Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem diszkrimináció, hogy a...

Nem diszkrimináció, hogy a gyesen lévő anyuka nem viheti oviba ovis korú gyerekét? A gyereknek nagy szüksége van ebben a korban társaságra. Ráadásul a kicsire sincs így elég idő. Jelentős hátránnyal indul majd az iskolában.

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Minek GYES, ha tudsz dolgozni a gyereked mellett?
2010. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
de, az.én nem is tudtam erről :-o
2010. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De viheti, ha van kapacitása az ovinak akkor felveszik a gyereket. Az enyémet is felvették pedig itthon vagyok a picivel, és tudnak róla. Sőt sok ovistársa lesz akinek az anyukája otthon van a picivel. Nem tudom nálatok miért nem engedik, de valószínű kevés a hely és akkor azokat részesítik előnyben akiknek muszály dolgozniuk.
2010. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
* muszáj, bocs
2010. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az óvoda 5 éves kortól kötelező, hely hiány esetén az óvoda elutasíthatja ennél kisebb gyerekek felvételét, ha anyuka nem dolgozik. A fiam is 4 évesen ment oviba, év vesztesként így is lehúzott ott 3 évet. Ezt a döntést nem bántam meg és semmilyen hátrányát nem látom annak, hogy egy év kimaradt.
2010. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

jelentős hátránnyal biztos nem indul, mert az iskolaelőkészítő az a nagycsoport és oda kötelező járatni és az ovinak is kötelező fogadni.

Nem diszkrimináció, nincs elég ovis hely. Ez van. De vannak magánovik.

Az ovi sem tud mit csinálni mert maximalizálva van a gyerekek száma, akinek dolgozik az édesanyja nyilván előbbre kell, hogy sorolódjon. Mégis furcsa lenne, ha egy GYESen lévő anyuka gyereke járhatna oviba, aki pedig már nem kap semmi juttatást az államtól és menne vissza dolgozni, maradjon otthon.

2010. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 3-4 éves gyerek legtöbbje, elsősorban a családját és a szüleit igényli. Más gyerektársaságot esetleg 2-3 órát egy nap, de ezt sem feltétlen oviban. Az óvoda az új idők kényszermegoldása, mióta az anyukák is dolgoznak.
2010. aug. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért utasították el a gyereked, mert te gyesen vagy!

Azért utasították el, mert nincs több férőhely! Azokat a gyerekeket mégsem tehetik ki az utcára, akiknek reggeltől délutánig dolgoznak a szülei!


Elhiszem, hogy ez kellemetlen nektek, és azt is, hogy szüksége van a gyerkőcnek a gyerektársaságra, de ha egy évet kihagytok, a világon semmilyen hátránnyal nem indul a továbbiakra nézve!


Legtöbb esetben egy gyerek 4 évesen érik meg igazán az óvodára. Ezt szakkönyvek is írják.


Az én lányom most 4,5 éves, barátkozó, nyitott, társaságkedvelő gyerek. Amikor tavaly tavasszal betöltötte a 3-at, elkezdtük az ovit. Nem sírt, nem volt különösebb gond az elválással, mégis éreztem, hogy megviseli, hogy nincs minden rendben. Járogattunk pár hetet, aztán, mivel októberben kistestvére született, nem kezdtük el a nyári szünet után szeptemberben az ovit, hogy ne hozzon haza betegségeket a babára. Teljesen jól el voltunk itthon, spk esetben még könnyebb is volt két gyerekkel, mint eggyel, mert gyakran előfordult, hogy amíg én kimentem WC-re, vagy megkavarni a kaját, addig ő a kistesó ágyánál mondókázott, énekelgetett neki, a baba meg csodálattal figyelte.

Aztán márciusban, mikor betöltötte a 4-et, újra elkezdtük az ovit, és annyira zökkenőmentes volt az egész, hogy elhinni sem akartam. Míg 3 évesen egy kis hisztizsák ment oviba, aki mindenért kiverte a raplit, addig most márciusban egy ügyes, talpraesett, kedves, szóvfogadó kislány kezdte az ovit! Nem hisze, hogy az egy évvel ezelőtti pár hetes ovi miatt volt ez a változás, sokkal inkább azért, mert valóban megérett az óvodára.


És ami még nagyon nagyon fontos lehet nálatok is!!! Amikor egy gyerek közösségbe megy, az az első, hogy felszedi az összes bacit, amivel találkozik. És mivel korábban ezekkel a bacikkal nem találkozott, nagy valószínűséggel meg is betegszik. És viszi haza a betegséget a babádnak. Ezt biztosan nem szeretnétek! Hadd erősödjön a pici is!

A lányom tavaly a 3 hónap alatt, míg járt, összesen legalább 5-6 hetet biztosan hiányzott, mert beteg volt. Idán tavasszal már márciustól júniusig egyetlen egyszer volt beteg, az is csak egy kis takonykór.


Egyszóval nem diszkrimináció, mert ha nincs hely, akkor egyértelmű, hogy azokat a gyerekeket utasítják el, akiknek otthon van az anyukájuk, nem azt, akinek dolgozik.

Másrészt ne személyes sértésnek vedd ezt, hanem nézd a jó oldalát, mert az is van neki!

2010. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha van elég hely, a GYES-en lévő anyuka gyerekét is felveszik, de általában megkérik a szülőt, hogy délben vigye haza a kicsit.. Délután nincs semmi fontos, amiről lemaradna... Egyébként csupán az iskolát megelőző év köteklező, akkor is csak a délelőtti ott lét.. Az enyémek is csak 5 éves koruktól jártak oviba, mert itthon voltam, egyiknek se lett belőle hátránya, SŐT... Nem tudom, mi az, amiről lemarad egy kisgyerek, ha nem jár oviba... A kicsire meg ugyanúgy volt időm, hiszen itthon voltam... amikor az embernek 2, 3 gyereke van, sokkal jobban be tudja osztani az idejét és önmagát is megsokszorozza... Egyébként hidd el, egy 3-4 évesnek még inkább a családjára van szüksége és nem a külvilágra, ha néha elviszed játszótérre, ott elég közösségi életet tud élni... az oviban 2 óvónőre de. 1 és du szintény 1) jut 28-30 gyerek... otthon meg van 2 vagy 3... hol is jut a gyerekre több idő, hogy egyénileg foglalkozzunk vele? Mondókát, dalokat, mesét te is taníthatsz neki, bábozni is lehet otthon... ezért cserébe kapsz egy kiegyensúlyozott, nyugodt gyereket... ennél több nem kell egy 3-5 évesnek.. és nem érzi azt, hogy a testvére miatt van otthonról elküldve.. egy 4 gyerekes óvónő anyuka
2010. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!