Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálsz, ha a gyerek nem...

Mit csinálsz, ha a gyerek nem fogad szót, és a büntetés se használ? Hogyan lehet megnevelni egy gyereket? Mi van ha nem csinálja azt amit kérsz?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Engem például jól megvertek. Igen szófogadó gyerek voltam.
2021. jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem büntetek. Eddig bevált. Megfordítom a helyzetet, és dicséréssel nevelek. Ha jót csinál, dicsérek, ha rosszat nem veszem észre. Nyilván ha önmagára veszélyes dolgot csinál rászólok, és elmagyarázom miért szóltam rá. Eddig még a hangom sem kellett megemelnem. 3,5 éves kislány anyukája:)
2021. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
A rosszat nem veszed észre? Ez a gyakorlatban hogy működik? Pl amikor szórja a homokot a játszótéren nem figyelve másokra. Kidobja a kukába, amit nem kéne (játékot, pénztárcát, akármit), odacsap másik gyereknek, kitépi a kezükből a játékot stb. Azokat nem veszed észre?
2021. jún. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
#3, szerintem ez amit felsoroltál már mind a veszélyes kategória, amikor rá kell szólni, vagy ha az nem használ, akkor közbe kell avatkozni, megfogni és elvinni onnan, nem hagyni, hogy csinálja. Mondjuk ha kidobja a saját játékát a kukába, én beszélő gyereknél megkérdezném, hogy biztos ezt akarja-e, elmagyráznám a következményeket, de ha igen, akkor bizony a játék a kukában maradna és el is tűnne végleg.
2021. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
2es vagyok. Eddig amiket felsoroltál meg sem próbálta. Vagyis a homokot 1× próbálta szórni itthon. Akkor elmondtam neki, hogy mi történhet, ha ezt csinálja akár itthon, akár máshol. Nem megtiltottam, csak elmagyaráztam a lejetséges következményeket. Azóta nem csinálja. A tiltást, a "nem" szót megpróbálom kerülni.
2021. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
Ha ebben a kérdésben kicseréljük a gyerek szót kutyára, és az állatos kategóriába teszed ki, szétszednek érte hogy bünteted a kutyusod. Na hát a gyereket se büntetni kell, hanem foglalkozni vele és példát mutatni neki.
2021. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Például alvásnál, ha a nagyobb rugdalja, csapkodja a kisebbet, és semmi nem használ (szép szó, nem szép szó, másik szobából újra visszajön), mit csinálnak a nagyon ügyesek? Én is dicsérve nevelek, és próbáltam nem odafigyelni, de ezt túl sokáig nem lehet, amikor aktívan rugdalja a másik hátát.
2021. jún. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván minden gyerek más. Nálunk bevált. Nem azt mondtam, hogy csak így lehet, csupán azt hogy én hogy csinálom.
2021. jún. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok

Persze, ez mind szép és jó, én is szívesebben nevelek így, ha tehetem, de az én gyerekem nem olyan mentalitású. Illetve, de, vannak ilyen napjaink. De vannak olyanok is, amikor csak büntetés, illetve az azzal való fenyegetés működik. Hidd el, rohadtul boldog lennék, ha nem kellene ezekkel az eszközökkel élni.

2021. jún. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha semmi nem használ akkot általában nem szólok hozzá egy darabig. Ő jön oda pár óra múlva.
2021. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!