Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy csinálnátok a karácson...

Ti hogy csinálnátok a karácsonyi ajándékozást ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Nem szeretném elkényeztetni a kisfiamat és nem hiszek a hatalmas halom ajándékban. Családban van olyan gyerek aki rengeteg dolgot kap és szinte nem is értékeli. Sőt amikor mindent kibontott multkor azt mondta hogy "Más nincs?"

Szóval szeretném meglepni valami klassz dologgal a gyermekünket de nem egy halommal, viszont nem tudom mit fog szólni ha látja hogy a másik gyerek a családban mennyit kap...


2011. nov. 5. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi még a gyermeked, akkor nem fontos. Ha már nagyobb, akkor elmondhatod neki, hogy te azért kapsz kevesebbet, hogy jót játsz vele később is, ne und meg őket. Meg, hogy látod xy sok kap, de nem is játszik velük. Így ezt fogja megszokni. Kisfiam 34 hónapos lesz karácsonykor. Kinézett egy markolót ( 5000 Ft), azt kapja meg, esetleg mellé valami apróságot még, mesekönyv, vagy kirakó.
2011. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már most meg kell tanulnia, hogy mással másként működik, nincs két egyforma szülő és gyerek, sem pedig szokás.

Ha olyan ajándékot kap (akár csak 1-et), amit szeretne, akkor annak is fog örülni. Lehet benne fel sem merül az, ami benned, ha te is úgy állsz hozzá, hogy ez a helyes.

Lányom két dolgot fog kapni, míg unokatesói biztos, hogy legalább tízet...de nem a szerint fogok vásárolni, hogy más gyerek mennyit kap. Ha lányom rákérdez (amit szerintem nem fog), akkor elmondom neki, hogy nagyon fontos, hogy ezt értékelni tudd, hogy jövőre is meglepjen a Jézuska.

2011. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi sem szoktunk hatalmas halom ajándékot venni. Még eddig nem merült fel a gyerekekben, miért, igaz, max. a lányom (3 éves múlt) érné esetleg fel ésszel, hogy mennyi ajándékot kapott. De születésüktől úgy neveltük őket, hogy nem kaptak nagy halom holmit, csak 1-2 dolgot, aminek nagyon örültek is. Nem csak karácsonykor, hanem névnapokon, születésnapokon ugyanez a helyzet. Nem hiszem, hogy hiányolnának bármit, viszont legalább nem vesznek el az ajándékok között. Másoknál én is sokszor láttam már, hogy a gyerek azt se tudja, melyik ajándékát nézze meg először, aztán végül egynek sem örül igazán. Az enyémek meg képesek egész este a kapott játékkal a fa alatt játszani.
2011. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!