Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szabsz/szabtál határt...

Hogy szabsz/szabtál határt dackorszakos gyerekednek?

Figyelt kérdés
kisfiam nagyon feszegeti a határokat egyes cselekményeivel. Akárhogy reagáltam, mindig ugyanaz az eredmény, újra és újra csinálja. Kinevet, 2 perc múlva már nem is emlékszik rá.
2021. júl. 29. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

- Amikor ledobta a zenélő játékát mondtam neki, hogy ne dobja le, mert összetörhet. Következő dobásnál elvettem tőle.

- Játszótéren amikor szórta a homokot mondtam, hogy nem szabad, amikor újra kezdte, akkor megfogtam és elindultam vele haza.

- Boltban amikor fel-alá rohangált, akkor kivittem, otthagytam a kosarat az apjának (mondjuk pont ezért mentünk akkor hármasban).


Mit ne mondjak, jó nagy hisztit kaptam válaszként mindenre, ismételni is kellett többször de megérte. Viszont csak olyanokat tiltottam neki, ami tényleg tilos volt, aminek csak "nemörülök", azt azért ráhagytam, pl sűrűbben mentünk mosakodni és kész.

2021. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős ? Én következetesen csinálok mindent. Megis kapom hogy gonosz anya bagyok. Elmondom kétszer hogy ne öntsd ki a piharat mert elveszem. És elveszem,lehrt orditani. (Nyilván nem szomjas ilyenkor ). Ugyanígy vagyok midnennel, amit nem szabad . Rugdos, utoget, bántja a testvérét, akkor ketszer szólok, hogy ha folytatod mész a sarokba,kiságyba. És mindig minden alkalommal Ugyanígy
2021. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még a korai szakasz van, de azért megosztom a tapasztalataimat.


Ha olyat csinál amit nen szabad mert veszélyes ránézve (pl előszeretettel mászik fel egyre magasabbra, míg én pl főznék) akkor először leveszem és határozottan mindom neki, hogy nem különben megy a büntiszékbe. Ha folytatja akkor beteszem a büntiszékbe.

Ez egyébként jobb híján az etetőszék, amit tervezek lecserélni mert nem akarom hogy rossz eseményt kössön ahhoz a székhez. Szóval lesz evésre használt szék, és külön büntiszék.


Nem nagy büntetés amúgy, elvan benne de nem mehet ahova akar és ez frusztrálja.


Ha hiszti van valami miatt, és vergődik, akkor kívárom míg elfárad benne, és végetér, de nem reagálom le, csak mobdom neki, hogy nem megy ezzel most semmire mert úgysr engedem meg ami miatt hisztizik. Majd kiderül hosszútávon mennyire hatásos.

2021. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Azért nevet ki,mert nincs tekintélyed előtte,semmibe vesz!Nem fogod keményen!Mi lesz ha kamasz lesz?
2021. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
3 nem hiszem h.egy gyereknek baromi nagy büntetés egy székben ülni!
2021. júl. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2,5 éves
2021. júl. 29. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 az enyémnek bünti, mert rohangálna folyamatosan 😁 meg mászna fel mindenhova.
2021. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekel hogy mi lesz a büntiszék ?
2021. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is 2.5 ugyan ez, nálunk a legnagyobb bünti számára, ha lefogom a kezét, vagy amikor boltban nem viselkedik vissza van ültetve a bevásárló kocsiba. De mondhatni lófütyit nem ér akármit csinálok, vinnyog egy kicsit vagy elkezd dobálni ami a kezében van, közbe mondja is bántom anyát.

Van 2 másik gyerekem ők sokkal könnyebb esetek voltak.

2021. júl. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 ha kitaláltam leírom, mert nem tudom honnan nem tud kimászni.
2021. júl. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!