Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit tenne ebben az esetben?...

Kegoka kérdése:

Ki mit tenne ebben az esetben? Óvodai elhelyezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Megpróbálom röviden leírni a problémánkat, természetesen tudom, hogy egyedüli az országban, de mégis : kíváncsiak lennénk, Ti mit tennétek ez esetben.Várost és neveket természetesen egyenlőre nem szeretnék írni, de ha odáig fajul a dolog, akkor nem fogom véka alá rejteni.


Szóval : kislányunk idén májusban betöltötte a 3-ik életévét.A meghirdetett óvodai beiratkozáson természetesen megjelentünk, ahol kiderült, gyermekünk gyakorlatilag minden feltételnek megfelel : életkor, nappali ágy-és szobatisztaság, bejelentett lakcím...stb...


Örömmel kaptuk meg kb. 2 hét múlva az értesítőt, miszerint felvételt nyertünk XY óvodába, viszont azt nem írták ki, hogy annak is melyik tagóvodájába, és innentől van probléma. Ugyanis 2 hete kiderült, hogy mi lakunk pl. a Kiss utcában, amelynek a sarkán, a lakásunktól kb. 100m-re van ennek az óvodának a tagóvodája. Mi azt hittük, oda vették fel a lányunkat, de kiderült, hogy nem, hanem a város gyakorlatilag túlsó felén lévő oviba. Ezt azonnali hatállyal meg fellebeztük, mondván, hogy kötelesek oda felvenni a gyermeket, ahol Ő lakik, amely óvoda az Ő körzete. Annyit sikerült elérnünk, hogy a egy közelebbi oviba átrakták.Már-már kezdtünk beletörődni, hogy nem a legközelebb eső ovit sikerült neki "megszerezni", amikor mai napon villámcsapásszerűen ért bennünket a hír, miszerint ugyanabból a lakásból, ( panelház ) a földszinten lévő, vállalkozó kisebbségi 2 gyermekét a HÉTEN, tehát tegnap vagy tegnapelőtt, felvették abba az oviba, ahonnan a mi gyermekünket elutasították, mondván, hogy nincs hely.Ennek a családnak, akinek a gyerekeit felvették, egyenlőre nemhogy állandó, de még ideiglenes lakcímük sincs, lévén, hogy júniusban költöztek ide, ebbe a tömbbe, albérletbe.


Egyszerűen felháborító, és félreértés ne essék : nem a kisebbségi származásukkal van bajom, hanem az óvodavezető, vagy nem tudom, kinek az eljárásával : mivel különb az ő gyerekük, mint a mienk? Mit lehetne tenni, hogy ez a nyilvánvaló aljasság napvilágra kerüljön? Kihez fordulnátok ti a helyünkben? Jövőhéten szerdán indul az ovi, és nem lenne mindegy, hogy 3 percnyire lenne a lakásunktól, vagy 20 percnyire, egy 3 éves gyerekkel, autó nélkül...


Ti mit tennétek?


Természetesen, ha valami kimaradt, vagy összefüggéstelennek tűnne a leírásom, akkor helyesbítek.


Az olyan válaszoktól kíméljetek meg légyszíves, hogy örüljünk annak, hogy van óvodai férőhely, mert bár tényleg örülünk, meg minden, de azért nem kell(ene) bármi áron...


Előre is köszi.


2010. aug. 27. 12:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Javítok :


természetesen tudom, hogy egyedüli az országban


helyesen :


természetesen tudom, hogy NEM egyedüli az országban

2010. aug. 27. 12:44
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos oda jutottunk,hogy a kisebbséggel senki nem mer ellenkezni,mert akkor egyből cirkuszolnak.:-(
2010. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább oda jutottunk, hogy mi vagyunk a kisebbség. :(

De, hogy a kérdésre is válaszoljak, fogalmam sincs mit tennék. Valószinű beletörődnék. Az egyszerű ember nem sokat tehet szerintem. Csak, hogy otthon dühöng magában.

2010. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha halmozottan hátrányos helyzetűek,akkor gyakorlatilag oda és akkor nyernek felvételt,ahova és amikor akarnak.:(Én akkor döbbentem,mikor a fiamat írattam be az általános iskolába-3 osztályt indítottak,4 osztálynyi gyerek jelentkezett-,és kiderült,h izgulhatunk,h felveszik-e,de ha nem tanultunk volna ennyit,akkor nagyobb esélyünk lenne.Szerencsére felvették,de akkor nagyon meglepődtem.A 3H előnyt élvez mindenhol.:(
2010. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
lemaradt:jogszabály van rá,nem csak a cirkuszolás miatt kapják meg.:(
2010. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A 3H jelen esetben nem áll(hat) fenn, hiszen, ahogy írtam is :alighogy ideköltöztek, rögtön belefogtak egy tényleg jól menő vállalkozásba. Nem szeretném leírni, hogy konkrétan mibe, maradjunk annyiban, hogy egy napi szükségleteket kielégítő üzletet üzemeltetnek.Az, hogy miért albérletben laknak, szerintem mindenki számára egyértelmű : adó-és egyéb dolgok vonzatának elkerülése, de jelen esetben ez nem lényeges szempont.


Komolyan mondom : ott tartok, hogy felhivom Vujity Trvkót, ( bocs, ha nem jól írtam a nevét ), vagy papp Gergőt a TV2-nél, jöjjenek ki, és csináljunk már végre egy országos balhét ebből a problémából...lassan tényleg ott tartunk, hogy ha van pénzed, mindened van, ha nincs, mehetsz a lecsóba...na, ebből van elegem!

2010. aug. 27. 13:09
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha hivatalos papírokkal tudják igazolni a rászorultságukat-és itt pl bejön,h nincs saját lakásuk,h papíron esetleg nem dolgoznak,nincs meg a 8 osztályuk-akkor simán lehetnek olyanok.Tudod hány kisebbségi jár csuklónyi aranylánccal a segélyért?Nem tudhatod,h mennyire legálisan dolgoznak,lehet,h más nevén van az üzlet.Szóval ezer módon meg tudják oldani,h a valóság ellenére bármire jogosultak legyenek,és ezekkel pontosan tisztában is vannak.

Próbálj meg konkrétan rákérdezni az óvodavezetőnél,és ha jól tudom, a jegyzőnél kell fellebbezni,ezt is megemlítheted neki.

2010. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez a felháborító : a páromnak is, meg nekem is hajnalban kell azért kelnünk, ideértve a gyereket is, hogy elérjük a buszt, amivel napi szinten ingázunk, mig ezek ahogy Ti is írjátok, aranyláncos karral ácsorognak a segélyért, egyebekért...


Mindenesetre nem fogom annyiban hagyni, ez biztos. Ha bekerülünk a Naplóba,jelezni fogom, erre számíthattok...


Várok még esetleg hozzászólásokat, adjatok erőt kitartást ehhez a feltehetően szélmalomharchoz.

2010. aug. 27. 13:49
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a napokban beszéltem a mi óvodavezetőnkkel bölcsis csoport ügyben (igaz még nem aktuális) és ő is a hátrányos helyzetre hivatkozott.

Vagyis előnybe kell részesítenie a hátrányos helyzetűeket.

Gondoltam k.. jó én mennék vissza dolgozni ha 2 éves lesz a gyerek és lehet nem veszik fel a bölcsis csoportba mert, XY aki otthon ül és nem megy dolgozni hátrányos helyzetű és az ő gyerekét veszik fel az enyém helyett.

Ez sem igazságos.

Szerintem fellebbez újra.

2010. aug. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

15:07-es hozzászólónak.


Az igazság az, hogy ahogy írtam is : nekem-nekünk igazából nem azzal van a problémánk, hogy hátrányos helyzet, meg egyebek, mert nem az a gyerek tehet róla, hogy a szülei..na, értitek..hanem azzal, amikor az ember képébe hazudnak, hogy abban a kiszemelt, és törvényben is leírt oviban helyhiány miatt nem tudnak az én gyerekemmel érdemben foglalkozni, és kiderül, hogy nem egészen 1 héttel a kezdés előtt nem is 1, hanem mindjárt 2 gyereknek is van helye...Akkor inkább mondják azt, hogy "nézzék kedves szülök, van még 3-4 hely fenntartva, hátha érkezik még idő vége felé pár hátrányos helyzetű gyerek", ezt megértenénk, és szerintem mindenki eltenné magában valahová a dolgokat, de a hazugság az amitől a szőr feláll a hátamon. Szinte teljesen bizonyosak vagyunk abban, hogy némi készpénzes boríték is becsusszant a kedves óvodavezető zsebébe, mert egyébként a mai Magyarországban nem működnek jól a dolgok enélkül, és ezt is mindenki tudja...

2010. aug. 27. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!