Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 4 éves gyerek szavát...

Egy 4 éves gyerek szavát mennyire lehet komolyan venni?

Figyelt kérdés
A gyerekem apjával elváltunk.A kicsi jár láthatásra minden 2.hétvégén.Nagyon szereti az apai nagyszülőket is,viszont rendkívül anyás.Én vagyok a mindene.Tegnap amikor jött érte az apja,azt mondta:veletek a legjobb,jobb,Mint itthon anyucival.Az apai nagyszülők mindig is azt szugerálták belé hogy velük jobb,Mint velem.A kérdés az,hogy lehetséges,hogy 1 4éves utánozza,amit beszélnek neki,vagy csak rosszul fejezte ki magát?

2021. júl. 5. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%

A négy évesem sokszor utánozza a szófordulataimat.

Ettől még a gyereked gondolhatja így. Hiszen 2hetente 1 hétvége csak róla szól. Ott gondolom lehet mindent, "tejben vajban fürdik"

Így nyilván vwled unalmasabb, sőt mi több rosszabb lennie. Hiszen Te nevel is. Így nem tehet meg akármit.

2021. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindegy? Ne legyél féltékeny, örülj, hogy elvan velük és szeret menni, inkább, mint hogy hat ökörrel kelljen odavontatni minden alkalommal. Ha meg a nagyszülőktől hallotta akkor mi van, minden nagyszülőnek vannak szerintem fura dolgai, nem kell felfújni, a gyereked nyilván ettől függetlenül is imád téged.
2021. júl. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez nem azt jelenti,hogy a jövőben elhagy engem?Elköltözik?Ez nem arra utal?
2021. júl. 5. 13:04
 4/14 A kérdező kommentje:
Különben sokszor észrevettem,hogy őket utánozza
2021. júl. 5. 13:06
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
3: de, összecsomagol mint a mesékben és világgá megy a batyujával 🤦‍♀️
2021. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4 éves. Csak azért mert most ezt mondja nem fog "elhagyni" téged.

Nővérem kislánya mindig azt mondja, hogy bárcsak én lennék az anyukája, meg mindig velem akarna lenni amikor meg én vigyázok rá az anyját keresi, sír utána. Szóval nem lehet alapul venni, hogy ezt mondja, lehet, hogy amikor velük van ő is téged akarna

2021. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező még most kezdj el állítani magadon, mert ha ennyire kisajátítod a gyereket, és rátelepedsz, könnyen te idézheted elő, hogy pár év múlva az apjával akar élni, mert " megfojtod" ezzel a túlzott anyáskodó szereteteddel.

Egy kisgyermeknek az a személy, aki a napok nagyrészében vele van, jelenti a biztonságot. De ahogy nő, ez változni fog. Egyre több ember lesz neki fontos, és nem csak te leszel a világ közepe neki. Ezt ideje feldolgoznod.

2021. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elhagy? És mégis hova megy?

Gondolod hogy foggal körömmel harcolnának azért h neveljék a gyereket?

Ugyan már!

Ez nekik így tök jó. Kényelmes. Kiélvezhetik hogy nekik semmi problémát, bosszúságot nem okoz a gyerek, hiszen 2 hetente 1-2 napig ha mindent megkap biztos jól is viselkedik. Vagy legalább is kibírható

Az csak hab a tortán h ezzel borsot törnek az orrod alá

2021. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg minden 2 hetente az "újdonság varázsa" mondatja vele


Azért Te neveled, te hozol szabályokat. Neked kell nemet mondani. Nagyszülő meg csak kényeztet.

2021. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Anyósomban azóta tüske van a férjem irányába, mióta az első barátnőjével, nem tudom hány év együttjárás után 23(!) évesen elköltözött. Pont így fogalmazott, hogy elhagyta őt. Ne legyél ilyen!

A gyereked nem a tulajdonod és nem azért született hogy téged boldoggá tegyen vagy a szeretethiányodat feltöltse.

Sok csalódás fog még érni ha ezt az apróságot így éled meg és az önbecsülésedet egy 4 éves meg tudja ingatni. Ezt sürgősen tedd helyre magadban, magad és a fiad miatt!

2021. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!