Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy egy 4 éves gyerek még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

Idén tölti majd a 4-et, de akkor sem tartom ezt jó dolognak, hogy még nem szoktatta az anyja bilire. A gyereknek semmi vissza maradottsága nincsen. Ez mellett az anyja úgy eteti, mint a kisbabát, hogy a szájába adja az ételt, pedig ekkora gyereknek már meg kellene hogy tudja egyedül enni az ételt, ha a felnőtt össze vágja neki a husit, krumplit, de még csak főtt ételt sem eszik. Száraz ételt eszik csak. De ezt is a szájába adja.

Bölcsibe nem jár, mert csak az egyik szülő dolgozik (az apa). Hamarosan el kell neki kezdeni oviba járni, de egyáltalán felveszik így, hogy nem szobatiszta?

És több módszerrel sem tudok azonosulni. Eléggé kezdi az anyja elkapatni.

Rokonom a család. Mit lehetne tenni, vagy hagyjam az egészet?



2021. ápr. 5. 14:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

Nem 4, hanem 3, ne öregítsd! ;)

A nappali szobatisztasag 4 éves korra elvárt, az éjszakai 6-7 éves korig. Ez a "tankönyv".

Egyébként biztos van ott gikszer, csak nem kötik az orrodra... Egészséges gyereket nem pelenkáz az ember kelleténél tovább és nem is etet csecsemőként.

2021. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
73%

Hagyjad az egészet. Nem a te gyereked. Könnyen beszél bárki a partvonalról. Akar van gyereke valakinek akar nincs.

Pl anyósom múltkor örömködött milyen szépen eszik a fiam és szidta adogornomet hogy ott bezzeg milyen rossz evő volt a gyerek, mert az anyja mindig nyomta neki “az addig innen fel nem állsz” szöveget. Ami szerintem is hülyeség és karos, de nem hiszem, hogy emiatt lett rossz evő. Vannak rossz evő gyerekek és kész. Ezt el kell fogadni.

2021. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
68%
A lányom akinek semmi baja nincs 3 éves kora után kezdett bilibe pisilni, de kakilni csak pelenkába hajlandó, nyáron lesz 4 éves. Oviba csak szobatisztán lehet járni, ő már mehetne így, de covid miatt nem jár. Főtt ételt nem eszi meg, annyi a különbség, hogy nem etetem, saját kézzel eszi azt a párt dolgot, amit megeszik.
2021. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
78%
Nyilvan nem normalis, es oviba sem veszik fel igy, de azt hiszem ez nem is a te problemad, ha nem rad van bizva a gyerek.
2021. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
71%
nem normális, és oviba se veszik fel ha nem szobatiszta. anyuka valszeg túlféltő. sajnos te kívülállóként semmit se tudsz tenni. az én családomban elhanyagolták a kisebbik gyereket, és nagyon későn kezdett el beszélni emiatt. ott se tudtunk semmit tenni (azóta ez a gyerek lett az egyetlen értékelhető ember abban a családban, a szülőket belevéve)
2021. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 laruka ***** válasza:
23%

próbáld meg meg beszélni a szülőkkel, hogy kezdjék el hozzá szoktatni a na-

gyobb korúsághoz!

2021. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
36%

Nem normális, csak manapság sok szülő nem tanít semmit a gyereknek, csak ráfogja, hogy "nem megy", meg idegrendszerileg éretlen. Holmikor általában egyáltalán nem idegrendszeri éretlenségről van szó, plusz azt ugye fejleszteni is lehet, csak ugye azzal foglalkozni is kéne...

Na mindegy, te sajnos nem tehetsz semmit, mivel nem a te gyereked. Javaslom, ne is foglalkozz vele.

2021. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
83%

Hagyd az egészet. Majd jön az óvoda, ők megmondják neki, ha valamit kifogásolnak. Ne vedd magadra az óvoda gondját.

Amúgy ha szeptemberben kezdi az óvodát, nyáron még simán szobatiszta lehet. Azzal pl. teljesen egyetértek, hogy szobatisztaságra tél közepén nem kezdte el szoktatni. Tavaly nyáron még úgy látszik, korainak tartotta, de idén nyáron bőven rá lehet szoktatni.

Az etetés óvodában kisebb gond, de inkább gáz. De ezzel ne foglalkozz: majd látja a többiektől, hogy ők maguk esznek, és majd nekiáll. És simán lehet, hogy anyuka otthon még javában eteti, óvodában meg szépen eszik magától. Ha anyukának élvezet szívatnia magát ezzel még évekig, az az ő baja.

A legkomolyabb bajnak azt tartom, hogy főtt ételt egyáltalán nem eszik. Ezt azért nagyon nem tartom egészségesnek! De beleavatkozni nem tudsz kívülről: az ilyen anyák a legharciasabbak, ha bármi kritikát megfogalmaznál.

2021. ápr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem problémás, hogy még nem szobatiszta. Az én kislányom 2 évesen lett az, hidd el, könnyebben megy, mint gondolnád. De ez nem a te dolgod, majd ők megoldják.
2021. ápr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Elég közeli családtagról van szó. Tényleg nem az én dolgom, de közös ebédek alkalmával az anya a nyakamba akasztja a gyereket, mert valakinek vigyázni kell rá míg esznek. Az anya véletlenül se késne az ebédről, hogy esetleg megetesse vagy valami. Mikor próbáltam enni a gyerekkel, úgy csináltam hogy csináltam neki a kis "katonákat",letettem és hogy vegye el,egye meg, és nem volt hajlandó.

Mindig valakinek vigyázni kell a gyerekre míg folyik az ebéd. És legtöbbször az én nyakamba akassza, ő meg mint aki jól végezte dolgát.


Tényleg semmi vissza maradottsága nincsen, egyszerűen nincs a gyerekkel foglalkozva.

2021. ápr. 5. 19:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!