Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy a lányom...

Mit csináljak, hogy a lányom együttműködő legyen az orvosnál?

Figyelt kérdés
A lányom most lett 8 éves. Szerdán kezdte mondani nekem, hogy viszket a puncija és csíp ha pisil. Alapból nagyon kényes és sűrűn hatalmas hisztit csinál ha beüti egy kicsit a lábát, szóval nem gondoltam rögtön, hogy akkora baj lenne. Csütörtökön nem rendelt a háziorvos, szóval pénteken vittem el. Itthon végig panaszkodott, de az orvosnál nem engedte, hogy megnézzék a punciját. Üvöltve sírt és nem tudta megvizsgálni az amúgy nagyon kedves doktornő. Végül eljöttünk, mert látatlanba nem írt fel semmit. Értem hogy kínos lehet neki de 3an voltunk csak bent a rendelőben.
2021. jún. 12. 17:15
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
84%
Magyarázd el neki, hogy ha nem engedi megvizsgálni, akkor nem fogja magát jobban érezni, sőt, lehet, hogy rosszabbodik az állapota. Esetleg ha olyan helyen éltek, ahol van a közelben gyermeknőgyógyász, akkor érdemes felhívni, időpontot kérni, és természetesen elmesélni, hogy a gyerek a háziorvosnak nem engedte a vizsgálatot. Talán neki nagyobb a tapasztalata abban, hogyan lehet rávenni a dologra a lányodat.
2021. jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
88%

Vizeletvizsgálatot se csináltak? Ahhoz meg se kell vizsgálni az orvosnak.

Kenetet is lehet orvos nélkül...

2021. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Sajnos már rengetegszer elmondtam neki, hogy csak az ő érdekében lenne. Még a doktornő azt is mondta neki, hogy ő hozzá se ér csak belekukkant a nunijába. De kapálózót és sírt, pedig egy kedves és türelmes doktornőről van szó, nem értem miért ellenkezett ennyire.
2021. jún. 12. 17:31
 4/48 A kérdező kommentje:
Nem csináltak. A kenetet sem tudtuk volna megoldani annyira ellenkezett.
2021. jún. 12. 17:32
 5/48 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem valami nevelési gond van, ha a gyerek ennyire nem engedi, hogy megvizsgálják!

Egy ekkora gyereknek nem lenne szabad ennyire szégyenlösnek lennie, vagy nálatok túlságosan prüd a környezet, vagy esetleg - ez sem teljesen kizárt - valaki molesztálta.

2021. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi, mint az utolsó…
2021. jún. 12. 17:38
 7/48 anonim ***** válasza:
20%
Nem értem, mit vársz akkor? Aki segíteni akar, azt lepontozod, fáj az igazság????
2021. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
78%
Váltsatok orvost, mert ennyi idős gyereknél alap, hogy először vizeletvizsgálatot kérnek. Húgyúti fertőzés a leggyakoribb ok. Ha a vizelet mutat fertőzést, rögtön azt kezelik, és csak akkor van további vizsgálat, ha az nem használ. Azt nem is értem, hogy a háziorvos miért akarta megnézni, mert ő kenetet sem tud venni. Attól, hogy megnézni, nem fog megtudni semmit. Ha muszáj kenetet venni, azt gyereknőgyógyász csinálja. Oda nem kell beutaló, csak időpontot kell kérni.
2021. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
53%
Elmondod neki, hogy ha nem tudja megviszgalni az orvos, sokkal jobban fog fájni neki és akkor bizony eljön az a pont, amikor simán lefogják majd, akár tetszik neki, akár nem. Vagy azt is elmondhatod,az ő szintjén, hogy a felnőtt nők is járnak nőgyógyászhoz, te magad is, nem fájdalmas.
2021. jún. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
39%
De te amúgy otthon megnézted neki?
2021. jún. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!