Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már, hogy nem bírtál a...

Volt már, hogy nem bírtál a 2,5 éves gyerekkel a játszótéren és inkább haza mentetek? Miért, vagy miért nem?

Figyelt kérdés
Tanuljuk a homokozóban a cserét, illetve hogy a más játékát békén hagyjuk. Mivel egy játszótérre járunk fixen, a gyerekem mindig egy másik, kicsit nagyobb gyerek játékait akarja, épp hogy megérkezik, lecsap rá. Másik gyerek vagy lefagy, vagy anyuka mondja neki, hogy adja oda, én meg mondom a sajátomnak, hogy hagyja, nem az övé. Ez ugye mindig visszás, mert az egyik azt tanítja, hogy osztozzon, miközben a másik, vagyis én, azt tanítanám, hogy hagyjuk a másét. Gyerek látom, hogy menekül máshová, de az enyém tapad rá. Párszor elviszem onnan az enyémet, magyarázok, nyom pár hisztit, folytatja, majd bemérgelem magam, hazamegyünk. A csere egyébként azért sem megy, mert a másik csilli-villi drága játékokat visz, ami nem játszótérre való, szóval egy lapátért nem igazán fogja odaadni az ötezres autóját, attól függetlenül az enyém jó lenne, ha békén hagyná a másét.

2021. júl. 10. 23:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Mellesleg megnézem, ahogy a nem beszélő gyereknek mondod, hogy kérje el:D


Figyelj, Zsoltika, ez nem a tiéd, hanem a kisfiúé. De megkérdezzük, szabad-e játszani vele, jó? Ha megengedi, kicsit nálad lehet, de utána vissza kell adni. Mi addig nekiadjuk a lila háromfejű zsiráfot, jó?

2021. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit írtok, hogy közösségi játszás, meg minden közös, mert más játszóteres kérdésekben nem ezt olvasom, illetve hogy a közösségi játszás később alakul ki. Az egyéni problémánk, hogy az én gyerekem tényleg épp hogy beszél, a csere is annyi, hogy a másik orra alá dugja a lapátot, de az ugye nem egyenrangú egy drága autóval. Kézből kitépést is menedzselnem kell, szóval megy a hiszti. A másik fiú pedig tud beszélni, de valószínűleg nagyon félénk, mert nem reagál semmit. Fordított esetben én sem örülnék, ha a gyerekem drága cuccát más lenyúlja, amint beteszi a lábát, de nem is vinném oda. Az evés is nagyon bosszantó, de azt megoldjuk.
2021. júl. 11. 14:15
 13/14 A kérdező kommentje:
Ja, a kismama blognak van előadása a játszótéri viselkedésről. Facebook videók között megtalálható. Hasznos, de inkább általános infót ad.
2021. júl. 11. 14:32
 14/14 anonim ***** válasza:
54%

10-es válaszoló szerintem baromira túlmisztifikálja a játszóterezést...


Mi sosem azért megyünk, hogy bárkivel "közösségbe kerüljünk", egyszerűen azért, hogy játsszunk. Nem vagyok kényszeres barátkozó, ahogy a gyerekem sem (szerencsére). Három diplomám van, egyik szakon sem kínálgattam senkit semmivel. Ugyanis nem ezért voltam ott.

Sosem értettem, hogy mi a jó ebben a "minden közös" dologban... Nekem is van kedvenc táskám, kedvenc cipőm és ha Kis Mariska bejönne és szó nélkül elvenné, bizony én is kiakadnék. Ugyanez van, ha a lányom kedvenc lapátját nyúlná le valaki.

2021. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!