Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Augusztusban lesz 2 éves a...

Augusztusban lesz 2 éves a kisfiam, szeretném leszoktatni a pelusról, de hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha végre nyár lesz, az jó alkalom. Először is 2 óránként próbáld megpisiltetni,ha nem jön semmi, nem gond, a fő,hogy szokja, hogy így is lehet. Te tudodmikor szokott kakilni, abban időben tedd bilire, hátha sikerül.

Természetesen, ha nem sikerül semmi, nem baj, ha igen akkor dícséret és ha melegebb van akkor nyugodtan hagyd a pelust, pillanat alatt át lehet öltöztetni, ha mégis történik baleset.

De neked kell figyelned őt és az elején segíteni azzal, hogy időnként bilire rakodés ha látod,hogy készülődik,akkor azonnal kérdezed, hogy : pisilni kell? nyere hozzuk a bilit"

2010. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is augusztusban lesz kettő a lányom.Ő már magától néha kéri a bilit. De ha látom gubbaszt valahol kérdezem kakilni kell?És már viszem is a bilire. Odaülök mellé és énekelek neki vagy verset mondok, hogy üljön egyhelybe.Közbe mondom neki hogy pisi kaki bilibe való.Ezt egy nap 100x!Most terhes vagyok és sokszor megyek wc-re de mindig mondom hogy anya megy pisilni gyere te is pisilj.Szembe teszem a bilit velem és újságot olvasunk.Tiszta tortúra, hosszadalmas, de muszály.

Bugyi pelust hordunk nappal!És ha már tényleg nyár lenne, akkor csak bugyiba lennénk.

Ja és vettem játék bilit is ott van az övé mellett.Azon baba vagy plüss kutya ül.Mindent be kell vetni.

Vettem wc ülőkét, lépcsőset és a keresztfiam nemrég szobatiszta lett odateszi a wc-hez és ezt a kislányom látja, érdekli. Így arra is rácsücsül.Több ötletem nincs.

Szept-be jön a kistesó jó lennee már csak neki pelust venni.

2010. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

:) nálunk is jön a kistestvér novemberbe, jó lenne nem duplán venni a pelust.

Ma próbáltam ráültetni bilire amikor mondta hogy kaki-kaki, de csak nem nem nem nem .... volt a válasz, aztán ment a kaki a pelusba, de próbálkozok egyszer majd csak leszokik:)

2010. jún. 2. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!