Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek szempontjából mi a...

A gyerek szempontjából mi a jobb, hagyni megélni a hisztit, vagy megnyugtatni? Hol a határ?

Figyelt kérdés

Adott egy közel 2 éves gyerek, a dackorszak hajnalán. Néha előfordul, hogy apróság miatt elkezd torkaszakadtából üvölteni, tombolni, csapkod, stb.

Jobb ilyenkor ráhagyni, hogy kitombolja magát, vagy azért van egy határ, amin túl nem érdemes engedni? A gyereknek nem káros, hogy 3/4 órán át üvölt?



2021. márc. 17. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy gondolom, hogy van egy határ. Mikor már azt látom rajta, hogy nagyon belelovalta magát és nem tud lenyugodni, akkor megvigasztalom.
2021. márc. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Meg kell nyugtatni mindenképpen! Persze nem mindig lehet, de meg kell próbálni. Már van saját akarata, de még nem tudja kezelni, ezért csinálja ezt. Ilyenkor abban kell neki segíteni, hogy megtanulja ezt jól kezelni.
2021. márc. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Gyerekfüggő


Nálunk nem lehet megnyugtatni


El kell vonulnia megnyugodni...

2,5 éves

2021. márc. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Ilyenkor gyakorlatilag nem lehet megnyugtatni, de mindenképpen a közelben kell lenni és szóban nyugtatni, amennyire lehet. Jobb ha kitombolja magát, így vezeti le a feszültséget. De persze van az a pont, amikor közbe kell avatkozni.
2021. márc. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gyerek függő.

Az én lányomat nem lehet megnyugtatni. Annál jobban belelovallja magát. Bevonul a szobájába és ott kitombolja magát, majd 5 perc múlva már csendben játszik.

Esetleg elterelni lehet a figyelmét.

De nálunk alapvetően az vált be, hogy nem foglalkozunk a hisztivel.

2021. márc. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő. A nagyobbik gyerekemet erőteljesen ki kell zökkenteni a mai napig, mert nem nyugszik meg. Ha ráhagyod, órákig üvölt egyre jobban és magának is árt. Ölelgetni tilos, nem hagyja.

A kisebbnél (2) pedig működik az ölbe vevés és a figyelemelterelés.

2021. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Kettő gyerekem van. Az, hogy pedagógiát tanultam (gyermeklélektant),sokat segített. Nálunk mind a 2 gyereknél lement a dackorszak néhány hisztivel. A kisebbnél érezhető volt a 2 gyerek közötti temperamentum különbség, de még arra is azt mondom, hogy nem volt durva.


Nehéz de a legjobb módszer szerintem. Abban a pillanatban amikor éppen üvölt nem észrevenni. Ha kicsi alábbhagy, akkor meg valami teljesen másról beszélni. Ha erre nem reagált, akkor tudtam, hogy még hagyni kell. De amikor tesóm is "nyugtatja" a sajátját az meg azért is üvölt, na az nagyon durva!

2021. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Egy ideig hagyni érdemes tombolni, helyzettől függ, meddig (pár percig általában). Ha valamit tiltok egy ilyen korúnak, akkor általában hozzáteszem, mit MÁST szabad tennie. Ha az nem nyugtatja meg, akkor elkezdem (pár perc tombolása után) terelni a figyelmét olyan tevékenység, tárgy stb felé, amelyet engedek neki bármikor. (A tiltás meg következetes abban, amit tiltok, és mindig ugyanazokat tiltom, ugyanazokat engedem meg. Ezért kell jól megválasztani, mit tiltok, és mit engedek nekik.)


A lényeg ennyi. Van egyéb kiegészítő módszer, de az már helyzetfüggő, gyermekfüggő. Pl ignorálással egészítem ki a fenti módszert (tehát van, amikor rá se hederítek, egy ideig). Van, amely kisgyermeknek el kell vonulnia, és ha ezt látom, akkor hagyom percekre, de ha nem nyugodott meg, akkor a fent említett módszerremmel az engedett tevékenység irányába terelem figyelmét.


Az engedett tevékenység irányába való figyelemelterelés önmagában megnyugtató szokott lenni számukra.

(Ha mégsem nyugszik meg ezen módszerektől, az viszonylag ritka eset, pl autisták esetén más, bár autizmust épp csak 2 éveseknél lehet leghamarabb diagnoszitzálni, és legyen sze melőtt, hogy sokkal gyakoribb az átlagos gyemrek, tehát nem kell az ördögöt a falra festeni.)


Gyakran adok választási lehetőségeket nekik, hogy kielégülhessen az akarati próbálkozásuk, mégpedig csak olyan dolgok közül engedek választani, amelyeket mind engedek. Így ez esetben nem tesz tiltott dolgot, ugyanakkor megéli a választás szabadságát (kellő fokban). Ha más akar ezekhez képest, akkor következetesen kitartok, hogy csak ezek közül választhat.


Ezeken felül meg kell próbálni higgadtnak lenni, de nem azt mímelnem, mivel a gyermek megérzi a tettetést. Más szóval kongruensnek, hitelesnek kell lenni: azt teszem, amit mondok és érzek. Amikor csak sikerül.

2021. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!