Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válogatós 2,5 èves kisfiam...

Válogatós 2,5 èves kisfiam néha öklendezik az új ételektől, van akivel előfordult ilyesmi? Mikor lett jobb? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Baba koràban abszolút nem volt válogatós. A hozzátáplálás simán ment, ugyan a zöldségekkel 1 hónapig kicsit szenvedtünk, de alapvetően nagyon nyitott és jól evő, gyönyörűen gyarapodó kisfiú volt mindig is. Sőt volt olyan korszaka, olyan 10-11 hónapos korában amikor teljesen kikészült ha mi ettünk és mindenből kapni akart.

Valamikor 15-16 hónaposan romlott el és lett nagyon válogatós. Lehet hogy az én hibám is, mert mindenki azzal jött hogy 1 év felett már azt egye amit mindenki, és ezzel azért szerintem ő nem baratkozott meg olyan gyorsan, de aztán sajnos magától is egyre több dolgot utasított el. És sajnos mai napig is nagy könyörgések árán eszik meg több mindent is, ha pedig valami új dolog jön akkor sokszor rájön a hányinger vagy az öklendezés.

Utóbbi időben előfordult rakott ételeknél, lekváros kenyérnél, illetve ma a robizlivel.

Egyébként valahol nagyon rossz a szituáció mert ő mondja hogy nem kéri, de érzi a nyomást (ma pl nagyszülőknék volt a ribizlis incidens) és ezért előbb utóbb megpróbálja. Aztán ma is olyat öklendezett 1 szem ribizlitől hogy azt hittem visszafordul neki valami.

Valahogy úgy érzem én is hibás vagyok, mert lehet nem kéne erőltetni semennyire sem. (Egyébként rengetegszer ráhagyjuk, mert nincs értelme) viszont ha meg nem erőltetem attól félek azzal okozok nagyobb, mert így meg abszolút nem ismeri meg azt az ízt, ételt, állagot.

Ha valakinek van ilyen jellegű tapasztalata és a válogatóssághoz bármilyen tippje, köszönöm ha megírja.


2021. júl. 19. 21:01
 1/8 A kérdező kommentje:

Egyébként a gyarapodása teljesen rendben van. Hozta amiket kellett, fél éves korára duplázta, 1 éves korára meg 3x a születési súlyát.

3500g volt születésekor, és most 2,5 évesen olyan 14-15 kg között lehet.

Ránézésre sem sovány, abszolút egészségesen jól néz ki, pedig keveset eszik🤷🏻‍♀️

2021. júl. 19. 21:19
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottál el semmit , teljesen normális! Vannak gyerekek akik minden életszakaszban bármit illetve mindent meg esznek. Meg van az ellentétje ,mint a te kisfiad! 2 gyerekem van a lányom ( 5 éves ) szinte mindent meg eszik és evett anno is. De ettől függ neki is voltak válogatós időszakok. Kisfiam 4 éves lesz és a mai napig ezt csinálja amit a tied🤷🏻‍♀️ soha nem erőltetem egyiknek sem. És a nagyszulokre is rá szóltam már az elején!!! Így ők is tudják! Fontos ,hogy nincs sok nasi sem ha nem esznek,ha tudom azért nem esznek mert azt szeretnék😁 Szoval csak lazán ne erőltesd! Mert igen, attól is lehet a nem evés,mert stresszkent éli meg.Nekem van hogy 3 napig csak tejbegrízt a másik meg virslit eszik reggelire🤷🏻‍♀️
2021. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal nem teszel jót, ha erőlteted. Ha öklendezni kezd egy kajától, akkor azt valószínűleg soha az életben nem fogja megenni. Inkább pihentesd a dolgot, illetve kérdezd meg tőle, hogy mi nem tetszik az adott kajában, miért nem szeretné megkóstolni. Adhatsz neki opciókat is, ha magától nem tudja megfogalmazni, pl. színe, állaga, illata... Lehet, hogy túlérzékeny, sok ilyen gyerek van.
2021. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon hálás vagyok érte, bevallom kicsit megnyugtató is olyat hallani, hogy nem egyedi a problèmánk.

Ha még olvassátok megírnátok azt is, hogy a ti tapasztalatokban (saját vagy nem saját gyerek tulajdonképpen mindegy) az ennyire válogatos, enni “nem szerető” gyerekeket úgy általában nehéz is evésre bírni?

Ugyanis az én fiam 2,5 éves léttére még mindig etetőszékben eszik. Ha nem igy volna annyit se enne, amennyit. Teljesen hidegen hagyja az evés igazából.

Ha rajta múlna alig enne szerintem valamit. Az hogy kis asztalnál kis székre leüljön meg fel se merül így.

Az igazság az, hogy még nem jár közösségbe (sajnos, mert nagyon nyitott, gyerekeket imádó, társasági kisfiú). Viszont itt ahol élünk nincs bölcsi, oviba pedig csak 3 éves kortól veszik fel. Félek, hogy mi lesz ha ez igy marad.

Van nagyobb (5-7 éves) unokatestvére, de rá sem hallgat, nem követi az evésben, pedig minden masban 0-24-ben utánozza a nagyobb gyerekeket. Szóval lassan már nem bízom benne, hogy majd a csordaszellem magàval ragadja, amúgy is a dackorszak mlst eléggé megmutatkozik rajta.

Szóval ettől is tartok azért, és hogy abszolút nem is érdekli az evés. Ebben van-e bármi tapasztalatotok?

2021. júl. 21. 20:50
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja és még azt ki is hagytam, higy nekem kell etetnem, hogy egyen valamit, mert kulonben, vagy nem eszik semmit vagy csak amit ő akar (pl.felvagottat igen, de kenyeret nem, hust igen, de koretet nem.)

Es olyan büszke voltam, mert mar annyira hamar megtanult kanállal enni, de joideje mar csak szórakozik, kézzel eszi amit kanallal kene, es forditva..😢 igy felsorolva azert ez eleg durva szerintem. Vagy nem?

2021. júl. 21. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ez is. mondjuk mi már ilyenkor rég elhagytuk az etető széket. Velünk ült egy asztalnál vagy,ha nem akart mi szépen le ültünk le tettem neki is a kis asztalára az ételt ,evett evett,ha nem nem🤷🏻‍♀️ én soha nem csináltam belőle nagy ügyet,de meg értelek ! Egyébként én ebben a korban már elkezdtem azt ,hogy együtt teritsunk meg és az tetszett neki,így jobban le is ült enni. Hagytam ő szedjen magának ,persze némi segítséggel stb..sokszor bevontam főzésnèl, sütésnèl, " gyere kostoljuk meg apának izleni fog e? "....és ilyenek :) 4 éves lesz decemberben,most kezdi majd az ovit és igaz sok mindent nem eszik meg de le ül szépen az asztalhoz és eszik. Ne aggódj! Mire oviba kerül addigra még változni fog, ott másképp is fog viselkedni,le fog ülni és előbb utóbb enni fog☺️ Nem tudom eszik már egyedül kanállal stb..? A másik nem tudom mennyire eszik édességet ,de fontos hogy azt se kapjon és csak vizet semmilyen cukros italt,ezek is elveszik az étvágyat. Vannak ilyen gyerekek akiket nem érdekli az evés ,de nem fog örökké tartani.
2021. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat❤️

Nem is gondolnád milyen jól esik így ismeretlenül is🙏

Megfogadom amiket írtál, az együtt terítés, tálalást.

Főzésbe, sütésbe be szoktam vonni, azt szereti is. Olyankor pl ha kerdezem hogy szereted a borsót, mondja hogy igen, nagyon finom🤪😅 aztan persze nyilván nem eszi meg, meg sem kóstolja, de akkor ezt elengedem. Etetőszéket pedig kezdjük elhagyni most már akkor, én is nagynak érzem már őt hozzá.

Édességeket nem kap, csak joghurtot, néha 1-1 túrórudit, de ezt nem napi rendszerességgel. Illetve mivel ignorálja a gyümölcsöket, így püréket kap (kubu, dm, stb) de azt sem minden nap.

Az innivaló az viszont tény, hogy fele víz/fele egyéb (almalé, gyenge szörp) és tudom hogy ez rossz, csak néha azt érzem ha már nem eszik, akkor legalább igyon meg némi kalóriàt.

Kanàllal eszik 1 éves kora óta, a villát is szépen használja. Szóval ezzel nem lenne gond, ha nem játékra használná.


De hàtha akkor hamarosan jobbra fordul. Köszönöm még egyszer!!!❤️

2021. júl. 22. 08:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez mind jó amit le írtál . Akkor csak türelem ;)
2021. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!