Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan gyerekkel mit lehet...

Olyan gyerekkel mit lehet kezdeni akit még a büntetés sem zavar?

Figyelt kérdés

Csak azt tanulja meg ami érdekli, ami nem azt csak éppen annyira, hogy 2-es legyen.


Sem szép szó, sem büntetés nem hatja meg. Hiába zsebpénzmegvonás, internet vagy mobiltelefon elvétele, barátokkal való találkozás korlátozása amíg jobban nem tanul stb.


semminek nincs hatása, nem érdekli. A leghalványabb érzelem kimutatása nélkül elfogadja de akkor sem foglalkozik semmi olyannal ami nem érdekli, nem tanulja meg, csak a nagyon minimumot. Borzasztó de mintha nem is olyan lenne mint egy normál gyerek.



2019. okt. 30. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Hat ez a zseni ismerve. 😁 egyebkent alkudj meg vele. Mondd meg neki, hogy dontse el, mi erdekli igazan, 3-4 tantargy abbol hozza az 5-ost a tobbibol ha 3-as az se erdekel, de akkor legyen az a deal, hogy ami erdekli arra tényleg ráfekszik.


Nyugodj meg. Az összes felnőtt ismerősöm aki sokra vitte ilyesmi beállítottságú volt gyerekként. Nem kell mindenből jónak lenni, de ami erdekli abból legyen nagyon jó. És értse meg ha azzal akar foglalkozni később, akkor minden másból is elfogadhatónak kell lennie.

2019. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ja amúgy én is ilyen voltam anno a büntetés nem hatott rám egyáltalán. Anyám isnprobalkozott, de nem erdekelt. A könyveimet meg ugye nem vette el, így ami érdekelt, azzal elütöttem én az időt. Szegény megőrült tőle. De aztán beletörődött. Én meg továbbtanultam elit gimibe, egyetemen és most jó munkám van. Kémiábol és franciából a mai napig hőt hulye vagyok. A kovalens kötés nekem csak egy szó, aminek nem tudom a jelenteset a mai napig.
2019. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Hány éves gyerekről van szó? Csak mert a kisgyerekek rovatban van. A következő kategória a kamaszoké. Eszerint a kérdező gyereke max. 10-12 éves lehet.

Nos, ennyi idősen nincs olyan sok tanulnivaló, hogy ne lehetne négyes mindenből, ill. ötös abból, ami érdekli. Ennyit elvárnék tőle.

De nem büntetéssel nevelném (ellenzem a büntetést). Egyszerűen figyelemmel kísérném a tananyagot, és kikérdezném mindenből. Magyarból a verset mondatnám el vele, biológiából, kémiából az előző óra anyagát. Az írásbeli házikat is átnézném.

2019. okt. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Hogy ne csak jó példákat kapj én is ilyen voltam, vagyis, engem semmi nem érdekelt nem is vittem semmire! Most is munkanélküli vagyok
2019. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg fordítva? Értem én hogy a bünti nem működik, de nincs valami, amit nagyon szeretne? Amit csak akkor kaphatna meg, ha jól tanul.
2019. okt. 31. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Sose fogom megérteni, hogy miért baj, ha egy gyerek nem fogad be mindent. Téged talán minden érdekel? Vajon a választott szakmádban akkor is jól tudnal teljesíteni, ha mellette kívülről tudnod kellene az összes focicsapatot, hogy hogyan kell vitorlást építeni, és hogy melyik madárnak milyen fészke van? Nem hinném. Uganjs a végtelen sok, számodra teljesen felesleges és érdektelen baromság elvinné az összes idődet. És még depressziós is lennél, mert nemhogy arra nem jut elég iő és energia ami érdekel, de a pihenésre sem. Plusz még folyamatosan csesztetnek is.


Szerintem békén kellene hagyni a gyerekeket a p....csába ezzel a töménytelen lexikális baromsággal. Nem mell mindenből jónak kell lenni, már nem léteznek polihisztorok. Ami érdekli, azt viszont támogasd! Azt fejlessze amivel kezdeni akar valamit az életben, ezt az érdeklődési kört kell ápolni és tágítani. Keressétek benne a karrier lehetőségeket!

2019. okt. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

Ja és engem az anyám folyamat basz.tatott, mindenből ötösnek kellett lenni. Ezzel elérte, hogy ami érdekel abban nem tudtam elmerulni és nem tudtam az alom szakmámat csinálni mert a kva Petőfi és vektorrendszer vitte el az idom nagy részét. Bravó.


Most nagyon jól keresek, de nem miatta hanem a hülyesége ellenére. Gimi után otthagytam az egészet a francba és vállalkozni kezdtem valamiben ami kicsit legalább érdekelt.... a mai napig iszonyúan haragszom, hogy elpazaroltatták velem az időmet és az életemet.

2019. okt. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
A gyerek felnőttebb, mint te. Tudja mit akar és nem enged a játszmáidnak, zsarolásodnak. Azzal foglalkozik, ami érdekli. Tudod kérdező csak abban lehet igazán sikeresnek lenni, amit szívvel-lélekkel csinálsz. A többire nem érdemes energiát fecsérelni.
2019. okt. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy nem lehet, hogy kijátssza a büntetéseket és azért nem érdekli? Te azt hiszed, hogy jól megbüntetted, ő meg röhög a markába a vergődéseden. Elkéri a szomszédtól a wifi jelszót, internet megoldva. Telót használja éjszaka vagy amikor nem vagytok otthon. A zsebpénz pótlása neccesebb téma, reméljük nem pótolja sehonnan. A haverokkal gondolom találkozik a suliban (khm... Vagy azon kívül) Szóval engem jobban aggasztana, hogy nem érdekli a büntetés mint az, hogy ketteseket kap.
2019. okt. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Hagyd békén. Ha jó jegyet hoz, dicserd meg, ha nem, akkor meg mondd, hogy nem baj, majd kijavitod.

Egyszer egy osztalytarsam kettest kapott kémiából. Írt SMS-t az anyjának, aki azt írta vissza, hogy süt neki palacsintát, hogy ne legyen szomorú.

Ha így is úgy is rossz jegyet hoz, legalább a kapcsolatotok ne menjen rá. Megeri egy ilyen f@ostalicska oktatási rendszer kedvéért össze vesznetek, haragban lenni, idegeskedni, piszkálni?

2019. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!