbe a számolás, de 14 helyett ismét bummot kell mondani és így tovább minden 7-tel osztható számnál (vagy ha még nem tudják a szorzótáblát, akkor minden olyan számnál, amelyikben a 7 előfordul), de ha nehezíteni akarjuk, akkor is-is. Természetesen más számmal is játszható. Aki elhibázza, zálogot ad.

2010. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Következő: először abban állapodik meg a társaság, hogy melyik betűt nem szereti a hottentották királya. Pl. nem szereti a "k" betűt. Most a játékvezető ezt mondja: "A hottentották királya éhes. Mit adsz neki ebédre?" A sorban az első felel: "levest." második:"húst." harmadik:"tésztát." negyedik: "gyümölcsöt." stb. Tehát mindent adhatunk, ami ennivaló és amiben a "k" betű nem fordul elő. Aki sokáig gondolkodik, vagy elhibázza (pl. tököt vagy kávét adna a királynak) zálogot ad. Ha már 3-an adtak zálogot, akkor a játékvezető új kérdést tesz fel. Pl. "A király unatkozik. Mivel szórakozzon?" Még néhány pl. a kérdésekre: Mit olvasson a király? Hová utazik a király? Hol lakik a király? stb. Ha nem találunk újabb kérdést, akkor válasszunk másik betűt és folytassuk azzal.
2010. aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Zálogkiváltós feladatokat írjak? (előzőeket is én írtam)
2010. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Írhatsz:)

Nagyon-nagyon szépen köszönöm:)

2010. aug. 25. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!