Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell e aggódnom? 2 éves...

Kell e aggódnom? 2 éves kisfiam nem motorozik, nem futóbiciklizik, hintázni sem szeret. olyan is volt, hogy látott egy másik gyereket motorozni, sírni kezdett, hogy szálljon le. (el tudtok terelni a figyelmét, és abbahagyta a sírást)

Figyelt kérdés
Egyébként nem erőltetjük egyiket sem, időnként megkérdezzük szeretne e motorozni, hintázni, ő meg mondja, hogy nem, és annyiban is hagyjuk. Vagy ha pl látunk elmenni egy motorost (felnőttet) mondjuk neki, "nézd ott megy a bácsi motorral" arra mondja, hogy "nem". Viszont az autókat szereti, utazni is szeret autóban. Kedvenc játékai is az autós játékok (tologatni, parkolni, szállítani vele,stb)
2021. jún. 30. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Egyik gyerekem nekem is ilyen volt, viszonylag későn tanult meg biciklizni. Most már 12 éves, minden rendben a mozgásával, egyensúlyával, mindenével.
2021. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Kell.
2021. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm a válaszodat.

2-es kifejtenéd bővebben?

2021. jún. 30. 14:39
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Na ez engem is érdekelne. 2 és fél éves lányom is ilyen 🤦‍♀️
2021. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es A Te kislányod szeret pl rollerezni? Mert arra gondoltam, hogy esetleg azt még kipróbáljuk, hátha az bejönne neki...
2021. jún. 30. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire muszáj, hogy valami járgánya legyen?

Az enyém se szereti, de nem is erőltetem, mert rossz az egészségi állapotom és nem tudok könnyen utánafutni.

Szerintem a roller ugyanúgy nem jön be, mint a többi.

Gyerekkoromban én sem szerettem ezeket, csak biciklizni tanultam meg már iskolásként, nem hiszem, hogy ez akkora baj lenne.

2021. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem muszáj, nem is erőltetem, pusztán csak kíváncsi voltam, hogy más gyerekekre is jellemző e, hogy nem szeretik ezeket a járgányokat, meg hintát, mert a környezetünkben úgy néznek ránk, mint az ufókra, "minden gyerek szeret hintázni, kismotorozni, pláne a kisfiúk" kijelentésekkel.
2021. jún. 30. 17:10
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekem két éves múlt a lányom. A hintával úgy-ahogy elvan (max két percet ül benne), van itthon kismotor, kis bicikli. Levinni a motort egyszer vittük, semmi értelme sem volt, itthon sem nagyon ül rá. Őszintén én azért nem bánom, mert rosszak itt a járdák, én is itt nőttem fel, korai emlékeim között van, hogy az egész szám tiszta var, állok a tükör előtt és várom, hogy leessen róla, vagy hogy akkorát estem, hogy dőlt a számból a vér és letört két fogam. És akkor én még a lányomhoz képest tejbetök típus voltam, mert engem kb ahol letettek ott maradtam, ő meg gyalog is úgy megy hogy futni kell utána általában. Levinném ettől független, de most van egy olyanja, hogy mindentől fél, ami mozog alatta (vidámparki játékok, póniló, a vízben is fél ha hullámzik), szóval szerintem továbbra sem fog rászokni a kismotorra és társaira ebből kiindulva.
2021. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Régebben én is feltettem itt egy ilyen kérdés szintén 2 éves fiamnál. 2 éves volt mikor megkapta a futó bicót egyáltalán nem érdekelte. 2.5 évesen elkezdett motorozni, futó bicózni azóta száguld augusztusba lesz 3 éves. Annyi hogy ő szeretet hintázni. De szerintem nem kell aggódnod.
2021. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4es vagyok. A rollert nem próbáltuk, de a hinta max 2 perc nála, a kismotort meg tolja 🤭
2021. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!