Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél év körüli gyermeknek...

Másfél év körüli gyermeknek milyen szinten illene ügyesnek lennie az asztalnál?

Figyelt kérdés

Kislányom egyedül a villával bánik ügyesen, de a kanál katasztrófa. Elmegy a türelme, és nem akarja megfogni, vagy csak játszik vele. A poharat még mindig magára dönti, holott minden nap gyakoroltatom, mutatom neki helyesen, de még mindig csak a csőrös üvegből iszik rendesen. A kenyeret felvágottal csak úgy eszi meg, ha katonákra szeletelem, nem fogja meg egyben,inkább nem eszi meg. A banánt, meg hasonló kézbe fogható dolgot se nagyon akarja egyben megfogni, otthagyja. A szárazabb ételtől még mindig öklendezik (pl. rizs hússal), csak a szaftosabb kajákat szereti, pedig már a nagy rágófogai is kijöttek.

Mindig együtt eszünk, biztatom, ha ügyes megdicsérem, de nem jutunk előrébb a dologban. 2 évesen bölcsődébe megy majd, aggódom mennyire lesz ez gáz.

Szerintetek hogyan javítsak a helyzeten? Vagy ez nem is egyedi eset?


2021. jún. 22. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2 éves korára bőven szebben eszik majd.Persze lecsöpög stb,de nem lesz vele semmi gond.Az enyém 3.5 éves épp ma mondtam neki, hogy 2 évesen szebben evett 😂😂Hagyd gyakorolni,ne légy türelmetlen vele.Szárazabb husokhoz esetleg próbálj valami ontetet kipróbálni,de nálunk se megy annyira,mert a fogai közé akad ami idegesíti.Multkor azt olvastam az ilyen dolgokat érdemes nagyon apróra darabolni.
2021. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Enyém másfél éves, levest nem szoktunk enni, úgyhogy nagy kanalat nem kap. A joghurtot lelkesen kanalazza, de a lelkesedése bőven veri az ügyességét, több joghurtot ken szét a széken, mint amennyit megeszik. Pohárból ő se tud inni, de ez nem zavarja, ha szomjas, és nem látja a saját csőröspoharát, akkor simán lenyúlja az enyémet és magára önti. Harapni ő sem szokott szendvicsből vagy mondjuk almából, de egy banánt már egészben odaadhatok neki, azt meg is tudja hámozni (mondjuk nagyon szereti, szóval a motiváció megvan hozzá). A pálcikás jégkrémmel is elbánik, ezt mondjuk nem gondoltam volna, hogy olyan sokáig normálisan tudja tartani, tegnap kispoharasat akartam neki venni a boltban, de ő inkább a pálcikásra mutogatott. A villával aránylag ügyes, kést még nem adtam a kezébe.
2021. jún. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsiben sok olyan gyerek van aki 2 évesen kb kanalat nem kapott, mert piszkos lesz.

Nem feltétel, hogy egyen kanállal,sokan tudnak páran nem, de hamar ügyesednek. Amúgy 2 éves múlt a fiam mostmár nagyon szépen eszik, 8 hósan kezdtük. Ivás nagyon ügyesen megy a kezdetektől, amin meglepődtem én is.

2021. jún. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 éves, etetni már jó ideje nem hagyja magát, tud enni kanállal, villával, de nem akar. Ott van, eszik vele két falatot, aztán nekiesik kézzel. Ez van. Ha bsztatnám vele, dacból nem is enne. Majd a többiek mellett észbe kap, ha közösségbe kerül, mást nem tudok erre mondani.
2021. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!