Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel/babával nyaralás...

Kisgyerekkel/babával nyaralás előfordult már, hogy kudarcba vagy problémába fulladt?

Figyelt kérdés

Múltkor olvastam itt egy kérdést, hogy érdemes-e menni babával, vagy kisgyerekkel nyaralni. És hogy biztos élmény lesz-e, vagy problémákba ütközhet, stb. ment a vita, innen jutott eszembe a kérdés.

Kinek mi a kellemetlen, vagy rossz tapasztalata van babával, vagy kisgyerekkel nyaralásról. Történt már veletek olyan, hogy elmentetek - a család - a babával, vagy a gyerekkel nyaralni és egy kudarc lett az egész, vagy valami probléma merült fel, ami elrontotta az egészet (bármilyen értelemben), és esetleg idő előtt haza kellett jönni, vagy megbántátok hogy elmentetek? Ha igen, hogyan történt, el tudnátok mondani?

Köszi!



2021. júl. 26. 17:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a legnagyobb csalódás igazából az volt, hogy volt egy elképzelésünk a nyaralásról, végül szöges ellentéte lett, hiszen egy babával nem olyan a nyaralás, mint szingliként vagy randi időszakban.

Igazából úgy kell elindulni, hogy azzal számolsz, hogy ugyanaz lesz mint otthon (baba körüli teendők) viszont szebb, különlegesebb környezetben 😄

((Azóta már két gyerek van és tanultunk ebből. Nemrég jöttünk haza Balatonról, nagyon jó volt, csak természetesen baba körüli teendős 😄))

2021. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek ugyanolyanok lesznek nyaralás alatt is. Azaz ugyanannyi vita, nyafogás, hiszti... csak a helyszín változik, ugyanakkor ez utóbbi jó esetben tartogat annyi pluszt, amiért megéri.

Mi most jöttünk haza, egy hetet nyaraltunk egy 5 és egy 2 évessel.

Hát fáradtabban jöttünk haza, mint ahogy elmentünk, ugyanakkor nagyon élveztük a tengert, a jó kajákat, azt hogy más takarít utánunk. Tervezünk visszamenni szeptemberben is.

(Egyébként ez volt az első igazi nyaralásunk 2 gyerekkel. Egy gyerekkel még abszolút pihentető volt, hisz ketten voltunk 1 gyerekre, két gyerekkel viszont túlélőtúra.)

2021. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Nekem a munka volt utána a pihenés meg a nyaralas. Fellelegeztem amikor visszaültem az irodai székbe. Csend nyugalom felnőtt ertelmes társaság, stb


Azota nem megyek gyerekkel nyaralni egy jopár évig.

Nonstop készenlét, felügyelet, gondozás, napirend, bebiszitter/segitség nelkul meg ejszaka lehet 8 tol aludni nekem is, amikor végre lett volna szabadidőm.

2021. júl. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
A szálláson volt egy banda akik iszonyú hangosak voltak úgy éjfélig - 1-ig. Elvileg 10 után csendben kellett volna maradni, de leszarták. Őszintén a 18 hónapos aludt, mint a bunda, de én nagyon kialvatlan voltam, így 3 éjszaka helyett 2-t maradtunk.
2021. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Tengerpartra mentünk. Szállást úgy foglaltam, hogy kihangsúlyoztam, hogy csendes helyet kérünk. A főépület melletti parkolóba nyíló egyszobas sorházat kaptuk. Mellettünk bulizó egyetemisták. Esett az eső, de éjjel meleg volt. A gyerek visított éjjel, otthon nem szokott. Egy vagy két éjjelt bírtunk csak, mentünk inkább haza.
2021. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%

Jaj aki leirja hogy igen az lepont.

Akkor minek a kerdes

2021. júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem gyerekkel csak úgy lehet pihenni, ha van fizetett babysitter, animátor, esetleg nagymama aki örül neki ha unokázhat. Baba mellett a nyaralás nem pihentető, kisgyerek mellett pedig csak segítséggel lehet. Na majd ha tini lesz 😊
2021. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi most voltunk először egy hosszú hétvégét másik városban. 8 hónapos a gyerekem. Igazából nekem minden ugyan olyan volt, mint itthon. Kipihenni nem tudtam magam, mert a gyerek ugyanakkor kelt, mint itthon és az egész napot hozzá igazítottuk. De azért persze jó volt csavarogni, várost nézni és együtt lenni. Biztos, hogy megyünk legközelebb is (már csak azért is, mert mi gyerekkoromban soha nem voltunk családostól nyaralni)
2021. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 hónaposak. Nem először voltunk, de most elég rossz volt. Nehezen aludtak el, a dög meleg miatt bent voltunk sokat. Nekrm fárasztóbb mint otthon. Tavaly volt hogy hamarább hazamentünk, mert nem tudtak aludni éjjel.
2021. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Mi most voltunk eloszor 11 honapossal sajat nyaraloban.


En tudtam hogy nem ugyanolyan lesz de jobb volt mint otthon mentunk mindig valahova az alvasai kozott. Viszont az altatas reszt elengedtuk magunk koze vettuk es igy aludtunk jokat :) sokszor mi foztunk magunknak mert nekunk nyugisabb volt igy de ilyen gyorskajak voltak virsli stb. Strandon ettunk vagy vittunk haza. Nem anyagi megfontolas volt de egyszerubb volt igy tesco mindenhol van es az is egy program ilyen kicsivel mert a babakocsiban meg elvezi. Ket gyerekkel nem tudom milyen nehez nekunk 1 van. Mikor este elaludt kiultunk borozni. Mondjuk mi lustak vagyunk alapbol itt is ha du aludt a gyerek aludtunk vele. Ja es vettunk egy esernyore csukhato babakocsit strandra is ugy mentunk bent hagytuk a kocsiban csak elovettuk ha mentunk valahova.


Amugy mi evek ota jartunk kettesben mondhatni igy erdekesebb volt.

2021. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!