Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire érzi meg a kisfiam...

Mennyire érzi meg a kisfiam hogy az apja egy senki a társadalomban?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vittem semmire az életben, ezt érzik mások is. Általában levegönek néznek, kioktatnak, beszólnak. Nincsenek barátaim se, akik munkatársak vannak, ök italoznak, öket nem engedném a fiammal egy légtérbe. Pl nagyon szégyellem a kisfiam elött hogy nekem nem köszönnek a szomszédok, föleg ha úgy van hogy én igen, de ök nem viszonozzák már. Szokta is kérdezni hogy mi a baja velünk a bácsinak? Rosszat csináltam? Valójában az van, hogy öröklés útján jutottunk egy kis lakáshoz, a szomszédok mind tisztes emberek. Én viszont közmunkás-napszámos vagyok, ami úgymond nem divat itt. Amint ez kiderül, az emberek általában elkezdenek levegönek nézni. A szomszédok rászólnak a gyerekeikre hogy ne játszanak az enyémmel. Szegény azt hiszi ö a bünös, pedig az apja tehet róla! Nem tudom mit tegyek. Mondjam neki hogy én mi vagyok és azért van? Szégyellek ezzel eléállni! Vagy tudja ö ezt magától is? Érzi?

Én is így nöttem fel sajnos. Nekem Apám munkanélküli volt viszont, ö az örökségét élte fel amíg meg nem halt. Tudom milyen amikor nekem egyik felnött sem köszönt. Amikor az utcában egyedül én nem voltam meghívva a születésnapokra és sokszor láttam ahogy a többi gyerek jót bulizik a kertben, én meg otthon ülök.

Mit kéne tennem? Eladni a lakást a tulajdoni viszonyok miatt nem tudom, pénzem másra nincsen! Örülök hogy van ez a munka, hiszitek vagy nem, de a válság miatt volt napszámban diplomás kollega is nemrég! Így a “menj el tanfolyamra” egy tündérmese sajnos. Elvégeztem a maradék pénzemböl már 2 tanfolyamot, aztán munkát nem kaptam velük! Pedig az ígéret az volt. Nem hiszek már ezekben.


2021. jún. 15. 15:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Tegyél ellene!
2021. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem akármilyen "tanfolyamot" kell elvégezni, hanem valami értelmeset, amivel munka is van. És attól semmi nem változik, hogy beállsz a sorba sírni, mint a felmenőid, meg utálni a társadalmat, mert az alján vagy. Nem más hibája, hanem a tiéd. Tegyél ellene. Nem késő életed második felére férfiként viselkedni! Ezt mutasd meg a gyerekednek, hogyan kell csinálni! Lszrja, hogy köszön-e a szomszéd, ez lényegtelen. De az, hogy örökíted-e tovább a nyavajgást, az nem mindegy!
2021. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
99%

Ha ez igaz, az a szomszédaid szegénységi bizonyítványa, ezt elmondhatod a kisfiadnak is.


Nekem diplomám van, a legjobb barátnőm pedig közcélú munkás, de ez eszembe se jut soha hiszen az embert szeretem nem a végzettséget.


Milyen végzettséged van? Érettségi sikerült? Ha igen akkor jelentkezz levelezőn fősulira, ha nem akkor érettségizz le előbb és utána.


Én úgy látom a te önbecsüléseddel van a legnagyobb gond, ezt kéne erősíteni.

2021. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl sokat gondolsz bele ebbe. Én sok sząr embert ismerek, de még életemben nem hallottam olyanról, akinek nem köszönnek meg eltiltják tőlük a gyereküket csak azért mert kulimunkás, napszámos.


Apukám 16 éves korától fogva kőfejtőben dolgozott, majd 30 évesen leérettségizett, addig elvégzett pár szakmát pl hegesztő bádogos, meg egyéb építőiparban hasznos végzettséget szerzett.

Dolgozott évekig külföldön, Hollandiában már építésvezetőként, folyékony német és holland nyelvtudása van, most 70+ évesen angolul gyakorol. Egy végtelenül okos ember, minden álma az volt hogy építészmérnök legyen, de sajnos nem jutott el odáig, hogy egyetemet végezzen, pedig nagyon okos.


Ő is az aljáról indult, és soha nem éreztem szégyent miatta a munkája miatt. És ő sem szégyellte soha a munkáját.

2021. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

"Általában levegönek néznek, kioktatnak, beszólnak."


Nehogy azt hidd, hogy ezt csak azokkal teszik, akik nem vitték sokra. Ezt a társadalom minden rétege tapasztalta már.

Ha valaki egy bunkó idióta (és Magyarországon elég sok van belőlük)

akkor az mindenkivel az lesz. Ja bocs nem, akihez valamilyen érdeke fűződik annak nyalnak.

Tudod milyen a magyar ember... felfele nyal, lefele ugat.

2021. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Basszus!

Költözzetek el ebből a környezetből!

Mi a férjemmel jómódúak vagyunk. A gyerekeink keresztapja mégis "egy egyszerű kukás" lett.

Mert értékes ember!

Lesz@rom h mi a munkája!

Az meg h nem köszönnek?!

Mond meg a fiadnak hogy sajnos van akit az anyukája nem nevel meg!

2021. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Édesem, százszor szarabb alak a szomszéd, aki nem köszön, mint az, aki közmunkából él. ❤️
2021. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy ki mennyire tisztes ember nem a munkáján múlik. Nem is a munkádtól leszel senki vagy valaki. Tegyél magasról a környezetedre és a családodban legyél nagyszerű férj és apa. A munkahelyeden is igyekezz jól megállni a helyed, így a gyereked előtt nem maradsz szégyenben. Ahogy a szomszédság bánik veled, az gyalázatos, ha teheted inkább válts környezetet, addig is próbálj olyan közösséget keresni ami befogad, és ahonnan a gyerekednek is lehetnek barátai.
2021. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még valami: függetlenül attól hogy a társadalom hogy viszonyul hozzád, te sose ócsárolj senkit, nehogy a gyereked is olyan legyen mint a mostani szomszédok, csak épp más célcsoporttal.

8 voltam

2021. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

Interneted - úgy látom - van. Ne fizess be további tanfolyamokra, mert úgysem tudod előre - szaktudás hiányában - megítélni, hogy melyikkel lehet tényleg elhelyezkedni, és melyik az átverés, lehúzás csak.


De a neten ingyen is nagyon sok mindent kitanulhatsz. Ha példát akarsz mutatni a fiadnak, akkor szedd össze magad! Ne parazold az idődet a facebookon, gyk-n, elsőre nem fog menni, de fokozatosan csökkentsd az időt. Ha még nem tudsz angolul, akkor kezdd azzal. A ház körüli munkákat is tanuld ki, otthon tarts rendet, vezesd rendesen a háztartást - ez is a munkavállalói kompetenciáidat fejleszti, persze nem lehet beleírni az önéletrajzba. Ha már tudsz angolul, akkor sokkal több ingyenes lehetőséged van a neten tanulni is. Ne a gyors meggazdagodást keresd, az mindig átverés! Olyan lehetőségeket keress, ahol minél kisebb befektetéssel tudsz előrehaladni. Akár egyszerű kézműves termékek eladásával (de itt is nézz utána a kockázatoknak - ha nem figyelsz a jogszabályokra, adózásra, csúnyán ráfizethetsz). Emellett iratkozz be minden netes munkaközvetítőhöz, folyamatosan próbálj munkát keresni, ami többet fizet, mint a jelenlegi közmunka. Lépésenként dolgozz, hogy előre juss.


Ha nem megy, hát nem megy, de dolgozz rajta! A kitartás, folyamatos erőfeszítés a legfontosabb példa a gyereked számára. Hogy te sosem adod fel, nem csüggedsz el, akkor sem, ha évek óta egy tapodtat sem jutottál előre, hanem mindig új és új utakat keresel.

2021. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!