Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire kéne beleszólni a...

Mennyire kéne beleszólni a barátkozásba?

Figyelt kérdés
Ugye minden gyerek azt hozza otthonról amit lát. Ha szerintem nem kéne barátkoznia valakivel a gyerekemnek akkor eltiltsam tőle?
2021. aug. 2. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Tiltással nem mész semmire.
2021. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Attol függ mi miatt tiltanád. Milyen a gyerek?
2021. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, az oviból vagy a suliból ismeri, így pedig nem tudod eltiltani, hiszen azt nem tudod megakadályozni, hogy bent együtt játszanak. Annyit tehetsz, hogy azzal a bizonyos gyerekkel nem szervezel szabadidős programot, más gyerekkel viszont igen, és reméled, hogy a közös élmények hatására szerez más barátokat is.
2021. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kerdező. Nem.tudom miert privátban kérdezed miért fontos milyen a gyerek? Miert nem itt kérdezed? Soha nem válaszolok privát...


A válasz pedig azert mert nem mindegy,hogy egy putris gyerekbűnöző aki mondjuk lop a boltba és másokat terorizál vagy mondjuk egy elkényeztetett gazdag gyerek aki leszólja a többit akinek nincs iphoneja.

2021. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tőlem biztos nem kaptál privátot.
2021. aug. 2. 14:23
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Semennyire sem szóltam bele, csak mikor összeborult egy csurom tetves gyerekkel és haza hozta az apjának meg nekem, akkor azért kicsit csúnyán néztem.
2021. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor pláne gőzöm nincs ki es miert ír.

De egyébként semmi bővebbet nem akarsz mondani?

2021. aug. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nagyon, amíg kicsik. Mekkora a gyerek? Egyébként nem azt hozza a gyerek, amit lát, ha azt hozná a gyerekem csendes, magába forduló, visszahúzódó, zárkózott lenne, ehelyett nyitott, barátkozós és be nem áll a szája és még oda is csap néha.. Bezzeg akiről tudom, hogy üti a gyerekét, az egy áldott jó gyerek, szófogadó, nem verekszik..


Na mindegy, amíg kicsi és könnyen formálódik a jelleme, addig bele kell szólni. Sok gyengébb gyerek csatlakozik a gonoszkodóbbakhoz, akik gúnyolódnak, kirekesztenek, hogy menőbbnek tűnjenek(az én gyerekem tipikusan ez a fajta, keresi az erőset és átveszi a viselkedést), bizony tőlem is elhangzott a ne menj a közelükbe, de nem hat. Alapvetően tudja, hogy ezek rossz dolgok, ő sem szereti átélni és van, hogy meg is véd mást(akit szerinte nem kellene csúfolni meg piszkálni), de mégis az erős csapathoz tartozna.. majd aztán ellenük fordul és csapatot gyűjt és ugyanúgy a rossz viselkedést(csúfolódás, odacsapás) csinálja, csak kevésbé sikeresen és elfordulnak ezért tőle.. Hát esélyem sem volt oviban hatni rá kívülről, de próbálkoztam ezerrel minden módszerrel, szerintem fontos, milyen környezetben van a gyerek..



Játszón irtó könnyű, mondani kell neki, hogy menjen ahhoz, aki egyedül van, vagy kérdezze meg csatlakozhat e a gyerek játékába, és te mondhatod meg melyikéhez, megpróbálja, ha kijönnek azt látni fogod, ha piszkálják megmondhatod, hogy most csináljon egy kicsit mást, játsszon kicsit egyedül, hogy pihenjen, meg ilyesmi.


Igen, szólj bele, fontos a gyerek viselkedése miatt a környezeti tényező, menedzselni kell a kapcsolatait, hogy olyanok közt legyen, akiktől tanulhat. De persze sokszor jó, ha lát ellenpéldát is.

2021. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!