Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond, hogy így beszél a 2...

Gond, hogy így beszél a 2 éves gyerekem?

Figyelt kérdés
Magáról gyakran E/2 személyben beszél, pl: "Te is eszel, Te is kérsz", de szokott E/3 személyben is beszélni " baba viszi a labdát" stb. Persze, tudom, hogy a helyes ragozás majd csak később alakul ki, csak eddig még inkább E/3 személyben hallottam kisgyerekeket magukról beszélni
2021. júl. 21. 17:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

10

Ebben a korban van, aki 3 szót sem mond..

2,5-3 évesen gond, ha nem kezd beszélni( nem helyesen!), akkor kell elvinni beszédindításra, de sok védőnő és szülőtárs még ilyenkor is türelemre int. ( az enyém enyhén megkésett, emiatt vagyok képben)

Vannak később beszélő gyerekek.



Derjaderja

“Ezben”, “ezből” még a kedvencem.

Vicces, hogy x ideig jól mondta, amikor kezdett leesni neki a tudatos ragozás, akkor váltott erre.


De ennél jobb:


“ Ez meg mi?”

“Mi’ csinàlsz itt?”

Napi 200-1000-szer a “miért?” mellett

2021. júl. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es! Mit jelent a "nagyobb korában"?
2021. júl. 22. 08:01
 13/13 anonim ***** válasza:
A nagyobbikam is így beszélt ennyi idősen, mindig azt mondta, amit kb tőlem akart hallani: "kapsz kakaót", meg "felveszlek" és nyujtogatta a karját, hogy vegyem fel :D Szerintem iszonyú cuki volt.
2021. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!