Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon feszült vagyok mostansá...

Nagyon feszült vagyok mostanság a babám/kisgyerekem miatt. Mit tehetnék? Hogyan legyek jobb anya? Vitaminhiány okozhatja?

Figyelt kérdés

Ma is kiabáltam vele, tök feleslegesen, mert még csak 15 hónapos, nem érti miért vagyok mérges.

Az idegeimen táncol, már elkezdődött nála egy ilyen elő hisztikorszak, sikít ha nem az van amit ő akar, és megállíthatatlanul sír (pl a kanapéról fejjel előre leugrani nem engedem, és amíg előkészítem a kajáját, az etetőszékbe teszem, mert ha nem, akkor azonnal megcélozza a kanapét).


Ha nem akar öngyilkos lenni, akkor meg a lábam alatt járkál és tol el a pulttól, ilyen nagyon idegesítő vernyákoló hanggal, pedig éhes, enne, de nem hagyja hogy megcsináljam a kajáját.


Ma is már kiabáltam vele, hogy hallgasson már el, megőrülök.


Tudom egy szaranya vagyok, tudom jön az igazi hiszti korszak, mi lesz velem, tudom jobb lenne ha összeszedném magam, minek vállaltam gyereket, azt hittem csak habosbabos mesevilág, tudok minden ilyesmit, levoltam már pár ártatlan kérdésnél is hordva itt. Tudom másoknak sokkal nagyobb gondjaik vannak, meg 2 emberes autista gxerekük stb. De azért csak megpróbálkozok újra hátha valaki tud segíteni, vagy legalább arc nélkül kiöntöttem a lelkem.


Szeretem a gyerekem és borzasztóan érzem magam, hogy kiabálok.

Utálom, hogy olyanok csúsznak ki a számon, hogy felkötöm magam.

Nem szeretem, hogy direkt csinál olyat ami veszélyes, mert vicces hogy odaugrok segíteni, elkapni, pedig megtanítottam lefarolni a kanapéról, tudja hogy kell, erre ma feláll és lép egyet előre a semmibe, úgy kellett elkapjam.


Milyen vitamint szedjek, hogy ne legyek ennyire pattanásig feszülve?


(A férjem munka után tud csak segíteni ezekben, akkor nincs is baj, de a délelőttök kikészítenek).


Ha nem is tudtok segíteni... mondjátok hogy másnak is ilyen, esküszöm jól esne hallani, hogy nem csak nálam szakad a cérna.


2021. júl. 9. 12:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Ezen vitamin nem segít, szedhetsz magne b6-ot és társait, de nem hiszem, hogy jobb lesz.

Nem vagy rossz anya, csak feszült vagy. Neked is szükséged lenne egy kis nyugalomra. Szerintem ezen minden anya átmegy. Próbálj meg néha meditálni, vagy kérj segítséget, hogy legyen pár órás pihenni

2021. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Az egyetlen, amit tenni tudsz az az, hogy elfogadod, hogy ez ilyen. Engedd el. Ja, tudom most jön a hogyan. Arra neked kell megtalálni a módszert, de utána sokkal könnyebb lesz. Miért baj, ha a lábad alatt járkál? Erre gondolj úgy, hogy veled akar lenni, hozzád akar érni stb. Próbáld meg élvezni, mert nagyon hamar elmegy ez az idő. Most meg oka van a hisztinek. Majd ha három évesen azért ordít, mert elmentél mellette, vagy mert le kell venni a pólót, na az tényleg értelmetlen és idegesítő lesz...
2021. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A lábalatt járkálás még csak nem is annyira hanem az a virnyogó hang. Fú.


Nálunk mindenért megy a hiszti mostanság. Arra is gondoltam, hogy ez nem is előhisztikor hanem rendesen fullos dackorszak kezdődött. Tegnap pl. Levetette magát háttal, szerencsére a combomra, de ha az nincs ott akkor a földre vetette volna magát, megfordult, és arccal a szőnyegbe, lábaival rúgkapálva üvöltve sírt.

Biztos hogy lesz ezerszer rosszabb, de nekem gyanúsan proper hiszti volt.

2021. júl. 9. 12:19
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja megostanság értelmét nyerte a földhöz veri a seggèt mondás. Bedühödik, és úgy ül le mérges fejjel, hogy odacsapja a sejhaját.
2021. júl. 9. 12:20
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Segíteni nem tudok, de átérzem amit írsz. Nekem még ennyire nem durva, meg én alapból elég nyugodt vagyok, de azért nálunk is vannak napok, amikor egyszerűen fel tudnék robbanni. Pedig még csak most lesz egy éves, de már ő is nagyon feszegeti a határait. És ha nem az van, amit szeretne, mert nem hagyom, hogy konkrétan megegye a könyvet vagy belenyaljon a szúnyogriasztóba, akkor kész, megy a hiszti és az ordítás ezerrel. Meg a szoknyám rángatása és hangos sírás, amíg a konyhában csinálom a reggelit pl. És hiába, hogy kap ő is, még nem érti meg, hogy van összefüggés. Mondjuk arra nagyon érzékeny, ha a konyhapultnál állok, szerintem zavarja, hogy nem látja, mi történik, és közben nem vele foglalkozom, de még kicsi, hogy olyan fellépős toronyszerűséget kapjon. Pedig az lenne a megoldás.


Kitartást, kérdező, az szerintem is aranyat ér, ha hétvégén csak egy 2-3 órára el tudsz menni kikapcsolódni valahova vagy esetleg a nagyszülővel elmegy a gyerek játszóterezni, és addig te meg otthon pihensz, nyugodtan kitakarítasz (jó, ez lehet, csak nekem rekreációs tevékenység :D ), elmész a férjeddel valami programra kettesben, stb. Nem kell sokáig tartania, nekem egy óra a gyerek nélkül is már felüdülés néha. Lesz ez még rosszabb is, ne add fel :D

2021. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ezer éve elakarok menni moziba a férjemmel, szerintem felteszek egy hirdetést a lakóközösség fb oldalán hogy kellene egy randi estékre szakosodott babyszitter. Hátha akkor nem leszek ekkora idegzsába.
2021. júl. 9. 12:22
 7/18 A kérdező kommentje:

Jól esik olvasni hogy ne egyedi eset.


Vajon az a fellépő mennyi idős kortól javasolt? Karácsonyra terveztem venni.

2021. júl. 9. 12:30
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg próbáld meg elengedni. Ha ötször felmászik valahova, akkor ötször veszed le, addig kell csinálni, amíg meg nem érti. Tudom, hogy fárasztó, de annyira hihetetlenül gyorsan elmegy ez az időszak. A nagyobbik lányom lassan négy éves, mikor a babakori képeit nézem, a fél karom odaadnám, ha néha újraélhetném azt az időszakot. Egyre ügyesebb és önállóbb lesz, és egyre kevésbé lesz szüksége rám, de ez így van rendjén.


Azóta már van kistesó is, hidd el, mire bejutok a naggyal reggel az oviba, a hajam égnek áll. Amíg kistesót etetem, a nagyobbik felkel, öltözik, és mindent tízszer el kell mondanom neki, pedig tudja, hogyan kell csinálni, de csak akkor halad, mikor rádörrenek. Állati idegesítő, de mit tudok tenni?


Ha nagyon kimerült vagy, csinálj olyat, ami feltölt. Én például lazán megejtettem egy jó kis ülőfürdőt mellette. Bevittem magam mellé a fürdőszobába, hoztam neki játékot, pl főzős cuccokat, és amíg játszott vele, én áztattam magam. De egyél csokit, sütit, fagyit, bármit, amitől úgy érzed, hogy feltöltődsz. Menj el nélküle vásárolni, addig bízd rá valakire.


Stresszre pedig tudom ajánlani a magnéziumot és a citromfű kapszulát, engem mindig megnyugtat.

2021. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Igazad van ki kell élvezni, csak valahogy olyan pattanásig feszült vagyok néha. Tegnap reggel olyan jó volt, bár minden nap olyan lenne.
2021. júl. 9. 12:49
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Még nem akkora a gyerekem, mint a tiéd és alapjáraton nagyon nyugodt úgyhogy engem pillanatok alatt felhúz ha "hisztizik"...tudom, hogy nem hiszti csak nem tud máshogy jelezni ha valami van. Még baba korában egyszer amikor nem akart vissza aludni éjszaka, komolyan eszembe jutott, hogy a földhöz vágom...marhára elegem volt belőle. Azóta ha azt érzem, hogy kezd dühíteni valami miatt, akkor berakom a kiságyba...1-2 percre ott hagyom, hogy lenyugodhassak és csak aztán megyek vissza hozzá. Ha én megnyugszom akkor általában már könnyebben megy a probléma megoldása.
2021. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!