Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezdjem el a pelus...

Hogy kezdjem el a pelus leszoktatast?

Figyelt kérdés

Fiam szeptemberbe kezdi az ovit.

Most hogy jó idő van le vettem kint róla a pelenkát. De nem szól ha pisilnie kell . Tudja mi az mert ha mondom neki hogy pisiljünk akkor egy pici jön neki. Bilibe egyszer egyszer bele pisilit azt ennyi. Wc-be is de saját maga nem mondja hogy oda akar menni pisilni. Látszólag nem is zavarja a pelenka.


2021. jún. 8. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Mikor levettem a fiamrol, 3 napig bepisilt, nem győztem mosni. A 4.nap már szólt ügyesen. Mondjad, hogy a pisi ék a kakinak a bilibe a helye. Én eleinte többször raultettem a bilire. És ha belwpisilt dicsértem.a kanapét letakartam, ha netán baleset lenne. Mondjad azt is szólj anyának, ha kell wc-ni.
2021. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Leveszed róla és vársz, aztán párszor bepisil, zavarja, hogy mindig át kell öltözni és inkább wc-be pisil. Az én lányom egyébként csak 3 éves kora után lett szobatiszta, előtte össze-vissza pisilt és nagyon zavarta, de valahogy nem tudta megérezni az ingert, amikor rájött, akkor viszont azonnal ment, fél nap alatt szobatiszta lett és már nem is tud pelusba pisilni.
2021. jún. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Olyan nadrágot érdemes ráadni a bepisiléshez ami laza, bő, hogy tényleg kényelmetlen legyen. Ennél jobb motiváció nincs.
2021. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Én nem erőltetném… Van még bőven idő szeptemberig, addigra simán megérhet rá magától. Ha ezt eléritek, baleset nélkül le tudjátok tenni a pelenkát.


Nekem egyszer sem pisiltek be a lányaim, sosem erőltettem nekik a szobatisztulás témát.

2021. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én se tudomlesz, igaz enyém bölcsis és még csak jövő szeptemberben lesz ovis, januárban lesz 3.

Nem igazán szól, wc-re ráültetem de semmi, nem akarom erőltetni sem, nem értem hogy kellene elkezdeni.

2021. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 fiam van, mindegyiket ugyanazzal a módszerrel segítettem szobatisztaságra. Kb. másfél éves koruktól szoktattam őket bilire, de ez csak arra volt jó, hogy megismerkedjenek vele, hol volt eredmény, hol nem. Aztán 2 év 2 hónaposan nemcsak a pelust vettem le róluk, hanem mindent alulról, és úgy voltak ruha nélkül otthon. Igazából így tudatosult bennük, hogy van "eredménye" annak, amit csinálnak, mert a pelusban nem igazán érzékelték. A nagyfiam pár nap alatt szobatiszta lett, ágytiszta viszont csak kb 2-3 hónappal később. Az ikerfiaim kb 1 hónap alatt lettek szobatiszták: otthon pár baleset után, pár nap alatt megtanultak szólni, viszont ha elmentünk valahova (és alváshoz is) pelust kaptak, olyankor nem szóltak, hanem abba pisiltek. Illetve mikor kisgatyát, nadrágot adtam rájuk, akkor is pár alkalommal belepisiltek. 1 hónap alatt viszont ők teljesen szobatiszták lettek, éjszakára is. Februárban lesznek 3 évesek, hála Istennek teljesen megszabadultak a pelustól.

Tudom ajánlani ezt a módszert (én is mástól hallottam), tudom, nem mindenkinél válik be, de nálunk mindegyik gyereknél működött.

2021. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!